Březen 2024

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

29.3. Velký pátek:   Hanspaulka

Komentovaná vycházka známou vilovou čtvrtí.

Mluvit se bude nejen o architektuře ale také o lidských osudech. Vždyť jsou to právě lidé,kteří formují charakter té které čtvrti a ovlivňují její podobu. A na Hanspaulce rozhodně není o zajímavé lidské příběhy nouze. Mimo jiné si připomeneme slavnou prvorepublikovovou herečku Lídu Baarovou, jednoho velmi originálního architekta či významného představitele československého pojišťovnictví. Uvidíte také zámeček, který dal celé této oblasti jméno a několik dalších usedlostí.

SRAZ: ve 14 hodin na zastávce autobusu "U Matěje", směr z Hradčanské (bus 131)

Vycházka trvá cca 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 70 Kč děti 6-15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY:  https://goout.net/cs/hanspaulka/szytexw/