Červenec 2024 

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

2.7.út:  Romantický Nový Svět

Komentovaná vycházka romantickou hradčanskou čtvrtí.Uvidíte, kde byla nechvalně proslulá komunistická mučírna zvaná Domeček, kde pořádali čajové dýchánky Ota Pavel s Arnoštem Lustigem, kam chodíval na návštěvu Karel Hašler a kde bydleli loretánští zpěváčci. Dostaneme se i do míst, kde dochází k nadpřirozeným jevům.

SRAZ: v 18 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše, která je před Ministerstvem zahraničních věcí

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 7 -15 let / děti do 6 let včetně zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/romanticky-novy-svet/szeuagx/

4.7.čt:   Plečnik na Pražském hradě

Komentovaná vycházka areálem Pražského hradu a hradními zahradami, zaměřená na odkaz prvního československého prezidenta a jeho architekta. Účastníci vycházky uvidí oblíbenou prezidentovu vyhlídku v Jelením příkopu, unikátní Býčí schodiště a projdou se Jižními zahradami. Dozvědí se, jaké trable způsobilo jedno z Plečnikových děl, jak probíhal prezidentův běžný den a jak se na Hradě ocitli medvědi.

SRAZ: v 17,30 hod v Kanovnické ulici před kostelem sv.Jana Nepomuckého (nejbližší tram zastávka je Brusnice)

Vycházka trvá cca 1,45 hodiny a končí v Jižních zahradách Pražského hradu

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 70 Kč děti 6-15 let

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/plecnik-na-prazskem-hrade/szfuagx/

10.7.st:   Barrandov: splněný sen jednoho podnikatele

Komentovaná vycházka barrandovskou vilovou čtvrtí.

Na začátku stál jeden podnikatelský nápad: vybudovat nové zahradní město. Tento plán by sám o sobě nemusel být nijak zvláštní, kdyby se jako místo oné budoucí zástavby nevybralo místo nehostinné a víceméně nepřístupné, situované na skalním ostrohu. V tomto kontextu se jevil onen nápad jako poněkud bláznivý. Jeho autor, Václav Maria Havel, se ale nenechal ničím odradit. A tak začala na náhorní planině Na Habrové postupně vyrůstat nová vilová čtvrť. A k ní ještě navíc přibyly filmové ateliéry a restaurace, jenž se již brzy po svém otevření stala vyhledávaným místem Pražanů.Na vycházce se posluchači seznámí s celým tímto pozoruhodným příběhem a projdou se místy, která jsou tak nerozlučně spjata s historií prvorepublikové Prahy. Dozvědí se, s jakými problémy se musely během výstavby potýkat, jak fungoval restaurační provoz na terasách a kdo byli první obyvatelé této čtvrti. Uvidí také řadu zajímavých prvorepublikových vil.

SRAZ: ve 18 hodin na zastávce busu "Filmové ateliéry"

Vycházka trvá cca 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 6-15 let

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/barrandov-splneny-sen-jednoho-podnikatele/szhuagx/

14.7.ne:    Ghetto Terezín

Komentovaná prohlídka bývalého židovského ghetta v Terezíně. Věnováno památce Egona a Líby.Terezín je unikátně dochovaná barokní pevnost z doby Josefa II., nacházející se zhruba hodinu jízdy od Prahy. Za druhé světové války sloužila jedna její část, tzv. Malá pevnost, jako věznice pražského gestapa. Na druhém břehu Ohře, ve městě samotném, pak v roce 1941 vzniklo ghetto, do kterého bylo následující roky deportováno židovské obyvatelstvo především z protektorátu Čechy a Morava. Odtud se pak vypravovaly transporty dál na východ. Právě na objekty bývalého židovské ghetta se soustředí tato prohlídka. Její účastníci se spolu s průvodcem projdou městem, navštíví expozice muzea, tajnou modlitebnu a krematorium. Mluvit se bude především o každodenním životě nedobrovolných obyvatel ghetta. Připomenut bude i jeden velmi silný rodinný příběh. Právě jeho hlavním protagonistům je věnována celá tato prohlídka.

SRAZ: účastníků je v 9,30 hodin v Terezíně na náměstí ČSA u fontány.

Společná prohlídka bude trvat cca 3 hodiny a nezahrnuje návštěvu Malé pevnosti. 

Tato akce je koncipována jako prohlídka – na místo musí každý účastník dorazit po vlastní ose. Lze využít autobus 314 odjíždějící v 8 z Prahy - Letňan a přijíždějící do na terezínské hlavní náměstí (tedy místo srazu) v 9 hodin.

Vzhledem k délce trvání a obsáhlým informacím není tato akce vhodná pro děti.

CENA: 350 Kč dospělý / 200 Kč děti a studenti do 26 let
Cena nezahrnuje vstupné do objektů. To činí: 310 Kč plné a 240 Kč snížené. Vstupné si každý zaplatí sám na místě.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/ghetto-terezin/szyuagx/

27.7.so:   Znojmo a klášter Geras

Celodenní autobusový výlet. 
Více zde : Výlety a mimopražské akce

28.7.ne:   Nový židovský hřbitov

Komentovaná procházka Novým židovským hřbitovem.
Ukážeme si hroby nejzajímavějších osobností a povídat si budeme také o některých židovských pohřebních zvycích. Hřbitov byl založen roku 1890 a svému účelu slouží dodnes. Najdeme tady asi 27 tisíc náhrobků, mezi nimi i díla známých sochařů. Pohřbeni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Ota Pavel či Arnošt Lustig, básník Jiří Orten a také členové podnikatelských rodin Petschků, Waldesů či Bondyů.

SRAZ: ve 10,30 hodin před hlavním vstupem na hřbitov, Izraelská 1 - u stanice metra Želivského

VSTUPNÉ: jednotné vstupné 200 Kč / děti do 15 let zdarma

Na hřbitov mohou muži pouze s pokrytou hlavou. K dispozici jsou pokrývky (kipy), doporučuji ale vzít si vlastní (čepice,klobouk,kapuce bundy).

Vycházka bude trvat asi 1,45 hodiny.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/novy-zidovsky-hrbitov/szhjhgx/