Červenec 2024 

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

13.7.so:  Prohlídka kostela svatého Mikuláše - ZRUŠENO

Komentovaná prohlídka malostranského barokního skvostu.
Připomeneme si historii této vyjímečné stavby, spjaté s řádem jezuitů a prohlédneme si její nádherně vyzdobený interiér.


21.7.ne: Jeruzalémská synagoga

Komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy.

Povídat si budeme o historii této pozoruhodné stavby, o životě židovské komunity ve 20.století a přiblížíme si také některé židovské zvyky a tradice.

SRAZ: v 10,30 hodin před vstupem do synagogy, Jeruzalémská 7.

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 300 Kč (včetně seniorů) / děti a studenti 6-26 let 200 Kč
V ceně je zahrnuta vstupenka do synagogy.

Prohlídka bude trvat cca hodinu a poté si můžete prohlédnout stálou expozici dokumentující situaci židovské obce po roce 1945.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/jeruzalemska-synagoga/szoadhx/

23.7.út: Praha v době renesance

Komentovaná vycházka Královskou zahradou Pražského hradu.

V této nejstarší hradní zahradě najdeme hned dvě významné pražské renesanční památky - Míčovnu a letohrádek Belveder. Ten bývá často označován jako nejkrásnější stavbu tohoto architektonického slohu severně od Alp. Během vycházky se seznámíte s její historií a dozvíte se mnoho zajímavostí z doby jejího založení. Připomeneme si mnohdy spletité osudy prvních Habsburků na českém trůně a řekneme si, jak vypadal běžný život renesančního šlechtice. Mluvit se bude nejen o architektuře či umění, ale také o módě, gastronomii či společenských zábavách.

SRAZ: v 17,30 hodin na tramvajové zastávce "Královský letohrádek"

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny a končí u Jízdárny Pražského hradu

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/praha-v-dobe-renesance/szvtbhx/

27.7.so:   Znojmo a klášter Geras

Celodenní autobusový výlet. 
Více zde : Výlety a mimopražské akce

31.7.st:  Uličky a průchody Starého Města

Komentovaná vycházka,během které poznáte nejrůznější průchody a skryté uličky na Starém Městě.Prozkoumáme oblast mezi Betlémským náměstím, Karlovou ulicí a ulicí Melantrichovou. Dozvíte se, kde se setkal Mozart s Casanovou, kde žil astronom Johannes Kepler a kde se tiskly oblíbené české noviny. Uvidíte ne zcela obvyklou dopravní značku, zakletého zkamenělého chlapce a jeden malebný dvorek.

SRAZ: ve 17,30 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny. 

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/ulicky-a-pruchody-stareho-mesta-1-cast/szfmvgx/