Výlety a mimopražské prohlídky

2021

Nejen Praha je krásná. Zajímavých míst je u nás bezpočet. Pojeďte je s námi objevovat!

12.9. neděle: Toulky krajem Orlice - poslední 2 volná místa !

Celodenní výlet do Východních Čech. Zlatým hřebem programu bude prohlídka zámku v Kostelci nad Orlicí s jeho majitelem, panem Františkem Kinským.

PROGRAM:

Odjezd v ranních hodinách z Prahy, cesta trvá cca 2 hodiny.

Návštěva zámku v Kostelci nad Orlicí. Tuto zajímavou empírovou vilu postavil vídeňský architekt Jindřich Koch v roce 1833 pro hraběte Josefa Kinského. V roce 1949 byl zámek zestátněn a stal se sídlem Výzkumného ústavu pro chov prasat. Budova postupně chátrala. V roce 1992 byl objekt vrácen rodině Kinských a postupně prošel velmi náročnou rekonstrukcí. Dnes je zde expozice Život v biedermaieru, kterou nás provede současný majitel zámku, pan František Kinský, kterého můžete znát z oblíbeného televizního pořadu Modrá krev.

Po obědě se vydáme do Hradce Králové. Zde se společně projdeme centrem městě a ukážeme si nejen historické Velké náměstí, ale také některé zajímavé stavby prvorepublikových architektů. 

Návrat do Prahy kolem 19 hodiny. 

Výlet je koncipován pro maximálně 25 osob.

CENA: 950 Kč 

CENA ZAHRNUJE dopravu pohodlným klimatizovaným autobusem spolehlivého dopravce a průvodcovský výklad. NEZAHRNUJE oběd ani vstupné na speciální prohlídku zámku v Kostelci, které činí 250 Kč/osoba.

Přihlášky a bližší informace na : info@prazsketoulky.cz

Po potvrzení rezervace je třeba uhradit příslušnou částku předem na bankovní účet.