Výlety a mimopražské akce

Komentované prohlídky měst a autobusové zájezdy


16.4.neděle:   Do Plzně nejen za Loosem

Komentovaná prohlídka Plzně, zaměřená na židovské památky. Navštívíme obě plzeňské synagogy a interiéry bytů, které navrhl slavný architekt Adolf Loos.

Naše prohlídka města začne návštěvou Staré synagogy, kde si přiblížíme osudy plzeňské židovské komunity.
Poté si prohlédneme Velkou synagogu. Ta patří mezi největší synagogální stavby na světě a nedávno se znovu otevřela po náročné rekonstrukci.

Následuje přestávka na oběd.

Odpoledne se společně vydáme do Klatovské třídy. Spolu s místním průvodcem si prohlédneme dva interiéry, které navrhoval slavný architekt Adolf Loos - byt Krausových a byt Voglových. Prohlídka těchto bytů trvá celkem 75 minut. Touto návštěvou náš společný program v cca 16 hodin končí.

Do Plzně se každý dopravuje individuálně, nejvhodnější je použít vlakR 772 Berounka, odjíždějící z Prahy hl.n. v 8,14 hodin , příjezd do Plzně hl.nádraží je v 9,37 hodin.

SRAZ: v 10 hodin před plzeňským hlavním nádražím u budovy Infocentra (případně je možné se připojit až u Staré synagogy)

CENA: 800 Kč dospělí / 700 Kč studenti a senioři 65+
V ceně je kromě průvodcovského výkladu zahrnuto i vstupné do obou synagog, Loosových interiérů a jízdenka na tramvaj (tou se dopravíme z centra k Loosovým interiérům).Uvedenou částku je třeba poukázat po potvrzení rezervace na účet do 10 dnů.

Maximální počet účastníků: 18
PŘIHLÁŠKY na : info@prazsketoulky.cz

30.4. neděle: Třebíč a památky UNESCO


Jednodenní zájezd do Třebíče s odjezdem z Prahy.

Čeká nás návštěva významných památek, zařazených na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO : baziliky svatého Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova.Po příjezdu do města se projdeme historickým centrem a zamíříme do bývalého židovského ghetta. Tam si připomeneme některé jeho významné osobnosti a navštívíme interiéry Zadní synagogy a přilehlého domu Seligmana Bauera. Vystoupáme také židovskému hřbitovu.Po přestávce na oběd nás čeká prohlídka románské baziliky svatého Prokopa, která vznikla jako součást benediktinského opatství.

Odjezd z Prahy v 7 hodin, návrat kolem 19 hodiny.

CENA: 1100 Kč /osoba.
V ceně je zahrnuta doprava klimatizovaným autobusem a průvodcovský výklad.
Na místě se bude platit vstupné do objektů, které činí 250 Kč v případě dospělých a 190 Kč v případě studentů a seniorů.

Přihlášky na : info@prazsketoulky.cz
Po potvrzení rezervace je třeba uhradit cenu zájezdu do 10 dní, jinak rezervace propadá.
Uzávěrka přihlášek je 16.4.2023
Na zájezd je omezený počet míst.