Výlety a speciální akce


30.7. sobota: Karlovy Vary 

Komentovaná prohlídka města, jež je koncipována jako celodenní program s přestávkou na oběd.

Projdeme se lázeňským centrem, navštívíme Becherovu vilu, pokocháme se pohledem na město z jedné z mnoha vyhlídek a uvidíme také velkolepé hrobky místních podnikatelů na drahovickém hřbitově.

V první části prohlídky nás čeká procházka vilovou čtvrtí Westend, honosící se celou řadou nádherných rezidencí. Navštívíme vilu, postavenou na začátku 20.století pro Gustava Bechera, tehdejšího majitele vyhlášené likérky. Projdeme se lázeňským centrem a povíme si, jak vypadaly v minulosti léčebné kúry. Dozvíte se, které zajímavé osobnosti město navštívily a jaké zde zanechaly stopy.

Následuje přestávka na oběd.

Ve druhé části programu nás čeká výstup k jedné z mnoha karlovarských vyhlídek a návštěva hřbitova v Drahovicích. Tento rozhlehlý hřbitov, umístěný na okraji lesa, se stal posledním místem odpočinku mnoha zdejších osobností, včetně podnikatelských dynastií Becherů, Moserů či Mattoniů.

CENA : 460 Kč/ osoba. Děti do 15 let zdarma. V ceně je zahrnuto vstupné do Becherovy vily.


17.9.sobota: Olomouc,perla architektury


 Celodenní prohlídka historického centra Olomouce, jejímž zlatým hřebem bude návštěva jednoho z architektonických klenotů města - secesní vily Primavesi.

Hanácká metropole je městem, které návštěvníkům nabízí tolik zajímavých památek, že na jejich podrobnou prohlídku jeden den nestačí. Naše prohlídka se bude snažit přiblížit alespoň některé z nich.

Uvidíme několik zajímavých kostelů v centru města včetně velkolepé katedrály svatého Václava.

Prohlédneme si slavný morový sloup: jednu z památek Světového kulturního dědictví UNESCO. Nevynecháme ani místní, ne zcela typicky vyzdobený orloj.

Zlatým hřebem programu bude komentovaná prohlídka interiérů nově zrekonstruované vily Primavesi. Tato výjimečná stavba je byla postavena roku 1906 pro podnikatelskou a uměnímilovnou rodinu Primavesi a je považována za jeden z klenotů vídeňské secese.

Během prohlídky bude pauza na oběd, společná procházka skončí kolem 17,30 .

SRAZ: v 10 hodin před hlavním nádražím Olomouc.

Nejvhodnějším spojem je vlak R8825 Slovácký expres s odjezdem v 6,42 hodin z Prahy, hl.n. a příjezdem do Olomouce 9,27 hodin . Na zpáteční cestu lze využít vlak SC500 Pendolino v 18,10 hodin nebo vlak Regiojet RJ1316 s odjezdem v 18,18 hodin.

CENA: 600 Kč /osoba. V této ceně je zahrnuto vstupné do vily a jízdenky na MHD. Platbu je třeba předem poukázat na účet.

Na tuto prohlídku je jen omezený počet míst - účastníků bude maximálně 14.

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

WEB pořadatele : www.prazsketoulky.cz