Výlety a mimopražské akce

Komentované prohlídky měst a autobusové zájezdy


 7. 10.  + 14.10.so: Za Kinskými do kraje Orlice   - VYPRODÁNO

Celodenní autobusový zájezd s odjezdem z Prahy, jehož součástí je soukromá prohlídka zámku v Kostelci nad Orlicí s jeho majitelem, panem Františkem Kinským.Odpoledne pak navštívíme nedaleký Hradec Králové.


PROGRAM:
Odjezd v 7,15 hodin z Prahy - Černého Mostu, cesta trvá cca 2 hodiny. 

Návštěva zámku v Kostelci nad Orlicí. Tuto zajímavou empírovou vilu postavil vídeňský architekt Jindřich Koch v roce 1833 pro hraběte Josefa Kinského. V roce 1949 byl zámek zestátněn a stal se sídlem Výzkumného ústavu pro chov prasat. Budova postupně chátrala. V roce 1992 byl objekt vrácen rodině Kinských a postupně prošel velmi náročnou rekonstrukcí. Dnes je zde expozice Život v biedermaieru, kterou nás provede současný majitel zámku, pan František Kinský, kterého můžete znát jako průvodce oblíbeného televizního pořadu Modrá krev.

Po prohlídce Kostelce se vydáme do Hradce Králové. Po přestávce na oběd se společně projdeme centrem městě a ukážeme si nejen historické Velké náměstí, ale také některé zajímavé stavby známých prvorepublikových architektů: Jana Kotěry a Josefa Gočára. Návrat do Prahy kolem 19 hodiny.

CENA: 1300 Kč

CENA ZAHRNUJE:
- dopravu  moderním klimatizovaným autobusem
- průvodcovský výklad
- vstupné na speciální, dvouhodinovou prohlídku s panem Kinským

- sklenku sektu na přivítanou a přípitek s panem Kinským

CENA NEZAHRNUJE : oběd

UPOZORNĚNÍ:
Jde o autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a pouze takto se prodává. NENÍ tedy MOŽNÉ PŘIPOJIT SE NA MÍSTĚ POUZE K PROHLÍDCE ZÁMKU.

PŘIHLÁŠKY posílejte mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po potvrzení rezervace je třeba uhradit příslušnou částku předem na bankovní účet, a to do 14 dní.
Vzhledem k omezenému počtu míst doporučuji včasné přihlášení. Zájezd je pořádán ve spolupráci s kolegyní Janou Zikmundovou - provázet Vás budeme obě.

Termín 7.10.  - VYPRODÁNO

Termín 14.10. - VYPRODÁNO