Duben 2024

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

26.4.pá:   Z Grébovky na Zvonařku

Grébovka (nebo také Gröbovka či Havlíčkovy sady) patří k nejvyhledávanějším pražským parkům a není divu. Nachází se zde jezírko, vodní kaskáda, okouzlující umělá jeskyně i viniční altán, ve kterém lze ochutnat vína ze zdejší vinice. Tato zahrada patřila původně novorenesanční vile, kterou si tu nechal v roce 1874 postavit průmyslník Moritz Gröbe. Účastníci vycházky se nejprve projdou parkem, dozvědí se o historii Gröbovy vily a osudech jejího majitele. Nevynechají přirozeně ani vyhlídkovou terasu, z níž se otevírají nezvyklé pohledy na město. Poté budou pokračovat přilehlými ulicemi až k bývalé usedlosti na Zvonařce. Mluvit se bude o místních podnikatelích, o rodině prvního prezidenta či o výrobě vyhlášené speciality, která proslavila Prahu po celém světě.

SRAZ ve 17 hodin: na tramvajové zastávce Krymská, směr od náměstí Míru

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 6 -15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/pres-grebovku-na-zvonarku/szolkax/