Prohlídky Prahy

Prohlídky v českém jazyce pro skupiny i jednotlivce 

To nejlepší z Prahy


Prohlídka ,během které poznáte nejdůležitější pražské památky. Procházku zahájíme na Hradčanech. Z Hradčanského náměstí se nám otevře nádherný výhled na pražské věže a červené malostranské střechy. Poté sejdeme půvabnou Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí a odtud budeme pokračovat přes Karlův most. Na mostě se seznámíme s osudy nejznámějších soch a jejich tvůrců. Naše kroky pak budou směřovat křivolakými uličkami Starého města na Staroměstské náměstí. Zde si povíme o historii radnice a jejího orloje, ukážeme si místo popravy českých pánů a prohlédneme si nejznámější stavby náměstí. Vycházku zakončíme na Václavském náměstí.

Délka prohlídky:  cca 3,5 hodiny

Cena: 2 000 Kč

Pražský hrad, sídlo českých králů

Během této prohlídky si důkladně seznámíme s historii Pražského hradu a prohlédneme si jeho nejdůležitější objekty, které jsou přístupné veřejnosti: katedrálu svatého Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, románskou baziliku svatého Jiří a slavnou Zlatou uličku s věží Daliborkou. Během letní sezóny (od dubna do konce října) navštívíme i zahrady Pražského hradu. 

Délka prohlídky:  2,5 - 3 hodiny

Cena: 1800 Kč (bez vstupů)

Vstupné do objektu: 250 Kč /125 Kč děti od 6-16 let, studenti a senioři 65+

Objednávejte zde: Kontakt

Hradčany

Během této prohlídky naše kroky povedou na Hradčany, čtvrti založené Karlem IV. jako předměstí Pražského hradu. Naši vycházku zahájíme návštěvou premonstrátského kláštera Strahov a jeho slavné barokní knihovny. Jen pár metrů dále se nachází malebné poutní místo Loreta. Povíme si jeho zajímavou historii, navštívíme tento barokní klenot a poslechneme si známou loretánskou zvonohru. Poté se projdeme romantickým Novým Světem, místem, které má neuvěřitelného genia loci. Nakonec nás cesta zavede na impozantní Hradčanské náměstí, kde si prohlédneme nejzajímavější paláce a seznámíme se s osudy jejich šlechtických majitelů.

Délka prohlídky: 2,5 - 3 hodiny

Cena: 1800 Kč (bez vstupů)

Objednávejte zde: Kontakt

Malá Strana a Karlův most


Tato půvabná pražská čtvrť pod Pražským hradem patří bezesporu mezi nejromantičtějí místa našeho hlavního města. Během naší prohlídky projdeme známou Nerudovu ulici, kde si ukážeme řadu zajímavých historických domů, na jejichž fasádách se dochovala původní domovní znamení. Podíváme se na různá skrytá zákoutí v okolí Jánského vršku a ukážeme si nejznámější paláce. Navštívíme chrám svatého Mikuláše na Malostranském náměstí, který se řadí mezi nejkrásnější barokní stavby Prahy. Naše kroky povedou kolem Thunovského a Valdštejnského paláce, dnes sídel parlamentu. Samozřejmě nezapomeneme ani na prohlídku kostela Panny Marie Vítězné, který je domovem známého Pražského Jezulátka. Zavítáme na ostrov Kampa a projdeme se po Karlově mostě.

Délka prohlídky: 3 hodiny

Cena: 1800 Kč (bez vstupů)

Objednávejte zde: Kontakt

Staré Město

Budeme putovat křivolakými uličkami jedné z nejstarších pražských čtvrtí. Seznámíme se s historií Staroměstského náměstí a ukážeme si jeho nejvýznamnější stavby - Staroměstskou radnici s orlojem, Týnský chrám, kostel svatého Mikuláše a Husův pomník. Nahlédneme do Ungeltu, kdysi středověkého kupeckého dvora. Nebude chybět ani návštěva jednoho z nejkrásnějších pražských barokních kostelů - svatého Jakuba. Celetnou ulicí se dostaneme na náměstí Republiky,kde uvidíme Prašnou bránu a secesní Obecní dům. Naše cesta dál povede přes Ovocný trh ke Stavovskému divadlu a Karolinu, sídlu Karlovy univerzity. Na závěr ještě prozkoumáme romantická zákoutí v okolí Karlova mostu.

Délka prohlídky: 3 hodiny

Cena: 1800 Kč

Objednávejte zde: Kontakt

Nové Město 

Projdeme se čtvrtí, kterou založil roku 1348 Karel IV. Prohlédneme si Václavské náměstí a seznámíme se s jeho zajímavou historií. Projdeme si některé známé pasáže a navštívíme palác Lucerna - známé centrum pražského kulturního a společenského života. Objevíme i jednu dobře ukrytou zahradu. Nebude chybět ani prohlídka krásného chrámu Panny Marie Sněžné. Připomeneme si období českého národního obrození a s ním spjatou stavbu Národního divadla. Podél řeky se dostaneme k osobitému Tančícímu domu. Naše putování zakončíme na největším pražském náměstí.

Délka prohlídky: cca 2,5 -3 hodiny

Cena: 1800 Kč

Objednávejte zde: Kontakt

Tajemné židovské ghetto

Vypravíme se do bývalé židovské čtvrti, dnes známé pod názvem Josefov. Popovídáme si o historii židovského osídlení v Praze a poznáme, jak kdysi vypadalo pražské ghetto. Seznámíme se také se základy judaismu a nahlédneme do komplikovaného světa židovských tradic a svátků. Navštívíme Pinkasovu synagogu a v ní památník věnovaný obětem holocaustu. Projdeme se tajuplným židovským hřbitovem a ukážeme si, kde odpočívá tvůrce záhadného Golema. Nezapomeneme ani na prohlídku jedné z nejstarších evropských synagog.

Délka prohlídky:  2,5 hodiny

Cena: 1800 Kč (bez vstupů)

Objednávejte zde: Kontakt

Vyšehrad

Během této vycházky si přiblížíme historii tohoto starobylého sídla českých králů a projdeme se jeho rozlehlým areálem. Uvidíme mim jiné jednu z nejstarších pražských církevních staveb, sochu stávající kdysi na Václavském náměstí nebo tajuplný Čertův sloup. Navštívíme také baziliku svatého Petra a Pavla. Tento majestátní kostel skrývá za svou novogotickou fasádou zcela unikátní secesní výmalbu. Chybět přirozeně nebude ani vycházka vyšehradským hřbitovem, na němž odpočívá celá řada význačných osobností české historie. 

Délka prohlídky:  2 hodiny

Cena: 1500 (bez vstupů)

Objednávejte zde: Kontakt

Operace Anthropoid

Vycházka zaměřená na jednu z nejdůležitějších událostí české válečné historie - atentát na Reinharda Heydricha.

Navštívíme kostel svatého Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici, ve kterém se po atentátu na skrývali jeho hlavní aktéři Jan Kubiš a Josef Gabčík a pět jejich kolegů. Připomeneme si průběh celé vojenské operace Anthropoid a představíme si i odvážné spolupracovníky parašutistů, jež přispěli k zdárnému průběhu celé akce. Popíšeme si podrobně jak probíhal boj v kryptě a navštívíme toto dosud velmi autenticky působící místo.

Na místě je také možné shlédnout dokumentární film (vhodný především pro školy). V případě zájmu je možné spojit tuto prohlídku i s návštěvou místa atentátu.

Délka prohlídky cca 1,5 hodiny

Cena: 1500 Kč

Objednávejte zde: Kontakt

V nabídce jsou i tyto tematické vycházky:

  • Ořechovka
  • Bubenečské vily
  • Funkcionalistická osada Baba
  • Romantický Nový Svět
  • Pražské dvorky a pasáže
  • Nový židovský hřbitov
  • Vinohrady prvorepublikové
  • Palácové zahrady pod Pražským hradem
  • Vrtbovská zahrada
  • Letní vily Pražanů (Dobřichovice, Roztoky, Černošice)