Září 2022

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím,  vstupenky na poslední chvíli.
Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

24.9.sobota: Letní vily Pražanů: Dobřichovice

Komentovaná procházka vilovou čtvrtí Brunšov v Dobřichovicích.

Vilová čtvrť Brunšov v Dobřichovicích patří mezi nejstarší letoviska v okolí Prahy. Již ve druhé polovině 19. století si zde, na zalesněné stráni v malebném údolí řeky Berounky začali bohatí Pražané stavět svá letní sídla. Mezi majitele domů nalezneme významné advokáty, obchodníky, továrníky či lékaře. Odpočívat sem jezdila malířka Zdenka Braunerová či spisovatel a kritik F. X. Šalda. K autorům vil patří mimo jiné Osvald Polívka, Kamil Hilbert či autor pražského secesního hotelu Palace František Buldra, který se zde také usadil.

SRAZ: V 15 hodin na nádraží Dobřichovice u vjezdu na velké parkoviště po pravé straně nádražní budovy (k dopravě z Prahy lze využít vlak ze Smíchova či hlavního nádraží, jde o trať 171 Praha-Beroun)

Délka vycházky: cca 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7-15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY ZDE : https://goout.net/cs/letni-vily-prazanu-dobrichovice/szapmyt/