Září 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

V případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ. VÝJIMKOU JSOU JEN PROHLÍDKY ZAHRAD - TY SE ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ NEKONAJÍ.

5.9. neděle: Loreta

Komentovaná prohlídka známého barokního poutního místa. Účastníci si připomenou historii této svatyně, projdou se stinnými ambity, prohlédnou si srdce celého objektu - tzv. Svatou chýši i nádherně vyzdobený kostel Narození Páně. Chybět nebude ani návštěva klenotnice, ve které se ukrývá jeden z největších pražských pokladů - diamantová monstrance. To vše bude podbarveno zvukem loretánských zvonků, které zde hrají každou celou hodinu.

SRAZ: ve 14 hodin před vchodem do Lorety, Loretánské náměstí, Praha 1 - Hradčany

Prohlídka trvá cca 1 hodinu

VSTUPNÉ: 170 Kč dospělí / 70 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma . V této ceně NENÍ vstupné do Lorety. To si hradí každý sám a činí 180 Kč dospělí / 140 Kč senioři 70+ / 120 Kč studenti / 90 Kč děti 6-15 let

Pokud budete chtít fotografovat, je nutné u pokladny zakoupit fotografickou licenci.

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/loreta/szpmbmr/

10.9. pátek: Zahradní čtvrť na Hradčanech

Komentovaná vycházka zahradní čtvrtí, jenž vyrostla před první světovou válkou na místě bývalého tereziánského opevnění na Hradčanech. Šlo vůbec o první architektonický projekt na území hlavního města, inspirovaný anglickým hnutím zahradních měst. Unikátní počin umožnil bydlení v zeleni jen pár kroků od Pražského hradu. Účastníky vycházky čeká vyprávění o historii dávné a nedávné. Dozví se mimo jiné, kde bydlel známý prvorepublikový architekt a designér, proč stojí vila slavného sochaře na rohu ulice, odkud se vzal název zdejší hradební brány, kolik stálo obydlí prvního premiéra, jak dopadla jedna jeptiška a mnoho dalšího. Budou se také moci pokochat krásnými panoramaty.

SRAZ: v 17 hodin na tramvajové zastávce Chotkovy sady (tram 12,20,18 nebo metro Hradčanská)

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny a končí u Bílkovy vily

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/zahradni-ctvrt-na-hradcanech/szxnasr/

18.9. sobota: Prohlídka Kutné Hory

Komentovaná vycházka historickým centrem Kutné Hory.

Toto malebné město v údolí řeky Vrchlice se může pochlubit celou řadou pozoruhodných památek. Díky tomu bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Během naší vycházky se projdeme půvabnými křivolakými uličkami, ukážeme si nejvýznamnější pamětihodnosti a připomeneme si některé slavné rodáky. Uvidíte rodný dům jednoho tragicky zesnulého básníka, pozoruhodnou středověkou kašnu, bývalou synagogu a nejstarší kutnohorský kostel. Zlatým hřebem programu bude prohlídka interiéru nádherného gotického chrámu svaté Barbory.

SRAZ: v 14 hodin na Palackého náměstí před domem čp.6 (vedle Infocentra)

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí : 250 Kč / děti 7 - 15 let : 80 Kč / děti do 6 let včetně zdarma

V ceně není zahrnuto vstupné do chrámu svaté Barbory - to si bude každý hradit sám na místě a činí: 120 Kč dospělí / 90 Kč senioři a studenti a 50 Kč děti 6-15 let.

Vycházka trvá cca 2 - 2,5 hodiny

Pokud nechcete jet do Kutné Hory autem, je možné použít vlak nebo autobus z Prahy.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/prohlidka-kutne-hory/szqfipr/