Září 2018
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit si na místě.

Vycházky se konají za každého počasí.

1.9. sobota : Karlovy Vary

Sezónu pravidelných vycházek zahájíme poněkud netradičně avšak stylově - v lázních. A to hned v těch nejznámějších - v Karlových Varech.

Zaměříme se přitom především na architekturu 19. století, jež ve městě tvoří unikátní stavební celek. Projdeme se vilovou čtvrtí Westend, ve které se nacházejí snad vůbec nejkrásnější příklady historizujících slohů -  pohádkové vily Ritter, Strunz či Hohenburg. Ostatně slavný architekt Le Corbusier o Karlových Varech prohlásil že vypadají jako slet dortů.

 Přiblížíme si osudy nejvýznamnějších karlovarských podnikatelských rodin - Becherů, Moserů, Mattoniů či Knollů. Připomeneme si i některé architekty, kteří zde působili. Chybět samozřejmě nemůže ani procházka lázeňským centrem a prohlídka některých kolonád. Řekneme si, jak vypadala lázeňská kůra v dávných dobách a kdo ze známých osobnostní se zde léčil. 

A pokud Vám ještě síly budou stačit, můžete se mnou na závěr vycházky vystoupat k jedné z mnoha karlovarských vyhlídek.

Do Karlových Varů se pohodlně dostanete autobusem Student Agency. Vystoupíte-li ve stanici Tržnice, jste jen kousek od ulice T.G.Masaryka, kde máme sraz.

Začátek: ve 14 hodin před budovou Hlavní pošty, T.G.Masaryka 1

Jednotné vstupné: 150 Kč

Délka vycházky: cca 2 - 2,5 hodiny

Počítejte prosím s tím, že se jedná o kopcovitý terén.

Přihlášky zde: Kontakt

2.9.ne:  Vrtbovská zahrada a okolí

Zahrada, ukrytá za hradbou domů Karmelitské ulice patří k nejpůvabnější pražským zahradám. Z jejich teras se návštěvníkovi skýtá nádherný pohled na střechy malostranských domů a kostel svatého Mikuláše. Během naší vycházky si přiblížíme její historii a projdeme se také v jejím nejbližším okolí. Dozvíte se tak, kde se sešli protestanští stavové před pražskou defenestrací, kde bydlela Ema Destinová anebo kde se natáčel oscarový film Kolja.

Začátek: v 10,30 hodin na Malostranském náměstí u platanu vedle tramvajové zastávky (jediný strom na náměstí)

Délka trvání cca 1,5 hodiny

Vstupné: jednotné vstupné 150 Kč zahrnuje vstup do zahrady

Přihlášky zde :Kontakt

15.9.so: Trojský zámek

Toto letní sídlo Šternberků, obklopené francouzskou zahradou, patří bezesporu mezi nejkrásnější příklady barokní architektury v Praze. V zámku se dosud zachovala původní fresková výzdoba, dílo vlámských a italských umělců. Během naší prohlídky prozkoumáme podrobněji zámecké interiéry a projdeme se také přilehlou zahradou. 

K Trojskému zámku se dostanete autobusem č.112 jezdícím v pravidelných intervalech ze stanice metra Nádraží Holešovice do pražské ZOO, kde také vystoupíte (konečná zastávka busu)

Začátek: ve 14 hodin před vchodem do budovy zámku

Vstupné: 220 Kč dospělí /100 Kč senioři 65+ / 130 Kč studenti zahrnuje již vstup do zámku

Délka prohlídky cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt

16.9.ne: Pražské dvorky a pasáže I.

Opakování oblíbené vycházky během níž se ponoříme se do labyrintu Starého Města. Nakoukneme do několika dvorků, odhalíme skryté průchody a tajemné uličky. Zkoumat budeme oblast kolem Betlémského, Anenského a Staroměstského náměstí.

Začátek: ve 14 hodin na 

Vstupné: 100 Kč dospělí /70 Kč senioři

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt

23.9. ne: Roztocké vily

Další vycházka z cyklu Letní vily Pražanů. Tentokrát do nejstarší villegiatury v okolí hlavního města - do Roztok. Zde, v romantickém údolí Únětického potoka ,začaly již v polovině 19.století vyrůstat vily bohatých pražských obchodníků a továrníků. 

Během naší vycházky si přiblížíme osudy některých majitelů a autorů vil. Dozvíte se, kde pobýval Bedřich Smetana, kam jezdil odpočívat František Ladislav Rieger, proč byla jedna z vil postavená v japonském stylu a mnoho dalšího.

Po skončení vycházky můžete navštívit velmi zajímavou expozici roztockého muzea,která dokumentuje život na letním bytě a také ateliér malířky Zdenky Braunerové v zahradě Braunerova mlýna.

Začátek: v 10,30 hodin před budovou nádraží Roztoky

Do Roztok se dostanete buď vlakem integrované dopravy z Masarykova nádraží nebo autobusy č. 340 a 350 z Dejvické (zastávka busu je jen pár metrů od nádraží)

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři

Délka vycházky je cca 1,5- 2 hodiny.

Přihlášky zde: Kontakt