Září 2018
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit si na místě.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s několikaminutovým předstihem (cca 5-10 minut před začátkem). Velice také prosím všechny přihlášené, aby chodili včas. Jakmile zahájím průvodcovský výklad, nemohu z pochopitelných důvodů zvedat telefon.

Vycházky se konají za každého počasí.

15.9. so: Pražské dvorky a pasáže I.

Opakování oblíbené vycházky během níž se ponoříme se do labyrintu Starého Města. Nakoukneme do několika dvorků, odhalíme skryté průchody a tajemné uličky. Zkoumat budeme oblast kolem Betlémského, Anenského a Staroměstského náměstí.

Začátek: v 11 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

Vstupné: 100 Kč dospělí /70 Kč senioři

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

15.9. sobota: Bubenečské vily

Navštívíme zajímavou vilovou oblast, která vznikla na jihozápadním okraji Bubenče. Svůj domov a ateliér zde měl například sochař Stanislav Sucharda či malíř Alfons Mucha. Bydlel zde i prezident Edvard Beneš. Mezi autory zdejších vil najdeme i jména velmi známá - stavěl zde Jan Kotěra, Dušan Jurkovič či Jan Koula.

Na tuto vycházku naváže v říjnu druhý díl, během kterého si prohlédneme další část této zajímavé pražské čtvrti.

Začátek:  ve 14 hodin v ulici Dejvická u podchodu do stanice metra Hradčanská -pokud půjdete z metra jde o výstup směr Dejvice ( Dejvická 4).Pokud půjdete od tramvajové zastávky Hradčanská, přejděte železniční přejezd, najdete nás vlevo na rohu.

Vstupné: 100 Kč /70 Kč senioři, studenti

Délka vycházka je cca 1,5 hodiny

16.9. neděle: Pražské dvorky a pasáže I. 

Opakování oblíbené vycházky během níž se ponoříme se do labyrintu Starého Města. Nakoukneme do několika dvorků, odhalíme skryté průchody a tajemné uličky. Zkoumat budeme oblast kolem Betlémského, Anenského a Staroměstského náměstí. 

Začátek: ve 14 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři a studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

19.9. st: Pražské dvorky a pasáže II. - již obsazeno

Pokračování oblíbené vycházky skrytými zákoutími naší metropole. Tentokrát se zaměříme na oblast mezi Staroměstským náměstím, svatým Haštalem a náměstím Republiky. Uvidíme několik malebných dvorků, projdeme se moderními pasážemi a postranními uličkami.

Začátek:  v 17,30 hodin na Ovocném trhu před hlavním vchodem do Univerzity Karlovy (Karolina) , Ovocný trh 3-5

Vstupné 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

NA TUTO VYCHÁZKU JIŽ NEJSOU VOLNÁ MÍSTA.

23.9. ne: Vily v Roztokách

Další vycházka z cyklu Letní vily Pražanů. Tentokrát do nejstarší villegiatury v okolí hlavního města - do Roztok. Zde, v romantickém údolí Únětického potoka ,začaly již v polovině 19.století vyrůstat vily bohatých pražských obchodníků a továrníků. 

Během naší vycházky si přiblížíme osudy některých majitelů a autorů vil. Dozvíte se, kde pobýval Bedřich Smetana, kam jezdila odpočívat malířka Zdenka Braunerová , proč byla jedna z vil postavená v japonském stylu a mnoho dalšího.

Po skončení vycházky můžete navštívit velmi zajímavou expozici roztockého muzea,která dokumentuje život na letním bytě a také ateliér Zdenky Braunerové v zahradě zdejšího mlýna.

Začátek: v 11 hodin před budovou nádraží Roztoky

Do Roztok se dostanete buď vlakem integrované dopravy z Masarykova nádraží (pokračujícího přes Nádraží Holešovice) nebo autobusy č. 340 a 350 z Dejvické (zastávka busu "Roztoky-nádraží" )

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt