Výlety a speciální akce


29.5.neděle: Do Plzně (nejen) za Loosem 

Komentovaná prohlídka Plzně, jejíž součástí bude návštěva Velké synagogy a Loosových interiérů.

Naše prohlídka města začne návštěvou Velké synagogy. Ta patří mezi největší synagogální stavby na světě a nedávno se znovu otevřela po náročné rekonstrukci. Společně si prohlédneme její interiéry a nově instalovanou expozici.

Poté nás čeká procházka historickým centrem, během které si ukážeme nejvýznamnější pamětihodnosti města a připomeneme některé zajímavé osobnosti s ním svázané. 

Po přestávce na oběd (během níž můžete ochutnat zda plzeňské pivo chutná v Plzni lépe než jinde) se vydáme do Klatovské třídy. Spolu s místním průvodcem si prohlédneme dva interiéry, které navrhoval slavný architekt Adolf Loos - byt Krausových a byt Voglových. Prohlídka těchto bytů trvá celkem 75 minut. Touto návštěvou náš společný program v cca 16 hodin končí.

Do Plzně se každý dopravuje individuálně, nejvhodnější je použít vlak IC 564, odjíždějící z Prahy hl.n. v 8,38 hodin (z Prahy-Smíchova pak v 8,45 hod), příjezd do Plzně hl.nádraží je v 9,58 hodin.

SRAZ: v 10,15 hodin před plzeňským hlavním nádražím u budovy Infocentra (případně je možné se připojit až u Velké synagogy)

CENA: 750 Kč za osobu . V ceně je kromě průvodcovského výkladu zahrnuto i vstupné do synagogy a Loosových interiérů a jízdenka na tramvaj (tou se dopravíme od nádraží k synagoze).

Uvedenou částku je třeba poukázat předem na účet. Na tuto akci je pouze 18 míst.

PŘIHLÁŠKY na : info@prazsketoulky.cz

12.6.neděle:  Brno židovské - VYPRODÁNO

Prohlídka zaměřená na židovské památky moravské metropole. Navštívíme největší židovský hřbitov na Moravě a slavnou vilu Tugendhat.

Nejprve se vydáme tramvají do brněnské čtvrti Židenice. Zde se rozkládá vůbec největším židovský hřbitov na Moravě a ve Slezsku, založený roku 1852 a používaný dodnes. Najdeme zde hroby mnohých významných osobností z řad podnikatelů, bankéřů, umělců či učenců. Místo posledního odpočinku zde nalezl mimo jiné i herec Hugo Haas či jeden z nejvýznamnějších zemských rabínů Richard Feder.

Po prohlídce hřbitova se přesuneme do historického centra, kde si po krátké vycházce uděláme přestávku na oběd.

Poté se vydáme tramvají do nedalekých Černých Polí. Tam už na nás čeká kde stojí klenot brněnské architektury - slavná vila Tugendhat. Její interiéry si prohlédneme v rámci komentované prohlídky. Tato prohlídka začíná v 15 hodin a bude trvat jednu hodinu. Projdeme se také přilehlou zahradou. Z ní uvidíme vilu Löw Beer, která patřila rodičům Grety Tugendhat.

Pak se již vydáme tramvají zpět k hlavnímu nádraží, kde náš společný program končí před 17 hodinou.

Na cestu z Prahy do Brna doporučuji využít tato spojení:

Bus Regiojet s odjezdem z Prahy, Florence v 7,00 hodin a příjezdem do Brna, hotel Grand v 9,30 hod (hotel Grand je u hlavního vlakového nádraží) - D1 je v neděli ráno zcela prázdná

Na cestu zpět lze použít:

Bus Regiojet s odjezdem z Brna v 18 hodin a s příjezdem do Prahy ve 20,30 hodin nebo

Vlak EC 274 Metropolitan s odjezdem z Brna hl.n. v 17,38 hodin a příjezdem do Prahy hl.n. ve 20,42 hodin

CENA: 850 Kč dospělí / 700 Kč senioři 65+ a studenti 

Cena zahrnuje kromě průvodcovského výkladu také vstupenku do vily Tugendhat a jízdenky na MHD

Přihlášky na : info@prazsketoulky.cz           VYPRODÁNO