Výlety a speciální akce


17.9.sobota: Olomouc, perla architektury


Celodenní prohlídka historického centra Olomouce, jejímž zlatým hřebem bude návštěva jednoho z architektonických klenotů města - secesní vily Primavesi.

Hanácká metropole je městem, které návštěvníkům nabízí tolik zajímavých památek, že na jejich podrobnou prohlídku jeden den nestačí. Naše prohlídka se bude snažit přiblížit alespoň některé z nich.

Uvidíme několik zajímavých kostelů v centru města včetně velkolepé katedrály svatého Václava. Prohlédneme si slavný morový sloup: jednu z památek Světového kulturního dědictví UNESCO. Nevynecháme ani místní, ne zcela typicky vyzdobený orloj.

Zlatým hřebem programu bude komentovaná prohlídka interiérů nově zrekonstruované vily Primavesi. Tato výjimečná stavba je byla postavena roku 1906 pro podnikatelskou a uměnímilovnou rodinu Primavesi a je považována za jeden z klenotů vídeňské secese.

Během prohlídky bude pauza na oběd, společná procházka skončí kolem 17,30 .

SRAZ: v 10 hodin před hlavním nádražím Olomouc

Nejvhodnějším spojem je vlak R8825 Slovácký expres s odjezdem v 6,42 hodin z Prahy, hl.n. a příjezdem do Olomouce 9,27 hodin . Na zpáteční cestu lze využít vlak SC500 Pendolino v 18,10 hodin nebo vlak Regiojet RJ1316 s odjezdem v 18,18 hodin.

CENA: 600 Kč /osoba. V této ceně je zahrnuto vstupné do vily a jízdenky na MHD. Platbu je třeba předem poukázat na účet , a to do 14 dní od potvrzení rezervace.

Na tuto prohlídku je jen omezený počet míst - účastníků bude maximálně 14.

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

2.10.neděle: Brno židovské

Celodenní prohlídka Brna zaměřená na památky spojené s místní židovskou komunitou. Navštívíme největší moravský židovský hřbitov a slavnou vilu Tugendhat.

Nejprve se z místa našeho srazu, hlavního nádraží, vydáme do brněnské čtvrti Židenice. Zde se rozkládá vůbec největším židovský hřbitov na Moravě a ve Slezsku, založený roku 1852 a používaný dodnes. Najdeme zde hroby významných osobností z řad podnikatelů, bankéřů, umělců či učenců. Místo posledního odpočinku zde nalezl mimo jiné i herec Hugo Haas či jeden z nejvýznamnějších zemských rabínů Richard Feder.

Po prohlídce hřbitova se přesuneme do historického centra, kde si ukážeme nejvýznamnější památky a uděláme si přestávku na oběd.

Poté se vydáme do nedalekých Černých Polí. Tam už nás čeká návštěva interiérů klenot brněnské architektury - slavná vila Tugendhat. Její interiéry si prohlédneme v rámci komentované prohlídky. Po návštěvě vily Tugendhat se vrátíme tramvají zpět k hlavnímu nádraží, kde náš společný program kolem 17 hodiny končí.

SRAZ: před budovou hlavního nádraží Brno u infocentra v 10 hodin

CENA: 850 dospělí / 700 Kč senioři 65+ a studenti. V této ceně je zahrnuta vstupenka na hodinovou prohlídku ve vile Tugendhat a jízdenky na MHD. Platbu je třeba zaslat předem na účet, a do do 14 dní od potvrzení rezervace.

K dopravě do Brna je nejvhodnější použít bus Student Agency, odjíždějící z Prahy v 7 hodin (v neděli ráno je D1 zcela prázdná), zpět se můžete dopravit stejným způsobem, tj. busem Regiojet odjíždějícím z Brna v 18 hodin nebo použít vlak.

Kapacita prohlídky je 15 osob.

PŘIHLÁŠKY na : info@prazsketoulky.cz