Únor 2024

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

   24.2.so:    Pražský hrad s interiéry  - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka objektů Pražského hradu. Navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku.

Pražský hrad všichni známe. Ale známe ho opravdu dobře?Na to Vám odpoví tato vycházka, během níž navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a romantickou Zlatou uličku.

SRAZ:  na 2.nádvoří Pražského hradu u Leopoldovy kašny (barokní kašna s orlicí) - čas srazu dle jednotlivých termínů, najdete dole

Prohlídka bude trvat cca 2,5 hodiny.

VSTUPNÉ: 250 Kč dospělí / 200 Kč studenti a senioři 65+ / 100 Kč děti 6-15 let.

V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do Pražského hradu. To si každý bude hradit sám na místě a činí 250 Kč dospělí / 125 senioři a studenti. Vycházka není vzhledem k její délce a obsáhlým informacím vhodná pro malé děti.

VSTUPENKY jsou vyprodané.

24.2.so:Baba

Komentovaná vycházka funkcionalistickou osadou Baba.Tato unikátní osada vznikla za první republiky jako projekt propagující moderní bydlení. Mezi autory zdejších vilek najdeme mnohá známá jména - stavěl tu například Josef Gočár, Pavel Janák, František Zelenka či Holanďan Mart Stam.Povídat si budeme nejen o architektuře, ale také o osudech lidí, kteří zde žili.

SRAZ: ve 14,30 hodin na stanici autobusu 131 "U Matěje". Tento autobus odjíždí z Hradčanské (zastávka je na rohu ulice Pod kaštany - z Hradčanské nutno přejít koleje) a cesta trvá 9 minut.

Vycházka trvá cca 1,45 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři 65+ a studenti / 70 Kč děti 6-15 let

VSTUPENKY:  https://goout.net/cs/baba/sznabyw/

25.2.ne:Prohlídka Židovského muzea - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka objektů pražského Židovského muzea.

Navštívíme starý židovský hřbitov, Klausovou, Maiselovu, Pinkasovu a Španělskou synagogu a také síň pohřebního bratrstva. Chybět nebude ani prohlídka synagogy Staronové, která stále slouží svému účelu. Během prohlídky se seznámíme s historií těchto objektů a přiblížíme si nejrůznější tradice a zvyky židovské komunity. Uvidíte, kde odpočívá věhlasný rabbi Löw, prohlédete si působivý památník obětem holocaustu a vyslechnete některé legendy, spojené s těmito místy.

SRAZ: ve 13,30 hodin na náměstí Franze Kafky 24/3 před domem s pamětní deskou F.Kafky

Prohlídka trvá cca 2,5 hodiny

CENA PROHLÍDKY: 350 Kč

V této ceně není zahrnuto vstupné do muzea,to se bude hradit na místě a činí 500 Kč dospělí / 370 děti a studenti do 26 let. Muzeum neposkytuje seniorské slevy. Jste-li vlastníky Lítačky, budete mít 50% slevu na vstupném do muzea - budete tedy platit pouze 250 Kč.

Prohlídka je určena výhradně dospělým  osobám, pro děti není vhodná. Mužům doporučuji vzít si pokrývky hlavy.

Maximální počet účastníků: 15 osob

VSTUPENKY jsou vyprodané