Únor 2022

Vycházky se konají při minimálním počtu 6 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

5.2. sobota: Ze Střešovic na Malovanku

Komentovaná vycházka mapující část Střešovic a Břevnova.

Střešovice jsou čtvrtí plnou protikladů. Najdeme zde jak honosné vily tak i pozůstatky skromné vesnické zástavby.
Během naší vycházky uvidíte obé. Naše kroky povedou kolem známé Müllerovy vily na Norbertov a odtud pak budeme pokračovat do malebných Střešoviček, v nichž se kdysi nacházela vinice Kocourka. Dnes ji připomíná jen název jedné z uliček. Poslední část vycházky nás zavede k několika břevnovským usedlostem.

SRAZ: v 14 hodin na tramvajové zastávce "Ořechovka" ve směru z centra

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7-15 let

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/ze-stresovic-na-malovanku/szfwlos/

6.2.neděle: Prohlídka Židovského muzea - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka objektů pražského Židovského muzea s certifikovaným průvodcem muzea.

Účastníci této akce navštíví starý židovský hřbitov, Pinkasovu, Maiselovu, Klausovu a Španělskou synagogu a nevynechají ani bývalou síň Pohřebního bratrstva. Uvidí místo, kde odpočívá věhlasný rabbi Löw a prohlédnou si působivý památník, věnovaný obětem holocaustu. Dozvědí se nejen mnoho zajímavých informací o historii těchto objektů, ale přiblíží si také tradice a zvyky židovské komunity.

SRAZ: ve 13,30 hodin na náměstí Franze Kafky 24/3 , před domem s pamětní deskou F.Kafky

Prohlídka trvá cca 2,5-3 hodiny

CENA: 750 Kč dospělí / 450 Kč děti od 6 let a studenti do 26 let
V ceně prohlídky je již zahrnuto vstupné do všech objektů muzea.

Prohlídka zahrnuje pouze objekty ve správě Židovského muzea, její součástí tedy nebude návštěva Staronové synagogy. Prohlídka je určena dospělým, pro malé děti je vzhledem k délce a obsáhlému výkladu nevhodná.

Vzhledem k omezeným prostorám je tato akce koncipována pro skupinu maximálně 10 účastníků.

VSTUPENKY jsou vyprodané

12.2. sobota: Staroměstským náměstím krok za krokem

Komentovaná vycházka po nejkrásnějším pražském náměstí. Místy, kde běžně proudí davy turistů a kterým se tak místní spíše raději vyhnou. Teď je tomu jinak a toho je třeba využít.

A co Vás čeká ? Dozvíte se, proč je na jedné z budov socha hasiče, kde se nacházel vyhledávaný obchod s látkami a co po něm dosud zbylo, kam chodil hrát na housle Albert Einstein a jak skončila jedna velká láska.

SRAZ: ve 14 hodin na Malém náměstí u kašny se lvem, Praha 1-Staré Město

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7-15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/staromestske-namesti-krok-za-krokem/szqshps/

13.2.neděle:    Do Bubenče za umělci

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí v Bubenči.

První vily vznikaly v Bubenči již v druhé polovině 19.století a šlo většinou o letní sídla bohatých podnikatelů, bankéřů či obchodníků. O něco později zde, v okolí dnešní Slavíčkovy ulice, vznikla malá umělecká kolonie Své domovy zde nalezli sochař Stanislav Sucharda, malíř Karel Vítězslav Mašek a jeho přítel Alfons Mucha či architekt Jan Koula. Jejich a mnohé další vily během naší vycházky uvidíme. Protože je v této oblasti zajímavých domů a s nimi spojených lidských příběhů nespočet, má tato vycházka i druhý díl, během něhož se zaměříme na vily podnikatelů.

SRAZ: ve 14 hodin v ulici Dejvická na plácku který je u východu z metra Hradčanská (proti restauraci Dejvická sokolovna, Dejvická 2)

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/do-bubence-za-umelci/szpshps/

19.2.sobota: Pražský hrad s interiéry - VYPRODÁNO

Pražský hrad všichni známe. Ale známe ho opravdu dobře?

Na to Vám odpoví tato vycházka, během níž navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a romantickou Zlatou uličku.

SRAZ: ve 13,30 hodin na 2.nádvoří Pražského hradu u Leopoldovy kašny (barokní kašna s orlicí)

Prohlídka bude trvat cca 2 - 2,5 hodiny

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 250 Kč / 100 děti 6-15 let. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do Pražského hradu. To si každý bude hradit sám na místě a činí 250 Kč dospělí / 125 senioři a studenti / 500 Kč rodinné

VSTUPENKY jsou vyprodané. Další termín je 26.2. ve 13,30 hod

20.2. neděle: Za noblesní architekturou Vršovic

Komentovaná vycházka Vršovicemi.

Pod pojmem noblesní pražská čtvrť si asi v první řadě každý vybaví Vinohrady. Nedaleké Vršovice stojí tak trochu v jejich stínu, přitom ale i zde najde vnímavý kolemjdoucí celou řadu pozoruhodných architektonických skvostů z přelomu 19. a 20. století. Některé z nich uvidí účastníci této vycházky. Mimo to se ještě dozvědí, kde se choval bourec morušový, jak mohl také vypadat jeden z místních kostelů, kam se chodili Pražané bavit, jak to bylo s vršovický hřbitovem a mnoho dalšího.

SRAZ: ve 14,30 hod na zastávce tramvaje Čechovo náměstí, směr z centra , Praha 10 (tram 22)

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7-15 let

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/za-noblesni-architekturou-vrsovic/szniiqs/

26.2.sobota:  Pražský hrad s interiéry

Pražský hrad všichni známe. Ale známe ho opravdu dobře?

Na to Vám odpoví tato vycházka, během níž navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a romantickou Zlatou uličku.

SRAZ: ve 13,30 hodin na 2.nádvoří Pražského hradu u Leopoldovy kašny (barokní kašna s orlicí)

Prohlídka bude trvat cca 2 - 2,5 hodiny

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 250 Kč / 100 děti 6-15 let. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do Pražského hradu. To si každý bude hradit sám na místě a činí 250 Kč dospělí / 125 senioři a studenti / 500 Kč rodinné

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/prohlidka-interieru-prazskeho-hradu/szxytus/

26.2.sobota: Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka nádherných interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu. V obou sálech je dochované historické vybavení včetně knih a zdobí je dech beroucí barokní štuky a fresky. Ne náhodou byla strahovská knihovna zařazena mezi 10 nejkrásnějších knihoven světa.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas. S ohledem na provoz knihovny nelze čekat na opozdilé účastníky akce.

VSTUPNÉ: 480 Kč dospělí / 350 Kč děti a mládež 13-18 let / 170 Kč děti 7-12 let. V této ceně je již obsaženo vstupné na speciální prohlídku knihovny (které činí 300 Kč v případě dospělých a dětí od 13 let).

Prohlídka trvá 1 hodinu.

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/sziotls/

27.2.neděle:Do Bubenče za podnikateli

Komentovaná vycházka bubenečskou vilovou čtvrtí.

Do hledáčku si vezmeme především obchodníky, bankéře a podnikatele. Uvidíme velkolepé rezidence rozvětvených rodin Petschků a Bondyů. Dozvíte se, kde bydlel jeden z nejvýznamnějších prvorepublikových bankéřů. Připomeneme si zajímavé a často velmi pohnuté osudy i méně známých majitelů zdejších honosných vil.

SRAZ: v 14 hodin v ulici Dejvická u výstupu z metra Hradčanská - na prostranství u závor naproti restauraci Dejvická sokolovna (Dejvická 2)

VSTUPNÉ: 200 dospělí/ 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7-15 let / děti do 6 let zdarma.

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/do-bubence-za-podnikateli/szrshps/