Únor 2022

Vycházky se konají při minimálním počtu 6 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

26.2.sobota: Strahovská knihovna   - přesunuto na  5.3. ve 14,45 hodin

Komentovaná prohlídka nádherných interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu. V obou sálech je dochované historické vybavení včetně knih a zdobí je dech beroucí barokní štuky a fresky. Ne náhodou byla strahovská knihovna zařazena mezi 10 nejkrásnějších knihoven světa.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas. S ohledem na provoz knihovny nelze čekat na opozdilé účastníky akce.

VSTUPNÉ: 480 Kč dospělí / 350 Kč děti a mládež 13-18 let / 170 Kč děti 7-12 let. V této ceně je již obsaženo vstupné na speciální prohlídku knihovny (které činí 300 Kč v případě dospělých a dětí od 13 let).

Prohlídka trvá 1 hodinu.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/sziotls/

27.2. neděle: Pražský hrad s interiéry

Pražský hrad všichni známe. Ale známe ho opravdu dobře?

Na to Vám odpoví tato vycházka, během níž navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a romantickou Zlatou uličku.

SRAZ: ve 13,30 hodin na 2.nádvoří Pražského hradu u Leopoldovy kašny (barokní kašna s orlicí)

Prohlídka bude trvat cca 2 - 2,5 hodiny

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 250 Kč / 100 děti 6-15 let. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do Pražského hradu. To si každý bude hradit sám na místě a činí 250 Kč dospělí / 125 senioři a studenti / 500 Kč rodinné vstupné

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/prohlidka-interieru-prazskeho-hradu/sznmjys/.

27.2.neděle:Do Bubenče za podnikateli - přesunuto na 2.4. ve 14 hodin

Komentovaná vycházka bubenečskou vilovou čtvrtí.

Do hledáčku si vezmeme především obchodníky, bankéře a podnikatele. Uvidíme velkolepé rezidence rozvětvených rodin Petschků a Bondyů. Dozvíte se, kde bydlel jeden z nejvýznamnějších prvorepublikových bankéřů. Připomeneme si zajímavé a často velmi pohnuté osudy i méně známých majitelů zdejších honosných vil.

SRAZ: v 14 hodin v ulici Dejvická u výstupu z metra Hradčanská - na prostranství u závor naproti restauraci Dejvická sokolovna (Dejvická 2)

VSTUPNÉ: 200 dospělí/ 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7-15 let / děti do 6 let zdarma.

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY se kupují na GoOut: https://goout.net/cs/do-bubence-za-podnikateli/szrshps/