Únor 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

V případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

 VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ

20.2. sobota: Po stopách českých obrozenců - zrušeno

 27.2.sobota: Vycházka Vyšehradem

Komentovaná vycházka bájemi opředeným Vyšehradem.

Čeká na Vás vyprávění o Libušině zlaté kolébce, o vyšehradském pokladu a jedné zvláštní válce. Dozvíte se, kde stával přemyslovský palác a kde bývala barokní zbrojnice. Závěr vycházky bude věnován krátké návštěvě vyšehradského hřbitova, kde si připomeneme několik známých i méně známých osobností.

ZAČÁTEK: v 11 hodin  před Táborskou branou (hlavní vstup do vyšehradské pevnosti pokud přijdete od stanice metra C - Vyšehrad)

Vycházka bude trvat asi 1,5 hodiny a koná se v omezeném počtu osob.

VSTUPENKY jsou vyprodané a na místě se nebudou prodávat.

26.2. pátek: Romantický Nový Svět

Komentovaná vycházka romantickou hradčanskou čtvrtí.
Uvidíte, kde byla nechvalně proslulá komunistická mučírna zvaná Domeček, kde pořádali čajové dýchánky Ota Pavel s Arnoštem Lustigem, kam chodíval na návštěvu Karel Hašler a kde bydleli loretánští zpěváčci. Dostaneme se i do míst, kde dochází k nadpřirozeným jevům.

SRAZ: v 17 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše (tu najdete na prostranství před Černínským palácem)

Jednotné vstupné dospělí: 200 Kč /Děti 7 - 15  let: 50 Kč

Vycházka se koná v omezeném počtu osob. Její trvání je cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY jsou vyprodané a na místě se nebudou prodávat.

27.2. sobota: Do Bubenče za umělci

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí v Bubenči. První vily vznikaly v Bubenči již v druhé polovině 19.století a šlo většinou o letní sídla bohatých podnikatelů, bankéřů či obchodníků. O něco později zde, v okolí dnešní Slavíčkovy ulice, vznikla malá umělecká kolonie Své domovy zde nalezli sochař Stanislav Sucharda, malíř Karel Vítězslav Mašek a jeho přítel Alfons Mucha či architekt Jan Koula. Jejich a mnohé další vily během naší vycházky uvidíme. 

SRAZ: ve 14 hodin na plácku naproti restauraci Dejvická sokolovna (Dejvická 2), u vchodu do metra Hradčanská

Jednotné vstupné dospělí: 200 Kč / Děti 7 - 15 let : 50 Kč. Děti do 6 let zdarma.

Vycházka se koná v omezeném počtu osob a trvá cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/do-bubence-za-umelci/szqxxer/

28.2. neděle: Toulky prvorepublikovou Prahou

Komentovaná vycházka centrem města, během které si přiblížíme život za první republiky.
Řeč bude o politice, finančnictví, ekonomice, ale také o architektuře, designu a módě. Dozvíte se, kam se chodilo na telecí rosol či humrové chlebíčky, kde se servírovalo pravé italské espresso, kde šily dámy z lepší společnosti, kam se chodilo do kina, co psal tehdejší tisk a jakými událostmi žila tehdejší společnost.

SRAZ: ve 14 hodin na Senovážném náměstí 29 u vchodu do pasáže Českého designu (budova ČNB - průchod  do ulice Na Příkopě) 

Jednotné vstupné dospělí 200 Kč / děti 7-15 let: 50 Kč

Vycházka se koná v omezeném počtu  osob a trvá asi 1,5 hodiny.

VSTUPENKY jsou vyprodané a na místě se nebudou prodávat.