Srpen 2022

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

20.8.sobota:Tajemný Jánský vršek


Projdeme se jednou z nejpůvabnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem.

Nejprve nás čeká sestup krásnou panoramatickou cestou pod Strahovským klášterem. Pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí Jánského vršku. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu a dozvíte se, kde bydlel hrdina jednoho oblíbeného seriálu.

SRAZ: v 18 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do baziliky Nanebevzetí Panny Marie (vedle strahovské knihovny)

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

Vstupné: 200 Kč dospělí/150 Kč senioři, studenti/50 Kč děti 7 - 15 let Děti do 6 let zdarma./

VSTUPENKY na GoOut https://goout.net/cs/tajemny-jansky-vrsek/szcpmyt

21.8.neděle:Lobkowiczký palác

Komentovaná prohlídka Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě.

Rodina Lobkowiczů patřila po generace mezi nejvýznamnější mecenáše a sběratele uměni. Nezajímavější artefakty z jejich soukromé sbírky jsou dnes umístěny v jejich pražském paláci. Tato pozoruhodná kolekce zahrnuje obrazy, porcelán, historické hudební nástroje či lovecké zbraně. Účastníci této prohlídky ale nebudou jen obdivovat umělecká díla. Dozvědí se, jak probíhaly renesanční hostiny a co se na nich jedlo, co se v šlechtických kruzích nosilo za módu a jaké byly oblíbené kratochvíle panstva. Budou se také moci pokochat krásným výhledem na Prahu.

SRAZ: ve 10 hodin v Jiřské 3, před vchodem do Muzea Lobkowicz, Pražský hrad (nejbližší vstup do Hrad je od Starých zámeckých schodů)

VSTUPNÉ: 350 Kč dospělí / 300 Kč senioři 65+ a studenti / 150 Kč děti 6-15 let. V ceně je zahrnuto vstupné do paláce.

VSTUPENKY NA GoOut. https://goout.net/cs/lobkowiczky-palac/szrixyt/


24.8.středa:Romantický Nový Svět

Komentovaná vycházka romantickou hradčanskou čtvrtí.

Uvidíte, kde byla nechvalně proslulá komunistická mučírna zvaná Domeček, kde pořádali čajové dýchánky Ota Pavel s Arnoštem Lustigem, kam chodíval na návštěvu Karel Hašler a kde bydleli loretánští zpěváčci. Dostaneme se i do míst, kde dochází k nadpřirozeným jevům.

SRAZ: v 18,30 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše, Praha 1 - Hradčany

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7 -15 let / děti do 6 let včetně zdarma

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/romanticky-novy-svet/szkkkyt/

26.8.pá: Přes Hradčanské náměstí na Malou Stranu

Komentovaná vycházka romantickými uličkami Hradčan a Malé Strany.
Obě tyto historické části města dodnes návštěvníky okouzlují svým výjimečným geniem loci. Vycházka začíná před hradčanským kostelem svatého Jana Nepomuckého a povede přes Hradčanské náměstí a Nové zámecké schody do ulice Sněmovní. Její účastníci se mimo jiné dozvědí, jak se v dobách minulých jezdilo na Pražský hrad, jak to bylo s králem brabantským, kde bydlel náš první prezident a kam chodíval každý večer Karel Čapek. Uvidíme také místo, kde došlo ke krvavé vraždě.

SRAZ: ve 18,30 hodin v Kanovnické ulice před kostelem sv.Jana Nepomuckého, Praha 1- Hradčany (nedaleko je tram.zastávka Brusnice - tram 22)

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny.

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti, senioři/ 50 Kč děti 7-15 let / 

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/pres-hradcanske-namesti-na-malou-stranu/sztonxt/

27.8.so:  Palácové zahrady na Malé Straně

Komentovaná prohlídka zahrad, jenž vznikly jako součást šlechtických paláců na Malé Straně.

Nejprve si prohlédneme půvabná zákoutí manýristické zahrady, přiléhající k paláci mocného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Dozvíte se, kteří umělci se podíleli na její výzdobě, co se zde odehrávalo a odhalí jedno tajemství. Poté nás čeká návštěva unikátního komplexu, rozkládajícího se na jižním svahu pod Pražským hradem a zařazeného od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o zahradu Pálffyovskou, Malou Fürstenberskou, Kolowratskou a Ledeburskou. V těchto terasovitých barokních zahradách se nalézá řada drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 10 hodin na prostranství u stanice metra A Malostranská - tam kde je vchod do Valdštejnské jízdárny

VSTUPNÉ: 320 Kč dospělí / studenti a senioři 270 Kč / děti 6-15 let 80 Kč. V ceně této vstupenky je zahrnuto vstupné do zahrad.

Prohlídka bude trvat asi 1,45 hodiny. Vycházka není vhodná pro kočárky ani pro osoby, chodící špatně do schodů - těch je zde opravdu mnoho.

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/palacove-zahrady-na-male-strane/szollwt/

27.8.sobota: Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka nádherných interiérů Strahovské knihovny.

Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu. Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu. V obou sálech je dochované historické vybavení včetně knih a zdobí je dech beroucí barokní štuky a fresky. Ne náhodou byla strahovská knihovna zařazena mezi 10 nejkrásnějších knihoven světa.

SRAZ: v 14,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas. S ohledem na provoz knihovny nelze čekat na opozdilé účastníky akce.

VSTUPNÉ: 500 Kč dospělí / 350 Kč děti a mládež 13-18 let / 170 Kč děti 7-12 let. V této ceně je již obsaženo vstupné na speciální soukromou prohlídku knihovny.

 Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/szsfjyt/