Srpen 2022

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

27.8.so:  Palácové zahrady na Malé Straně
VYPRODÁNO  

Komentovaná prohlídka zahrad, jenž vznikly jako součást šlechtických paláců na Malé Straně.

Nejprve si prohlédneme půvabná zákoutí manýristické zahrady, přiléhající k paláci mocného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Dozvíte se, kteří umělci se podíleli na její výzdobě, co se zde odehrávalo a odhalí jedno tajemství. Poté nás čeká návštěva unikátního komplexu, rozkládajícího se na jižním svahu pod Pražským hradem a zařazeného od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o zahradu Pálffyovskou, Malou Fürstenberskou, Kolowratskou a Ledeburskou. V těchto terasovitých barokních zahradách se nalézá řada drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 10 hodin na prostranství u stanice metra A Malostranská - tam kde je vchod do Valdštejnské jízdárny

VSTUPNÉ: 320 Kč dospělí / studenti a senioři 270 Kč / děti 6-15 let 80 Kč. V ceně této vstupenky je zahrnuto vstupné do zahrad.

Prohlídka bude trvat asi 1,45 hodiny. Vycházka není vhodná pro kočárky ani pro osoby, chodící špatně do schodů - těch je zde opravdu hodně. 
VYCHÁZKA JE VYPRODANÁ .

27.8.sobota: Strahovská knihovna VYPRODÁNO 

Komentovaná prohlídka nádherných interiérů Strahovské knihovny.

Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu. Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu. V obou sálech je dochované historické vybavení včetně knih a zdobí je dech beroucí barokní štuky a fresky. Ne náhodou byla strahovská knihovna zařazena mezi 10 nejkrásnějších knihoven světa.

SRAZ: v 14,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas. S ohledem na provoz knihovny nelze čekat na opozdilé účastníky akce.

VSTUPNÉ: 500 Kč dospělí / 350 Kč děti a mládež 13-18 let / 170 Kč děti 7-12 let. V této ceně je již obsaženo vstupné na speciální soukromou prohlídku knihovny.

 Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY jsou vyprodané