Srpen 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

V případě nenaplnění alespoň minimální kapacity vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

 Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ.VÝJIMKOU JSOU JEN PROHLÍDKY ZAHRAD - TY SE ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ NEKONAJÍ.

7.8. sobota: Romantický Nový Svět

Projdeme se křivolakými uličkami Nového Světa a na chvíli si tak ocitneme ve starých časech.

Dozvíte se, kde se scházeli spisovatelé Arnošt Lustig a Ota Pavel, kde bydlel známý režisér, proč chodil na Nový Svět Karel Hašler, jak do bylo se zlým jelenem a mnoho dalšího. Uvidíte také místa, kde dochází k nadpřirozeným jevům.

SRAZ: v 15 hodin na Loretánském náměstí, u sochy Edvarda Beneše před Ministerstvem zahraničních věcí, Loretánské náměstí 5, 118 00 Praha 1 - Hradčany

VSTUPNÉ: 170 Kč dospělí / 70 Kč děti 7 - 15 let

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/romanticky-novy-svet/szenasr/

8.8. neděle: Jeruzalémská synagoga

Komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy.
Povídat si budeme o historii této pozoruhodné stavby, o životě židovské komunity ve 20.století a přiblížíme si také některé židovské zvyky a tradice.

SRAZ: v 10,30 hodin před vstupem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

VSTUPNÉ: : Jednotné vstupné dospělí : 280 Kč / studenti a děti 7 - 15 let: 100 Kč . Děti do 6 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do synagogy.

Prohlídka trvá cca 1 hodinu a poté si lze prohlédnout expozici dokumentující život židovské komunity po druhé světové válce.

Muži mohou vstoupit do prostor synagogy pouze s pokrytou hlavou.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/jeruzalemska-synagoga/szpgerr/

14.8. sobota: Prohlídka Karlových Varů

Komentovaná vycházka lázeňským centrem Karlových Varů.

Naše největší a neznámější lázně jste už určitě navštívili a pravděpodobně si myslíte, že je dobře znáte. Prošli jste se kolonádou, zastavili u Vřídla, nakoupili oplatky, dali kávu s dortem v Puppu a možná i vyjeli lanovkou na Dianu. Co ale doopravdy víte o nevšedních příbězích, které se v kulisách zdejších velkolepé architektury odehrávaly?Tato vycházka se některé z nich pokusí poodhalit.

Projdeme se zalesněným údolí říčky Teplé, navštívímě vilovou čtvrť Westend a zastavíme se u pramenů. Povídat si budeme o historii dávné i nedávné, o podnikatelských dynastiích Puppů, Becherů a Mattoniů a místní velkolepé architektuře.

SRAZ : ve 14 hodin před budovou hlavní pošty, T.G.Masaryka 559/1 

VSTUPNÉ: 250 Kč dospělí / 80 Kč děti 7 - 15let / děti do 6 let včetně zdarma

Vycházka bude trvat cca 2 - 2,5 hodiny 

Pokud nechcete jet do Karlových Varů autem, doporučuji použít bus Student Agency a vystoupit u Městské tržnice. Bus jezdí z Prahy a zpět každou celou hodinu.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/prohlidka-karlovych-varu/szsfipr/

21.8. sobota : Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka unikátních interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas.

VSTUPENKY: děti 6-12 let: 70 Kč / děti 12+ a dospělí : 170 Kč. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do knihovny, které se bude platit na místě a činí 300 Kč dospělí a děti 12+ a 150 Kč děti 6-12 let. Děti do 6 let zdarma.

Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/szeeipr/

24.8.úterý:  Palácové zahrady

Komentovaná prohlídka barokních terasových zahrad pod Pražským hradem.

Navštívíme zahradu Ledebourskou, Malou Pálffyovskou, Kolowratskou a Malou Fürstenberskou. Tento komplex terasových zahrad je od roku 1992 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V zahradách najdeme řadu drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 17 hodin v atriu u stanice metra A Malostranská

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 300 Kč dospělí / 250 Kč senioři a studenti / 100 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do zahrad.

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/palacove-zahrady/sziicqr/

28.8. sobota : Prohlídka Kutné Hory - přesunuje se na 18.9. ve 14 hodin