Srpen 2020
Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

9.8. neděle: Nový židovský hřbitov

Komentovaná vycházka největším židovským hřbitovem v Praze. Byl založen roku 1890 a svému účeklu slouží dodnes. Najdeme zde asi 27 tisíc náhrobků, mezi nimi i díla známých sochařů či architektů. Pohřbeni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Arnošt Lustig, Ota Pavel, básník Jiří Orten a také členové významných podnikatelských rodin Petschků, Waldesů ši Bondyů, Během naší návštěvy si ukážeme hroby nejvýznamnějších osobností a povídat si také budeme o židovských pohřebních zvycích.

Začátek: ve 10 hodin před hlavním vstupem na hřbitov, Izraelská 1 - naproti stanici metra Želivského

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti a senioři, Děti do 15 let zdarma.

Muži mohou vstoupit pouze se zakrytou hlavou.

Délka vycházka je cca 1,5 - 2 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/novy-zidovsky-hrbitov/owfrf/+ruqlq/

12.8. středa: Ořechovka

Vycházka známou pražskou čtvrtí. Přiblížíme si její historii, ukážeme nejzajímavější stavby a zavzpomínáme na osobnosti, které zde žily. Dozvíte se mimo jiné,, kde tvořil sv díla Emil Filla, Bohumil Kafka či Otakar Španiel, kde žil majitel známého lahůdkářství a uvidíte místa kam se často vydávají filmaři.

Začátek: v 18 hodin u tramvajové zastávky "Ořechovka" (směr z centra)

Délka vycházka je cca 1,5 - 2 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč senioři a studenti / Děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/orechovka/bdkef/+famoq/