Srpen 2020
Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ 

8.8. sobota: Bubenečské vily (1.část)  Zrušeno

9.8. neděle: Nový židovský hřbitov

Komentovaná vycházka největším židovským hřbitovem v Praze. Byl založen roku 1890 a svému účeklu slouží dodnes. Najdeme zde asi 27 tisíc náhrobků, mezi nimi i díla známých sochařů či architektů. Pohřbeni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Arnošt Lustig, Ota Pavel, básník Jiří Orten a také členové významných podnikatelských rodin Petschků, Waldesů ši Bondyů, Během naší návštěvy si ukážeme hroby nejvýznamnějších osobností a povídat si také budeme o židovských pohřebních zvycích.

Začátek: ve 10 hodin před hlavním vstupem na hřbitov, Izraelská 1 - naproti stanici metra Želivského

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti a senioři, Děti do 15 let zdarma.

Muži mohou vstoupit pouze se zakrytou hlavou.

Délka vycházka je cca 1,5 - 2 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/novy-zidovsky-hrbitov/owfrf/+ruqlq/

12.8. středa: Ořechovka

Vycházka známou pražskou čtvrtí. Přiblížíme si její historii, ukážeme nejzajímavější stavby a zavzpomínáme na osobnosti, které zde žily. Dozvíte se mimo jiné,, kde tvořil sv díla Emil Filla, Bohumil Kafka či Otakar Španiel, kde žil majitel známého lahůdkářství a uvidíte místa kam se často vydávají filmaři.

Začátek: v 18 hodin u tramvajové zastávky "Ořechovka" (směr z centra)

Délka vycházka je cca 1,5 - 2 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč senioři a studenti / Děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/orechovka/bdkef/+famoq/

13.8. čtvrtek: Pražský hrad trochu jinak

Komentovaná vycházka areálem Pražského hradu.
Jde o procházku zaměřenou na méně známá fakta spojená s touto významnou památkou a symbolem naší státnosti. Její účastníci se dozvědí, jak vypadala agenda prezidentské kanceláře T.G.Masaryka a jaké stopy zanechala jeho doba na architektonické podobě Hradu. Řeč bude ale také o stavitelích katedrály, o životě v tereziánském Ústavu šlechtičen či o alchymistech císaře Rudolfa a jeho slavných uměleckých sbírkách.

Vycházka nezahrnuje návštěvu žádných interiérů. Trvá zhruba 1,5 hodiny.

Sraz: v 18,30 hodin na Hradčanském náměstí, u sochy T.G.Masaryka, Praha 1 - Hradčany

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti a senioři 65+ 

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/prazsky-hrad-trochu-jinak/llktf/+dxesq/

18.8. úterý: Domovní znamení Starého Města

Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města a soustředíme se přitom na nejrůznější domovní znamení. Objasníme si jejich historii a vývoj a ukážeme ta nejzajímavější z nich. Dozvíte se také, kde se v Praze poprvé tančilo tango, jak dopadli tři věrní kamarádi, v kterém domě řádí strašidla či kde se bylo první stálé kino. Zjistíte také, že naši předkové se potýkali se stejnými problémy jak dnes my.

Začátek: v 18 hodin u kašny na Uhelném trhu, Praha 1

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti  senioři 65ě / děti do 1 let zdarma

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/domovni-znameni-stareho-mesta/xsqkf/+vhdqq/

29.8. sobota Prohlídka Kutné Hory

Komentovaná vycházka historickým centrem Kutné Hory.
Toto malebné město v údolí řeky Vrchlice se může pochlubit celou řadou pozoruhodných památek. Díky tomu bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
Během naší vycházky se projdeme půvabnými křivolakými uličkami, ukážeme si nejvýznamnější pamětihodnosti a připomeneme si některé slavné rodáky. Uvidíte rodný dům jednoho tragicky zesnulého básníka, pozoruhodnou středověkou kašnu, bývalou synagogu a nejstarší kutnohorský kostel. Zlatým hřebem programu bude návštěva interiéru nádherného gotického chrámu svaté Barbory.

Vycházka bude trvat asi 2 hodiny.

Sraz: v 10,30 hodin na Palackého náměstí před domem čp.6 (vedle Infocentra)

Vstupné: jednotné vstupné dospělí: 230 Kč / děti 6-15 let : 60 Kč / děti do 6 let zdarma

V ceně NENÍ zahrnuto vstupné do chrámu svaté Barbory. To si bude každý hradit na místě a činí: 120 Kč dospělí/ 90 Kč senioři a studenti a 50 Kč děti.

VSTUPENKY : https://goout.net/cs/jine-akce/prohlidka-kutne-hory/fiorf/+cldmq/

Pokud nechcete jet do Kutné Hory autem,lze použít autobus či vlak. Autobus vyjíždí se stanice Praha-Háje v 8 hodin a na autobusovém nádraží v K.Hoře je v 9,40. Vlak R 961 Vysočina jede v 9,04 z Prahy Hl.nádraží, v Kutné Hoře hlavní nádr. je v 9,56 a zde je nutné přestoupit na vlak Os2421 odjíždějící v 10,03 a za pár minut dojedete na stanici Kutná Hora město, která je nedaleko centra. (15 minut chůze)