Srpen 2018
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma.V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit si na místě.

Vycházky se konají za každého počasí.

18.8 so:  Z Malé do Velké Chuchle

Tato vycházka nás zavede na okraj Prahy a budeme při ní chodit trochu víc než obvykle. Začneme v Malé Chuchli, kde si budeme povídat o historii zdejších lázní a některých zdejších hostech. Poté vystoupáme ke zdaleka viditelné chuchelské dominantě - baroknímu kostelu svatého Jana Nepomuckého. Navštívíme zdejší hřbitov a ukážeme si hroby několika zde pohřbených zajímavých osobností. Dál budeme pokračovat po naučné stezce až do Velké Chuchle, kde si prohlédneme bývalou Pacoldovu vápenku. Vycházku zakončíme na zastávce autobusu MHD. Chuchelský háj, jímž budeme většinu cestu procházet je přírodní rezervací, ve které se nacházejí původní listnaté lesní porosty a vzácné rostliny. Cesta vede zčásti lesním terénem, z větší části pak po pohodlné asfaltové cestě. Délka trasy je přibližně 3,5 km.

Začátek:  ve 10 hodin na zastávce autobusu MHD "Malá Chuchle" směr z centra - ze Smíchovského nádraží odjíždějí autobus č.241 v 9,36 hodin, nebo č.244 v 9,46 hodin případně č.129 v 9,51 hodin - cesta trvá pouhých pět minut.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři a studenti

Přihlásit se můžete zde : Kontakt