Říjen 2023

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

28.10.so:   Prohlídka Kutné Hory

Komentovaná vycházka historickým centrem Kutné Hory.

Toto město v údolí řeky Vrchlice se může pochlubit celou řadou pozoruhodných památek. Díky tomu bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Během vycházky se účastníci projdou křivolakými uličkami, uvidí nejvýznamnější pamětihodnosti a připomenou si některé slavné rodáky. Uvidí také rodný dům jednoho tragicky zesnulého básníka, pozoruhodnou středověkou kašnu, bývalou synagogu a nejstarší kutnohorský kostel. Zlatým hřebem programu bude prohlídka interiéru gotického chrámu svaté Barbory. 

Na místo se každý účastník dopravuje sám. Pokud nechcete jet autem, lze využít vlak nebo autobus. V případě vlaku je nutno brát v potaz, že hlavní nádraží Kutná Hora je od centra města poněkud vzdáleno. Trasa vycházky vede historickým centrem města, nezahrnuje tedy návštěvu památek v Sedlci (kostnice a katedrály Nanebevzetí Panny Marie).

SRAZ: v 10,30 hodin na Palackého náměstí před čp.6 (vedle infocentra)

Vycházka trvá cca 2,5 hodiny a vede historickým centrem města.

CENA: 330 Kč dospělí / 270 Kč senioři a studenti / 120 Kč děti 6-15 let.

V ceně vstupenky není zahrnuto vstupné do chrámu svaté Barbory, to si bude každý účastník kupovat sám. Je doporučeno využít možnosti zakoupit vstupenky online přímo z webu farnosti. V případě zájmu si mohou účastníci zakoupit kombinované vstupné a po společné prohlídce sami navštívit i nedaleký Sedlec.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/prohlidka-kutne-hory/szkfrpw/


29.10.ne:  Letní vily Pražanů: Dobřichovice - VYPRODÁNO

Komentovaná vycházka s průvodcem. Tentokrát se vydáme za hranice hlavního města a prohlédneme si vilovou čtvrť Brunšov, ležící na zalesněné stráni mezi Dobřichovicemi a Všenory.První vily zde začaly vznikat již v 80.letech .století a najdeme mezi nimi i díla známých architektů Osvalda Polívky či Kamila Hilberta. Mezi stavebníky najdeme lékaře, advokáty, poslance, továrníky ale také jednoho vynálezce.

SRAZ: ve 14,30 hodin na nádraží Dobřichovice - u podchodu vedle vjezdu na parkoviště.

Vycházka trvá cca 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY vyprodané