Říjen 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 6 osob. Vstupenky se kupují předem přes portál GoOut.net a jejich prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti - peníze za zakoupené vstupenky se vracejí pouze v případě, že pořadatel vycházku zruší nebo změní její termín. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě je možné koupit vstupenky pouze v případě, že nebude naplněna kapacita vycházky. Pokud je vycházka pořadatelem zrušena, peníze se vracejí zpět. Jinak je vstupenka nevratná. Pokud se zákazník na vycházku nedostaví , vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ

2.10. sobota: Po stopách českých obrozenců

Komentovaná vycházka nejstarší částí Olšanských hřbitovů.

Nedávno uvedený seriál o Boženě Němcové na chvíli alespoň přeneseně oživil některé osobnosti 19.století. Jejich osudy ovšem nastínil jen letmo či vůbec. A to je velká škoda. Mnozí z nich prožili velmi zajímavé životy. Národní obrození totiž rozhodně nebyla žádná nuda. O tom se také přesvědčí účastníci této vycházky. Představeni budou především lidé z okruhu přátel Boženy Němcové a její současníci.

SRAZ: ve 10,30 hodin před hlavním vchodem do OC Flora (metro A-Flora)

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/po-stopach-ceskych-obrozencu/sznriur/

2.10. sobota: Strahovská knihovna - Vyprodáno

Komentovaná prohlídka unikátních interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas.

VSTUPENKY: děti 6-12 let: 70 Kč / děti 12+ a dospělí : 170 Kč. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do knihovny, které se bude platit na místě a činí 300 Kč dospělí a děti 12+ a 150 Kč děti 6-12 let. Děti do 6 let zdarma.

Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY jsou již vyprodané

3.10. neděle: Terezín

Celodenní prohlídka Terezína. Projdeme si Malou pevnost, navštívíme expozice muzea ghetta, krematorium i tajnou modlitebnu. 

Na místo se každý dopravuje po své ose.

Více se dozvíte zde: Výlety a speciální akce

9.10. sobota: Barrandov - splněný sen jednoho podnikatele

Komentovaná vycházka barrandovskou vilovou čtvrtí.

Na začátku stál jeden podnikatelský nápad: vybudovat nové zahradní město. Tento plán by sám o sobě nemusel být nijak zvláštní, kdyby se jako místo oné budoucí zástavby nevybralo místo nehostinné a víceméně nepřístupné, situované na skalním ostrohu. V tomto kontextu se jevil onen nápad jako poněkud bláznivý. Jeho autor, Václav Maria Havel, se ale nenechal ničím odradit. A tak začala na náhorní planině Na Habrové postupně vyrůstat nová vilová čtvrť. A k ní ještě navíc přibyly filmové ateliéry a restaurace, jenž se již brzy po svém otevření stala vyhledávaným místem Pražanů.

Na vycházce seznámíte s celým tímto pozoruhodným příběhem a projdou se místy, která jsou tak nerozlučně spjata s historií prvorepublikové Prahy. Dozvíte se, s jakými problémy se museli během výstavby potýkat, jak fungoval restaurační provoz na terasách a kdo byli první obyvatelé této čtvrti. 

SRAZ: ve 14,30 hodin na zastávce autobusu "Filmové ateliéry"

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/barrandov-splneny-sen-jednoho-podnikatele/szkdlxr/

16.10. sobota: Z Újezdu na Kampu

Projdeme se malebnými uličkami v okolí ostrova Kampa a zavzpomínáme na osobnosti, které zde žily.

Dozvíte se, kde žil slavný spisovatel, proč si hrabě Michna koupil malostranský palác, kde došlo k strašlivému zločinu a kde se ukrývá jeden poněkud zvláštní pomník.

SRAZ: na náměstí Kinských u fontány, Praha 5-Smíchov

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny a končí na ostrově Kampa

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/z-ujezdu-na-kampu/szfcsxr/

23.10.sobota : Skryté kouzlo Vojtěšské čtvrti

Komentovaná vycházka poněkud opomíjenou částí Nového Města.

Kdysi velmi živá Vojtěšská čtvrť zmizela z větší části během asanace na konci 19.století. Na místě chudých domků koželuhů vyrostla řada nádherných činžovních domů s luxusními byty. Ze čtvrti, které se říkalo Smradaře , se tak rázem stala vyhledávaná adresa. Účastníci této vycházky se pokochají pohledem na krásné secesní fasády, vyslechnout si řadu zajímavých příběhů a uvidí místa kde se natáčel slavný seriál. A pokud budou mít štěstí a trochu důvtipu, možná vysvobodí ze zakletí jednoho nešťastného rytíře.

SRAZ: ve 14 hodin u hlavního vchodu do Paláce Žofín na stejnojmenném ostrově

Vycházka trvá cca 1,5 hodin

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/skryte-kouzlo-vojtesske-ctvrti/szpveas/

24.10. neděle : Baba

Komentovaná vycházka funkcionalistickou osadou na Babě. Jde o unikátně dochovaný soubor vil postavených ve 30. letech 20. století jako kolonie propagující moderní bydlení. Obdobné projekty vznikaly v této době i v jiných evropských městech, žádná z nich se ale nedochovala v původní podobě. Mezi autory domů na Babě najdeme známá jména - stavěl tady Josef Gočár, František Zelenka, Holanďan Mart Stam či Pavel Janák, který zde také našel svůj domov.

SRAZ: ve 14,30 na zastávce busu 131 "U Matěje" směr z Hradčanské (bus vyjíždí ze zastávky Hradčanská, která se nachází na rohu ulice Pod Kaštany naproti výstupu z metra A)

Délka vycházky je cca 1,5 - 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOUt: https://goout.net/cs/baba/szqveas/