Říjen 2020
Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ 

11.10. neděle: Operace Anthropoid

Výlet po stopách atentátu na Reinharda Heydricha. Zmapujeme celý průběh této vojenské operace a také události s ní související - vyhlazení Lidic.

Nejprve se vydáme do Panenských Břežan. Ukážeme si, kde se svou rodinou Heydrich přebýval a odkud se vydal 27.5.1942 na svou poslední cestu. Zastavíme se v ulici V Holešovičkách v níž k atentátu došlo a popíšeme si jeho průběh. Následuje přejezd do Lidic. Zde navštívíme muzeum a projdeme se místy, kde se kdysi obec Lidice nacházela. Přiblížíme si okolnosti, které vedly k jejímu vyhlazení a zmíníme životní osudy některých obyvatel. Poté se vrátíme do Prahy a naše kroky povedou do krypty kostela svatého Cyrila a Metoděje, v níž celý námi sledovaný příběh dramaticky vrcholí. 

Celá akce je koncipována jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a bude trvat cca 5 hodin.

Vašimi průvodci budou Jana Neubergová a Karel Jirát. Oba dva se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Již mnoho let organizují pro italské střední školy speciální programy, mapující události druhé světové války. Díky tomu se také setkali s přeživšími lidickými ženami a dětmi a seznámili se podrobněji s jejich nelehkými osudy.

ODJEZD z Prahy: v 9 hodin (z ulice Na Florenci)
Konec kolem 14 hodiny.

CENA: 680 Kč
V ceně je zahrnuta autobusová přeprava a průvodcovský výklad. NENÍ v ní zahrnuto vstupné do muzea v Lidicích. To činí 90 Kč dospělí /45 Kč senioři a studenti a bude se vybírat na místě.

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení obdržíte podrobnější informace o akci a platebních podmínkách. Platbu je třeba zaslat předem na bankovní účet.

25.10. Karlův most

Komentovaná vycházka po Karlově mostě a jeho okolí.
Využijeme toho, že se momentálně v Praze nenacházejí zahraniční turisté a vydáme se do míst, kterým se jinak spíše snažíme vyhnout.
Řekneme si něco o historii mostu, ukážeme jeho nejzajímavější sochy a budeme se kochat krásnými výhledy na Prahu.

Dozvíte se jak to vypadalo ve veřejných lázních, co se doporučovalo žebrákům, jakým problémům musel čelit jeden známý sochař a mnoho dalšího.

Začátek: v 11 hodin na Maltézském náměstí před restaurací U Malířů (Maltézské náměstí 11, Malá Strana)

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

Jednotné vstupné dospělí 150 Kč. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY: