Říjen 2020

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ 

11.10. neděle: Operace Anthropoid - vyprodáno

Výlet po stopách atentátu na Reinharda Heydricha. Zmapujeme celý průběh této vojenské operace a také události s ní související - vyhlazení Lidic.

Nejprve se vydáme do Panenských Břežan. Ukážeme si, kde se svou rodinou Heydrich přebýval a odkud se vydal 27.5.1942 na svou poslední cestu. Zastavíme se v ulici V Holešovičkách v níž k atentátu došlo a popíšeme si jeho průběh. Následuje přejezd do Lidic. Zde navštívíme muzeum a projdeme se místy, kde se kdysi obec Lidice nacházela. Přiblížíme si okolnosti, které vedly k jejímu vyhlazení a zmíníme životní osudy některých obyvatel. Poté se vrátíme do Prahy a naše kroky povedou do krypty kostela svatého Cyrila a Metoděje, v níž celý námi sledovaný příběh dramaticky vrcholí. 

Celá akce je koncipována jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a bude trvat cca 5 hodin.

Vašimi průvodci budou Jana Neubergová a Karel Jirát. Oba dva se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Již mnoho let organizují pro italské střední školy speciální programy, mapující události druhé světové války. Díky tomu se také setkali s přeživšími lidickými ženami a dětmi a seznámili se podrobněji s jejich nelehkými osudy.

ODJEZD z Prahy: v 9 hodin (z ulice Na Florenci)
Konec kolem 14 hodiny.

CENA: 680 Kč
V ceně je zahrnuta autobusová přeprava a průvodcovský výklad. NENÍ v ní zahrnuto vstupné do muzea v Lidicích. To činí 90 Kč dospělí /45 Kč senioři a studenti a bude se vybírat na místě.

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení obdržíte podrobnější informace o akci a platebních podmínkách. Platbu je třeba zaslat předem na bankovní účet.

Další vycházky plánované na říjen se kvůli mimořádným koronavirovým opatřením přesunují na prosinec. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.


15.10. Romantický Nový Svět - nový termín 10.12. v 17,30
18.10. Na pomezí Vinohrad a Vršovic - nový termín 5.12. ve 14,30 hodin
25.10. Karlův most - nový termín 6.12. ve 14 hodin
25.10. Domovní znamení Starého Města - nový termín 12.12. ve 14 hodin