Říjen 2019
Sem vložte podnadpis

5.10.sobota: Průchody a uličky Starého Města (1.část)

Staré Město pražské je tak trochu malým labyrintem. Obzvlášť pro někoho, kdo je zde poprvé není těžké se v jeho křivolakých ličkách ztratit. Najdeme tady také nepřeberné množství nejrůznějších mnohdy utajených průchodů. Během naší vycházky prozkoumáme oblast mezi Betlémským náměstím, Karlovou ulicí a ulicí Melantrichovou. Dozvíte se, kde došlo k setkání Casanovy s Mozartem, kde žil známý astronom Johannes Kepler či kde se tiskly oblíbené české noviny. Ukážeme si také jednu neobvyklou dopravní značku, zkamenělého darebáka a malebný dvoreček.

Sraz: ve 14,30 hodinv Charvátově ulici na prostranství za obchodním centrem Quadrio u otáčející se hlavy Franze Kafky (stanice metra Národní třída)

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny a končí na Starém Městě.

JIŽ VYPRODÁNO !

19.9.sobota: Bubenečské vily podruhé

Druhá část vycházky bubenečskou vilovu čtvrtí. Prohlédeme si to, co jsme během naší první vycházky nestihli. Soustředíme se především na vily podnikatelů a obchodníků. Uvidíme velkolepé rezidence rozvětvené rodiny Petschků postavené architektem Maxem Spielmannem. Mineme také jednu realizaci Jana Kotěry. Povídat si nebudeme ale jen o architektuře. Zajímat nás budou především příběhy majitelů těchto domů. Protože šlo vesměs o rodiny židovského původu, jsou to osudy často velmi napínavé a pohnuté. Vycházka skončí v ulici Pětidomí.

Sraz: v 14,30 hodin v ulici Dejvická u výstupu z metra "Hradčanská"na plácku naproti restauraci Dejvická sokolovna (Dejvická 2)

Délka vycházky: cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč studenti, senioři 65+

VSTUPENKY: Program vycházek