Říjen 2018

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma.V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit si na místě.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s několikaminutovým předstihem (cca 5-10 minut před začátkem). 

Vycházky se konají za každého počasí.

13.10. sobota: Loreta

Hradčanská Loreta je půvabný poutní areál, na jehož výstavbě se podílelo několik významných barokních architektů. Během naší prohlídky uvidíme kostel Narození Páně s kopií stejnojmenného Raffaelova obrazu, prohlédneme si tzv. Svatou chýši a projdeme si klenotnici, ve které se ukrývá slavná diamantová monstrance. Po skončení naší vycházky se můžete prohlédnout výstavu o historii řádu kapucínů a poslechnout si zdejší varhany, na které se zde v sobotu odpoledne až do konce října hraje.  

Začátek: ve 14 hodin před vstupem do Lorety, Loretánské náměstí

Vstupné: 250Kč dospělí / 200 Kč senioři již zahrnuje vstupenku do Lorety

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny.

14.10. neděle: Jeruzalémská synagoga

Ještě před tím než se na zimní období uzavře, si prohlédneme nádhernou, všemi barvami hýřící synagogu dominující Jeruzalémské ulici. Tato ulice také dala synagoze dnešní jméno. Kdysi se jí ovšem říkalo Jubilejní a během naší vycházky se dozvíte proč. Mimo to se seznámíte s některými židovskými tradicemi a dozvíte se jak se slaví židovské svátky. Budete mít také možnost prohlédnout si zajímavou expozici o životě pražské židovské obce po roce 1945.

Začátek: v 11 hodin před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

Vstupné:  150 Kč dospělí/ 120 Kč senioři,studenti zahrnuje vstup do synagogy

Délka prohlídky je cca 1 hodina

21.10. neděle:  Palácové zahrady - již obsazeno

Prohlídka barokních zahrad pod Pražským hradem. Čeká nás zahrada Ledebourská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská.

Jedná se o dnes propojený komplex terasových zahrad jež kdysi tvořily nedílnou součást paláců ve Valdštejnské ulici. Tyto zahrady byly v devadesátých letech postupně zrekonstruovány a od roku 1992 jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V zahradách najdeme nejrůznější drobné stavbičky, průchody a schodiště a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

Začátek: ve 14 hodin před hlavním vchodem do Valdštejnského paláce, Valdštejnské náměstí 4

Vstupné: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři již zahrnuje vstupenku do zahrad

Vycházka trvá asi 1 - 1,5 hodiny. Není vhodná pro osoby, které mají problém s chůzí do schodů (kterých je zde opravdu mnoho) a tímpádem ani pro matky s kočárky.

KAPACITA TÉTO VYCHÁZKY JE JIŽ NAPLNĚNA.

27.10. Bubenečské vily II.

Pokračování vycházky zaměřené na vilovou architekturu Bubenče. Tentokrát si budeme povídat o velmi významných podnikatelských rodinách. Uvidíme například dvě velkolepé rezidence postavené pro bratry Petschkovy architektem Maxem Spielmannem, vilu známého mecenáše Vojtěcha Lanny či dům postavený pro rodinu Bondyů Janem Kotěrou.

Začátek: ve 14 hodin v ulici Dejvická u podchodu do stanice metra Hradčanská (naproti Dejvická 4) -pokud půjdete z metra jde o výstup směr Dejvice . Pokud půjdete od tramvajové zastávky Hradčanská, přejděte železniční přejezd, najdete nás vlevo na rohu.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

28.10. neděle: Vinohrady prvorepublikové - zrušeno