Říjen 2018

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma.V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit si na místě.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s několikaminutovým předstihem (cca 5-10 minut před začátkem). 

Vycházky se konají za každého počasí.

13.10. sobota: Loreta

Hradčanská Loreta je půvabný poutní areál, na jehož výstavbě se podílelo několik významných barokních architektů. Během naší prohlídky uvidíme kostel Narození Páně s kopií stejnojmenného Raffaelova obrazu, prohlédneme si tzv. Svatou chýši a projdeme si klenotnici, ve které se ukrývá slavná diamantová monstrance. Po skončení naší vycházky se můžete prohlédnout výstavu o historii řádu kapucínů a poslechnout si zdejší varhany, na které se zde v sobotu odpoledne až do konce října hraje.  

Začátek: ve 14 hodin před vstupem do Lorety, Loretánské náměstí

Vstupné: 250Kč dospělí / 200 Kč senioři již zahrnuje vstupenku do Lorety

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny.

14.10. neděle: Jeruzalémská synagoga

Ještě před tím než se na zimní období uzavře, si prohlédneme nádhernou, všemi barvami hýřící synagogu dominující Jeruzalémské ulici. Tato ulice také dala synagoze dnešní jméno. Kdysi se jí ovšem říkalo Jubilejní a během naší vycházky se dozvíte proč. Mimo to se seznámíte s některými židovskými tradicemi a dozvíte se jak se slaví židovské svátky. Budete mít také možnost prohlédnout si zajímavou expozici o životě pražské židovské obce po roce 1945.

Začátek: v 11 hodin před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

Vstupné:  150 Kč dospělí/ 120 Kč senioři,studenti zahrnuje vstup do synagogy

Délka prohlídky je cca 1 hodina

27.10. Bubenečské vily II.

Pokračování vycházky zaměřené na vilovou architekturu Bubenče. Tentokrát si budeme povídat o velmi významných podnikatelských rodinách. Uvidíme například dvě velkolepé rezidence postavené pro bratry Petschkovy architektem Maxem Spielmannem, vilu známého mecenáše Vojtěcha Lanny či dům postavený pro rodinu Bondyů Janem Kotěrou.

Začátek: ve 14 hodin v ulici Dejvická u podchodu do stanice metra Hradčanská (naproti Dejvická 4) -pokud půjdete z metra jde o výstup směr Dejvice . Pokud půjdete od tramvajové zastávky Hradčanská, přejděte železniční přejezd, najdete nás vlevo na rohu.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

21.10.ne: Palácové zahrady

Prohlídka barokních zahrad pod Pražským hradem. Čeká nás zahrada Ledebourská, Malá Pálffyovská, Kolowatská a Malá Fürstenberská.

Jedná se o dnes propojený komplex terasových zahrad jež kdysi tvořily nedílnou součást paláců ve Valdštejnské ulici. Tyto zahrady byly v devadesátých letech postupně zrekonstruovány a od roku 1992 jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V zahradách najdeme nejrůznější drobné stavbičky, průchody a schodiště a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

Začátek: ve 14 hodin před hlavním vchodem do Valdštejnského paláce, Valdštejnské náměstí 4

Vstupné: 200 Kč dospělí / 140 Kč senioři již zahrnuje vstupenku do zahrad

Vycházka trvá asi 1 - 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

28.10. neděle: Vinohrady prvorepublikové

Vycházka, pořádaná v den stého výročí založení naší republiky nemůže být věnovaná ničemu jinému než tomuto období.

Projdeme se noblesními Vinohrady a tentokrát se zaměříme na architekturu meziválečného období. Uvidíme mimo jiné několik funkcionalistických činžovních domů, originální rondokubistické paláce či místní sokolovnu. Mnohé z těchto budov byly postaveny významnými prvorepublikovými architekty. Povídat si ale budeme nejen o architektuře ale i o místních podnikatelích a obchodnících. 

Vycházku zakončíme nedaleko náměstí Míru, u Domu zemědělské osvěty. Tento Gočárův dům, stejně jako nedaleký Plečnikův kostel Nejsvětějšího srdce Páně je totiž právě v tento den v rámci festivalu Open House mimořádně zpřístupněn veřejnosti. Po skončení vycházky si tak budete moci tyto objekty sami prohlédnout.

Začátek: v 11 hodin před  hlavním vchodem do obchodního centra Atrium Flora, Vinohradská 151

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

3.11. sobota: Za volantem žena

 Vycházka Hradčany a Malou Stranou, během které si připomene zajímavé ženy první republiky. Čeká nás deset jen - deset neobyčejných osudů.

Řeč bude o slavné automobilové závodnici, manželkách dvou prezidentů, slavné herečce, avantgartní tanečnici a dalších zajímavých dámách. Vycházku ukončíme na Malé Straně nedaleko Karlova mostu.

Začátek: v 11 hodin na stanici tramvaje Pohořelec u pomníku Tycho de Brahe a Johannese Keplera

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt