Prosinec 2022

Komentované vycházky

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

31.12.sobota: Romantický Nový Svět - VYPRODÁNO

Komentovaná vycházka Novým Světem, který patří k nejmalebnější části Hradčan a zvláště za soumraku působí jeho křivolaké uličky velmi tajemně. Proto se také stal vyhledávaným bydlištěm mnoha umělců. Přebývali tu malíři Jan Zrzavý či Jiří Anderle, spisovatel Arnošt Lustig se tu scházel se svým dobrým přítelem Otou Pavlem, žil zde režisér Karel Kachyňa. Během vycházky bude řeč o nich ale také mnoha dalších, často velmi rázovitých postavách, které dotvářely atmosféru tohoto místa.

SRAZ: v 11 hodin na Loretánském náměstí, Praha 1 Hradčany - u sochy Edvarda Beneše

Délka vycházky: cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti, senioři/ 50 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY jsou vyprodané

31.12.sobota: Tajemný Jánský vršek VYPRODÁNO 

Tentokrát se projdeme se jednou z nejpůvabnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem. 

Nejprve nás čeká sestup krásnou panoramatickou cestou pod Strahovským klášterem. Pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí Jánského vršku. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu a dozvíte se, kde bydlel hrdina jednoho oblíbeného seriálu.

SRAZ: ve 14 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do baziliky Nanebevzetí Panny Marie (vedle strahovské knihovny)

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti, senioři/ 50 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY jsou vyprodané 

31.12.sobota:    Zahradní čtvrť Ořechovka - ZRUŠENO