Listopad 2022

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.
Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

26.11.so:Trojský zámek

Tato komentovaná prohlídka nás zavede do interiérů barokního zámku Troja. Jeho stavebník, hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka jej nechal vybudovat jako předměstskou vilu, obklopenou rozlehlou zahradou. Místnosti zámku zdobí četné fresky s mytologickými náměty, nechybí ani oblíbený čínský salonek s orientálními motivy. Středobodem celého zámku je velkolepý Císařský sál. Jeho výzdoba byla vytvořena jako oslava vítězství Habsburků nad tureckým vpádem.

Prohlídka trvá cca 1 -1,5 hodiny

SRAZ: v 10,30 hodin před vchodem do zámku, U Trojského zámku 4/1. Dostanete se tam busem č.112 z nádraží Holešovice (metro C)

VSTUPNÉ: 350 Kč dospělí / 200 Kč senioři 65+ a studenti / 100 Kč děti 10-15 let. V ceně je již zahrnuto vstupné.

VSTUPENKY ZDE:    https://goout.net/cs/komentovana-prohlidka-trojskeho-zamku/szyfsqu/

26.11.sobota:   Tajemství svatého Haštala

Komentovaná vycházka okolím kostela svatého Haštala.

Zvláštní kolorit této kdysi chudinské čtvrti okouzlil v minulosti četné umělce a spisovatele. Snad i Jaroslava Foglara, který sem prý umístil děj svých Rychlých šípů. Svůj starobylý a tajuplný ráz si tato klidná část Starého Města zachovala dodnes. A co na účastníky této vycházky čeká? Dozvědí se, jak to vypadalo v jedné z prvních nemocnic, kdo byla tajemná kráska z jednoho známého obrazu, proč má jedno z domovních znamení nezvyklou barvu či jaká tajemství se skrývají za zdmi zdejšího kostela

SRAZ: Vězeňská 1, Praha - Staré Město, před vchodem do Španělské synagogy

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ:  200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/tajemstvi-svateho-hastala/szkvqmu/

27.11.neděle:Jeruzalémská synagoga - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy.

Povídat si budeme o historii této pozoruhodné stavby, o životě židovské komunity ve 20.století a přiblížíme si také některé židovské zvyky a tradice.

SRAZ: v 14 hodin před vstupem do synagogy, Jeruzalémská 7.

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 280 Kč / děti a studenti 6-26 let 150 Kč . V ceně je zahrnuta vstupenka do synagogy.

Prohlídka bude trvat cca hodinu a poté si můžete prohlédnout stálou expozici dokumentující situaci židovské obce po roce 1945.

VSTUPENKY jsou vyprodané. Další termín je v neděli 11.12. v 11 hodin, viz zde: Prosinec 2022