Listopad 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 6 osob. Vstupenky se kupují předem přes portál GoOut.net a jejich prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti - peníze za zakoupené vstupenky se vracejí pouze v případě, že pořadatel vycházku zruší nebo změní její termín. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě je možné koupit vstupenky pouze v případě, že nebude naplněna kapacita vycházky. Pokud je vycházka pořadatelem zrušena, peníze se vracejí zpět. Jinak je vstupenka nevratná. Pokud se zákazník na vycházku nedostaví , vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ

6.11. sobota: Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka unikátních interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu, jde tedy o soukromou prohlídku.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas.

VSTUPNÉ: dospělí: 480 Kč / děti a mládež 13-18 let: 350 Kč / děti 7 -12 let: 170 Kč  /děti do 6 let zdarma. V této ceně je již zahrnuta vstupenka na speciální prohlídku, jež činí 300 Kč v případě dospělých a dětí od 13 let.

Prohlídka trvá 1 hodinu.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/szqsecs/

17.11. stř., st.svátek: Nový židovský hřbitov

Komentovaná vycházka největším pražským židovským hřbitovem.

Toto pohřebiště bylo založeno na konci 19.století a svému účelu slouží dodnes. Najdeme na něm asi 27 tisíc náhrobků, mezi nimi i díla známých sochařů a architektů. Pohřbeni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Ota Pavel či Arnošt Lustig, tragicky zesnulý básník Jiří Orten a také členové významných podnikatelských rodin Petschků, Waldesů či Bondyů. Mluvit se bude nejen o jejich osudech ale také o židovských pohřebních zvycích.

SRAZ: ve 14 hodin u vchodu do Nového židovského hřbitova Izraelská 1 (stanice metra A "Želivského")

Vycházka trvá cca 1,45 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři 65+ a studenti/ 50 Kč děti 7-15 let  / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: 


20.11. sobota: Skryté kouzlo Vojtěšské čtvrti

Komentovaná vycházka poněkud opomíjenou částí Nového Města.

Kdysi velmi živá Vojtěšská čtvrť zmizela z větší části během asanace na konci 19.století. Na místě chudých domků koželuhů vyrostla řada nádherných činžovních domů s luxusními byty. Ze čtvrti, které se říkalo Smradaře , se tak rázem stala vyhledávaná adresa. Účastníci této vycházky se pokochají pohledem na krásné secesní fasády, vyslechnout si řadu zajímavých příběhů a uvidí místa kde se natáčel slavný seriál. A pokud budou mít štěstí a trochu důvtipu, možná vysvobodí ze zakletí jednoho nešťastného rytíře.

SRAZ: ve 14 hodin u hlavního vchodu do Paláce Žofín na stejnojmenném ostrově

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7 - 15 let  / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/skryte-kouzlo-vojtesske-ctvrti/szpveas/

21.11.neděle: Lannova vila a její okolí

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí v Bubenči spojená s návštěvou neorenesanční Lannovy vily.

Projdeme se ulicemi na Zátorce a Pod kaštany a soustředíme se především na vily významných podnikatelů. Uvidíme, kde bydlel majitel známé továrny na barvy, významní stavební podnikatelé či jeden prvorepublikový bankéř. Na závěr této vycházky navštívíme jednu z nejstarších vil této oblasti - vilu Adalberta Lanny. Ta dnes patří Akademii věd České republiky.

SRAZ: ve 14 hodin na plácku naproti restauraci Dejvická sokolovna, Dejvická 2- nedaleko východu ze stanice metra A "Hradčanská"

VSTUPNÉ: dospělí 250 Kč / 200 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 7 - 15 let. V ceně je zahrnuto vstupné do vily.

Vycházka trvá cca 1,5 - 2 hodiny

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/lannova-vila-v-bubenci-a-jeji-okoli/szppjes/