Listopad 2020

Komentované vycházky Praho a okolím

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ 

7.11. sobota: Operace Anthropoid - přesunuje se na 13.12.

Speciální polodenní akce po stopách atentátu na Reinharda Heydricha. Zmapujeme celý průběh této vojenské operace a události s ní související. Navštívíme muzeum národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech, zastavíme na místě atentátu a na závěr si prohlédneme místo posledního boje statečných parašutistů - kryptu kostela v Resslově ulici.

Program:
Nejprve se autobusem vydáme kousek za Prahu , do Panenských Břežan. Zde společně navštívíme Památník národního útlaku a odboje. Ten je umístěn v nově zrekonstruovaném zámečku, který v době nacistické okupace obýval K.H.Frank. Jen o kousek dál se nachází tzv. Dolní zámek. Do něj se na jaře roku 1942 přestěhoval se svou rodinou zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Zde také 27.května téhož roku začíná jeho poslední cesta do Prahy. Poté se vydáme na cestu zpátky do Prahy a zastavíme se v místech kde došlo k atentátu. Popíšeme si jeho průběh a to co následovala bezprostředně po něm. Na závěr pak naše kroky povedou do krypty kostela svatého Cyrila a Metoděje, v níž celý námi sledovaný příběh dramaticky vrcholí. Celá akce je koncipována jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a bude trvat cca 4 hodiny. Průvodcovský výklad bude doplněn citací z knih a vzpomínek pamětníků, obrazovým materiálem a ukázkou z filmů.

Vašimi průvodci budou Ing. Jana Neubergová a PhDr. Karel Jirát Ph.D.  Oba dva se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Již mnoho let organizují pro italské střední školy speciální programy, mapující události druhé světové války. Díky tomu se také měli příležitost setkat s mnohými pamětníky této nelehké doby.

ODJEZD z Prahy: v 9 hodin (z ulice Na Florenci)

Konec bude kolem 13 hodiny v ulici Resslova, Praha 1 - Nové Město 

.CENA: 680 Kč / děti 6-15 let 450 Kč / děti do 6 let zdarma

V CENĚ je zahrnuta přeprava moderním klimatizovaným busem, průvodcovský výklad, audio přístroje pro každého účastníka a také vstupné do muzea v Panenských Břežanech

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení Vám budou zaslány další informace včetně platebních údajů. Platbu je třeba zaslat předem a to do 14 dnů od potvrzení Vaší rezervace.