Listopad 2019
Sem vložte podnadpis

9.11. sobota: Uličky a průchody Starého Města (2.část) - VYPRODÁNO

Komentovaná vycházka Starým Městem, během níž prozkoumáme nejrůznější průchody, zastrčené uličky a skrytá zákoutí. Tentokrát nás čeká oblast mezi Ovocným trhem, Staroměstským náměstím a náměstím Republiky.

Dozvíte se, kde se nacházela první pražská výrobna čokolády, kam chodil Gustav Mahler cvičit na klavír a uvidíte také jednu utajenou synagogu.

Sraz: v 11 hodin na Ovocném trhu před budovou Univerzity Karlovy (Ovocný trh 5)

Délka vycházka je cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři a studenti

VSTUPENKY JIŽ VYPRODÁNY

17.11. neděle: Jeruzalémská synagoga

Komentovaná prohlídka největší pražské synagogy. Povídat si budeme o historii této pozoruhodné stavby, o životě židovské komunity ve 20.století a přiblížíme si také některé židovské zvyky a tradice. Po společné prohlídce si pak můžete prohlédnout stálou expozici dokumentující historii komunity v minulém století a také právě probíhající výstavu děl výtvarnice Helgy Weissové-Hoškové.

Sraz: před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

Vstupné:  250 Kč dospělí / 200 Kč studeni,, senioři 65 / 60 Kč děti od 6 do 15 let . Děti do 6 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do synagogy.

Prohlídka bude trvat 1 hodinu.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/jeruzalemska-synagoga/fqkf/


23.11. sobota: Klášter svatého Gabriela

Komentovaná prohlídka kostela Zvěstování Panny Marie (často také označovaného jako kostel svatého Gabriela) na Smíchově. Kostel je součástí bývalého kláštera benediktinek postaveného v roce 1891. Klášter sloužil svému účelu jen krátkou dobu. Po založení republiky byl roku 1919 prodán československému státu. Do užívání jej poté dostal Poštovní šekovní úřad. Česká pošta tento rozsáhlý areál používala ještě před pár lety, dnes je na prodej. Interiér kostela je jedinečně dochovanou památkou tzv. beuronského umění. Tento velmi osobitý umělecký styl vznikl v jihoněmeckém Beuronu a byl mimo jiné inspirován kulturou starověkého Egypta.

Kostelem nás provede paní Monica Bubna-Litic, předsedkyně Spolku beuronského umění. 

Sraz: ve 14 hodin na náměstí Kinských, Praha 5-Smíchov, před vchodem do Kinského zahrady

Vstupné: 250 Kč dospělí / 200 Kč studenti a senioři již zahrnuje vstupné do kostela

Tato vycházka bude trvat asi 2 hodiny.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/klaster-svateho-gabriela/wiif/

24.11. neděle: Toulky prvorepublikovou Prahou - VYPRODÁNO

Komentovaná vycházka centrem města, během které si přiblížíme život za první republiky. Řeč bude o politice, finančnictví, ekonomice, ale také o architektuře, designu a módě. Dozvíte se, kam se chodilo na telecí rosol či humrové chlebíčky, kde se servírovalo pravé italské espresso, kde šily dámy z lepší společnosti, kam se chodilo do kina, co psal tehdejší tisk a jakými událostmi žila tehdejší společnost.

Sraz: Senovážné náměstí 29, u vchodu do pasáže Českého designu (budova ČNB)

Délka vycházky: cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč / 100 Kč studenti, senioři 65+

30.11.sobota: Královské Vinohrady

Komentovaná vycházka po pražských Vinohradech. Procházka se soustředí na okolí hlavního vinohradského náměstí - dnešního náměstí Míru. Přiblížíme si historii vzniku této noblesní čtvrtí a představíme její významné osobnosti. Dozvíte se, podle jakých pravidel se zde v 19.století stavělo a s jakými problémy se muselo tehdy ještě samostatné město potýkat. Povíme si také kam se chodily nakupovat čerstvé potraviny, kde probíhal čilý kavárenský život a kde se nacházela největší pražská synagoga.

Sraz: ve 14 hodin před vchodem do kostela svaté Ludmily, náměstí Míru

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč studenti, senioři 65+

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/kralovske-vinohrady/tyif/