Listopad 2018
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem. 

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a v rámci vycházky je nutné platit vstupné do navštěvovaného objektu, je třeba toto doplatit na místě. V případě zájmu lze také platbu za vycházku poslat předem na účet, případně si předplatit několik vycházek dopředu.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem.

4.11. neděle: Pražské dvorky a pasáže II 

Opakování oblíbené vycházky skrytými zákoutími naší metropole. Tentokrát se zaměříme na oblast mezi Staroměstským náměstím, Ovocným trhem a náměstím Republiky. Projdeme se pasážemi a postranními uličkami a uvidíme také jeden půvabný dvorek. Dozvíte se mimo jiné, kde se vyráběla čokoláda, kam chodil Gustav Mahler cvičit na klavír a objevíte jednu utajenou synagogu.

Začátek: v 11 hodin na Ovocném trhu před hlavním vchodem do Univerzity Karlovy (Karolina) , Ovocný trh 3-5

Vstupné 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

10.11. sobota: Ořechovka

Ořechovka platí dnes za prestižní a drahou čtvrť. Původně tomu ale tak být nemělo. Její vznik byl inspirován anglickém hnutím zahradních měst, jehož cílem bylo zajistit pohodlné, účelné bydlení v zeleni, dostupné nejširším vrstvám. Na střešovickém kopci tak postupně ve dvacátých letech 20.století začaly vyrůstat řadové domky určené především úředníkům nově vzniklých ministerstev. Ty pak byly doplňovány individuálními vilami. Bydlení uprostřed zeleně si brzy oblíbila celá řada umělců. I o nich si budeme během naší procházky povídat. Uvidíme,kde vznikaly sochy Bohumila Kafky, kde tvořil svá kubistická díla Emil Filla a kdy bydlel majitel známého pražského lahůdkářství.

Začátek ve 14 hodin na zastávce tramvaje "Ořechovka" směrem z města, v malém parčíku (tramvaje číslo 1, 2 )

Délka vycházky: cca 1,5 hodiny

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

11.11. neděle: Staronová synagoga

Projdeme se bývalým židovským ghettem a navštívíme nejstarší pražskou židovskou památku - Staronovou synagogou. Byla zbudována ve 13.století a více než 700 let ji jako svou hlavní synagogu užívá pražská židovská obec. Podle pověsti jsou na její půdě uloženy pozůstatky Golema, kterého jeho tvůrce Rabi Löw vytvořil na ochranu židovského ghetta. Tuto a několik dalších pověstí si během návštěvy připomeneme. Osvětlíme si také funkci synagogy a přiblížíme některé židovské tradice.

Počet míst na tuto vycházku je omezen. 

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny,

Začátek ve 14 hodin na prostranství před hotelem Intercontinental,Pařížská 30 (u stožárů s vlajkami)

Vstupné: 300 Kč /osoba zahrnuje vstup do synagogy

18.11. neděle: Nový židovský hřbitov

Navštívíme jediný dosud využívaný židovský hřbitov v Praze. Byl založen roku 1890 a nachází se na něm asi 27 tisíc náhrobků. Můžeme zde obdivovat cenná umělecká díla Josefa Václava Myslbeka, Josefa Fanty či Jana Kotěry. Pochováni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Ota Pavel či Arnošt Lustig, básník Jiří Orten a také členové podnikatelských rodin Petscheků a Waldesů.

Začátek: ve 14 hodin před hlavním vstupem na hřbitov, Izraelská 1 - u stanice metra Želivského

Délky vycházky je cca 1,5 hodiny.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Muži mají na hřbitov přístup pouze s pokrytou hlavu. U vchodu si lze tuto pokrývku zapůjčit, doporučuji ale spíše použít pokrývku vlastní (jakákoliv čepice, klobouk i kapuce bundy).

24.11. sobota: Baba - zrušeno


25.11. neděle: ... a projdem Václavák

Inspirací k této vycházce se stala známá píseň Václava Neckáře a proto jsem si ji dovolila v názvu akce parafrázovat. Václavské náměstí není nikomu třeba představovat. Všichni tudy občas procházíme na cestě za nákupy nebo zábavou. Jak už to ale tak bývá, většinou spěcháme a okolní budovy vnímáme jen jako neměnné kulisy. Tentokrát se tedy pokusíme zvolnit a prozkoumáme spolu toto bijící srdce města. Ukážeme si nejzajímavější budovy, propleteme se pasážemi a připomeneme si zajímavé osobnosti které jsou s tímto místem spojené.

Začátek: ve 14 hodin u sochy svatého Václava (u ocasu jeho koně) na Václavském náměstí

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Vycházka potrvá asi 1,5 hodiny

Na vycházku se lze přihlásit zde : Kontakt