Leden 2024

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

21.1. + 28.1.ne:  Prohlídka interiérů Pražského hradu  - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka objektů Pražského hradu. Navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku.

Pražský hrad všichni známe. Ale známe ho opravdu dobře?Na to Vám odpoví tato vycházka, během níž navštívíme katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a romantickou Zlatou uličku.

SRAZ: ve 13,45 hodin na 2.nádvoří Pražského hradu u Leopoldovy kašny (barokní kašna s orlicí).

Prohlídka bude trvat cca 2,5 hodiny.

VSTUPNÉ: 250 Kč dospělí / 200 Kč studenti a senioři 65+ / 100 Kč děti 6-15 let. 

V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do Pražského hradu. To si každý bude hradit sám na místě a činí 250 Kč dospělí / 125 senioři a studenti. Vycházka není vzhledem k její délce a obsáhlým informacím vhodná pro malé děti.

VSTUPENKY ZDE:
neděle 21.1.: VYPRODÁNO

neděle 28.1.: VYPRODÁNO

27.1.so: Prohlídka Bílkovy vily VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka hradčanské vily sochaře Františka Bílka. Tento velmi originální a svému okolí vévodící dům navrhl sám jeho stavebník a velkou péči také věnoval veškerému vnitřnímu vybavení. Dům nesloužil pouze k bydlení, ale také jako umělcův ateliér. Účastníci této akce se seznámí s osudy tohoto svébytného představitele symbolismu a uvidí také některá jeho díla.

SRAZ: ve 10,45 hodin před vchodem do vily, Mickiewiczova 1, Praha 1-Hradčany

Prohlídka trvá cca 1 hodinu a není vhodná pro malé děti. Je na ní omezená kapacita míst, určena je pro skupinu 15 osob.

VSTUPNÉ: jednotné vstupné dospělí 200 Kč. Tato cena NEZAHRNUJE vstupné do vily, to si bude každý hradit sám a místě a činí 150 Kč dospělí /20 Kč senioři / 60 Kč studenti

VSTUPENKY jsou vyprodané.

27.1.so:   Prohlídka chrámu svatého Mikuláše - VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka malostranského barokního skvostu - chrámu svatého Mikuláše.

Přiblížíme si historii této jedinečné stavby, spjaté s řádem jezuitů a prohlédneme si její nádherně vyzdobený interiér.

SRAZ: ve 14 hodin před vchodem do kostela, Malostranské náměstí

VSTUPNÉ: 330 Kč dospělí / 270 Kč studenti a senioři / 100 Kč děti 10-15 let /děti do 10 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do kostela.

Prohlídka bude trva cca 1 hodinu.

VSTUPENKY na tento termín jsou vyprodané, další termín je 10.2. v 11 hodin.