Leden 2023

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno.

14.1.sobota:Bílkova vila a její okolí

Komentovaná prohlídka hradčanské vily sochaře Františka Bílka spojená s krátkou procházkou v jejím okolí.

Tento velmi originální a svému okolí vévodící dům navrhl sám jeho stavebník a velkou péči také věnoval veškerému vnitřnímu vybavení. Dům nesloužil pouze k bydlení, ale také jako umělcův ateliér. Účastníci této akce se seznámí s osudy tohoto svébytného představitele symbolismu a uvidí také některá jeho díla. Po prohlídce vily pak následuje krátká vycházka po jejím okolí. I zde totiž nalezneme řadu pozoruhodných staveb.

SRAZ: v 11 hodin na tramvajové zastávce "Letenské sady" směr od Hradčanské

VSTUPNÉ: 350 Kč dospělí / 200 Kč senioři 65+ a studenti/ 100 Kč děti 10-15 let. Děti do 10 let zdarma.

Akce trvá cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY ZDE: 


14.1. sobota:Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka nádherných interiérů Strahovské knihovny.

Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu. Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu. V obou sálech je dochované historické vybavení včetně knih a zdobí je dech beroucí barokní štuky a fresky. Ne náhodou byla strahovská knihovna zařazena mezi 10 nejkrásnějších knihoven světa.

SRAZ: v 13,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas. S ohledem na provoz knihovny nelze čekat na opozdilé účastníky akce.

VSTUPNÉ: 500 Kč dospělí / 350 Kč děti a mládež 13-18 let / 170 Kč děti 7-12 let.V této ceně je již obsaženo vstupné na soukromou prohlídku knihovny .Fotografování je povoleno.

Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/szwshmu/

15.1.neděle: Prohlídka  Židovského muzea

Komentovaná prohlídka objektů pražského Židovského muzea.

Navštívíme starý židovský hřbitov, Pinkasovu, Maiselovu, Klausovou a Španělskou synagogu a nevynechají ani bývalou síň Pohřebního bratrstva. Uvidíme místo, kde odpočívá věhlasný rabbi Löw a prohlédneme si působivý památník, věnovaný obětem holocaustu. Dozvíte se nejen mnoho zajímavých informací o historii těchto objektů, ale přiblížíme si také tradice a zvyky židovské komunity.

SRAZ: ve 14 hodin na náměstí Franze Kafky 24/3 , před domem s pamětní deskou F.Kafky

Délka prohlídky: cca 2,5 hodiny. Prohlídky je určena dospělým, pro děti je vzhledem k délce a obsáhlému výkladu nevhodná.

VSTUPNÉ : 700 Kč dospělí včetně seniorů / 450 Kč děti a studenti 7-26 let. V ceně je již zahrnuto vstupné do muzea.

Prohlídka zahrnuje pouze objekty ve správě Židovského muzea, její součástí tedy nebude návštěva Staronové synagogy. Maximální počet účastníků je 14.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/prohlidka-zidovskeho-muzea/szoelru/

22.1.neděle: Lobkowiczký palác

Komentovaná prohlídka soukromého muzea rodiny Lobkowiczů v jejich paláci na Pražském hradě.

Tento palác patřil původně významnému moravskému rodu Pernštejnů, jehož neznámějším členem byl Vratislav, zvaný Nádherný. O jeho době si budeme také povídat. Dozvíte se, jak probíhaly renesanční hostiny, co se nosilo za módu a jak se šlechta bavila.

Nevynecháme ani osudy dalších majitelů, Lobkowiczů. Ti patřila po staletí mezi významné mecenáše a sběratele umění. Jejich palácové sbírky zahrnují vojenské a lovecké zbraně, porcelán, historické hudební nástroje a hudebniny. Rozsáhlá je kolekce obrazů, kde kromě portrétů panovníků či členů rodiny uvidí účastníci obrazy italského malíře Canaletta, Velasquézův portrét španělské infantky a také obraz přímo ikonický: Senoseč od Pietera Brueghela staršího.

SRAZ: ve 14,30 Jiřské 3, před vchodem do Muzea Lobkowicz, Pražský hrad (nejbližší vstup do Hrad je od Starých zámeckých schodů). Berte v potaz policejní kontroly u vstupu do Hradu a dejte si dostatečnou časovou rezervu.

VSTUPNÉ: 350 Kč dospělí / 300 Kč senioři / 250 Kč studenti do 26 let / 150 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY ZDE:


29.1.neděle:Toulky prvorepublikovou Prahou

Komentovaná vycházka centrem města, během které si účastníci přiblíží život za první republiky. Řeč bude o politice, finančnictví, ekonomice, ale také o architektuře, designu a módě. Účastníci se dozví, kam se chodilo na telecí rosol či humrové chlebíčky, kde se servírovalo pravé italské espresso, kde šily dámy z lepší společnosti, kam se chodilo do kina, co psal tehdejší tisk a jakými událostmi žila tehdejší společnost.

SRAZ: na Senovážném náměstí 29, u vchodu do pasáže Českého designu ( pasáž v budově ČNB)

Délka vycházky: cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY ZDE: