Květen 2022

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 dospělých osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

29.5.ne:Do Plzně nejen za ZRUŠENO kvůli onemocnění  průvodce 

Komentovaná prohlídka Plzně, jejíž součástí bude návštěva Velké synagogy a Loosových interiérů.

Naše prohlídka města začne návštěvou Velké synagogy. Ta patří mezi největší synagogální stavby na světě a nedávno se znovu otevřela po náročné rekonstrukci. Společně si prohlédneme její interiéry a nově instalovanou expozici.

Poté nás čeká procházka historickým centrem, během které si ukážeme nejvýznamnější pamětihodnosti města a připomeneme některé zajímavé osobnosti s ním svázané.

Po přestávce na oběd (během níž můžete ochutnat zda plzeňské pivo chutná v Plzni lépe než jinde) se vydáme do Klatovské třídy. Spolu s místním průvodcem si prohlédneme dva interiéry, které navrhoval slavný architekt Adolf Loos - byt Krausových a byt Voglových. Prohlídka těchto bytů trvá celkem 75 minut. Touto návštěvou náš společný program v cca 16 hodin končí.

Do Plzně se každý dopravuje individuálně, nejvhodnější je použít vlak IC 564, odjíždějící z Prahy hl.n. v 8,38 hodin (z Prahy-Smíchova pak v 8,45 hod), příjezd do Plzně hl.nádraží je v 9,58 hodin.

SRAZ: v 10,15 hodin před plzeňským hlavním nádražím u budovy Infocentra (případně je možné se připojit až u Velké synagogy)

CENA: 750 Kč za osobu . V ceně je kromě průvodcovského výkladu zahrnuto i vstupné do synagogy a Loosových interiérů a jízdenka na tramvaj (tou se dopravíme od nádraží k synagoze).

Uvedenou částku je třeba poukázat předem na účet. Na tuto akci je pouze 18 míst.

VYPRODÁNO