Květen 2022

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 dospělých osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

20.5.pá: Pasáže a průchody Nového Města

Komentovaná vycházka zaměřená na nejrůznější pasáže a průchody v okolí Václavského náměstí.

Václavské náměstí se stalo za první republiky pomyslnou výkladní skříní našeho hlavního města a středobodem veškerého dění. Některé starší stavby ustoupily budovám novým a moderním. A protože pasáže byly v té době ve velké módě, nesměly chybět ani zde. Účastníci této vycházky se pokusí spolu s průvodcem tyto pasáže zmapovat a dozvědí se přitom celou řadu zajímavostí. Uvidí dům, kde bydlel známý zvonař, dozvědí se jaké speciality se servírovaly v oblíbeném bufetu, kam se chodilo na pravé italské espresso a jak vypadal provoz prvorepublikového biografu.

SRAZ: v 17 hodin na Jungmannově náměstí, u sochy Josefa Jungmanna, Praha 1

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let včetně zdarma


VSTUPENKY se kupují zde: https://goout.net/cs/pasaze-a-pruchody-noveho-mesta/szshpit/

21.5. Letní vily Pražanů:Dobřichovice - ZRUŠENO

29.5.ne:Do Plzně nejen za Loosem  

Komentovaná prohlídka Plzně, jejíž součástí bude návštěva Velké synagogy a Loosových interiérů.

Naše prohlídka města začne návštěvou Velké synagogy. Ta patří mezi největší synagogální stavby na světě a nedávno se znovu otevřela po náročné rekonstrukci. Společně si prohlédneme její interiéry a nově instalovanou expozici.

Poté nás čeká procházka historickým centrem, během které si ukážeme nejvýznamnější pamětihodnosti města a připomeneme některé zajímavé osobnosti s ním svázané.

Po přestávce na oběd (během níž můžete ochutnat zda plzeňské pivo chutná v Plzni lépe než jinde) se vydáme do Klatovské třídy. Spolu s místním průvodcem si prohlédneme dva interiéry, které navrhoval slavný architekt Adolf Loos - byt Krausových a byt Voglových. Prohlídka těchto bytů trvá celkem 75 minut. Touto návštěvou náš společný program v cca 16 hodin končí.

Do Plzně se každý dopravuje individuálně, nejvhodnější je použít vlak IC 564, odjíždějící z Prahy hl.n. v 8,38 hodin (z Prahy-Smíchova pak v 8,45 hod), příjezd do Plzně hl.nádraží je v 9,58 hodin.

SRAZ: v 10,15 hodin před plzeňským hlavním nádražím u budovy Infocentra (případně je možné se připojit až u Velké synagogy)

CENA: 750 Kč za osobu . V ceně je kromě průvodcovského výkladu zahrnuto i vstupné do synagogy a Loosových interiérů a jízdenka na tramvaj (tou se dopravíme od nádraží k synagoze).

Uvedenou částku je třeba poukázat předem na účet. Na tuto akci je pouze 18 míst.

PŘIHLÁŠKY na : info@prazsketoulky.cz