Květen 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

V případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ

30.5. neděle: Májová vycházka na Zbraslav 

Komentovaná vycházka malebnou Zbraslaví.

Ta je dnes jednou z městských částí Prahy, stále si ale zachovává svůj půvabný starosvětský ráz kdysi velmi oblíbeného prvorepublikového letoviska. Městečku dominuje bývalý cisterciácký klášter Aula Regia založený ve 13.století Václavem II. mimo jiné jako pohřebiště vládnoucího rodu. Během naší vycházky se projdeme zámeckým parkem, vystoupáme k románskému kostelu svatého Havla a ukážeme si nejzajímavější stavby v okolí náměstí včetně několika vil. Dozvíte se, kde žil slavný nakladatel Jan Otto či spisovatel Vladislav Vančura. Ten zde napsal svůj slavný román Rozmarné léto. Inspirací se mu staly návštěvy na zdejší plovárně. I o ní si budeme povídat.

Sraz: ve 14,30 hodin na Zbraslavském náměstí před Infocentrem ( domek u zastávky busu MHD, bus jezdí ze Smíchovského nádraží, pokud přijedete autem, zaparkovat se dá přímo na náměstí)

Délka vycházky: cca 2 hodiny, ujdeme asi 3,5 km částečně v kopcovitém terénu

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 150 Kč senioři a studenti/ 50 Kč děti 7 -15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY : https://goout.net/cs/majova-vychazka-na-zbraslav/szuvngr/