Květen 2018
Program vycházek

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit.

Vycházky se konají za každého počasí. 

1.5. úterý: Dobřichovické vily 

Tato prvomájová vycházka je součástí cyklu "Letní sídla Pražanů" mapujícího historii vzniku vilových čtvrtí v okolí hlavního města. Tentokrát se podíváme na jihozápad od Prahy, do nádherné dobřichovické čtvrti Brunšov. Vily, které uvidíme patřily významným osobnostem politického, hospodářského i kulturního života první republiky. Dozvíte se,kde psal své břitké kritiky F.X.Šalda, kam jezdíval na letní pobyty francouzský generál Pellé a kde bydlel vynálezce patentek. Jde o opakování vycházky, které se konala v loňském roce. Na tuto první část naváže v létě část druhá. Vycházka nezahrnuje návštěvu interiérů.

Do Dobřichovic se pohodlně dostanete vlakem vyjíždějícím z Prahy hl.nádraží nebo nádraží Smíchov. Bohužel právě probíhá výluka a vlak jede jen jednou za hodinu. Proto počkáme na účastníky jedoucí z Prahy vlakem v 10,37 a přijíždějícím do Dobřichovic pár minut po 11 hodině. 

Začátek ve 11 hodin na nádraží Dobřichovice u vjezdu na velké parkoviště (pokud přijedete vlakem, sejděte dolů do podchodu a vyjděte tam kde vede hlavní silnice probíhající před budovou nádraží)

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky : cca 1,5 - 2 hodiny

Přihlášky zde : Kontakt


12.5. Valdštejn a ti druzí

V centru našeho zájmu bude tentokrát osobnost ověnčená mnoha tituly a opředená mnoha mýty - politik a vojevůdce Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna. Povídat si budeme nejen o jeho vojenských úspěších ale také o jeho soukromém životě. Prohlédneme si jeho velkolepý malostranský palác a přilehlou zahradu. Dozvíte se jak vypadaly valdštejnské stáje, jak se tvořily barokní fresky a jaké byly osudy umělců, kteří pro Valdštejna pracovali.

Začátek:  v 10 hodin na stanici metra Malostranská v malém atriu před vstupem do Valdštejnské jízdárny.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

Přihlášky zde: Kontakt

26.5. sobota: Z Malvazinky na Santošku - zrušeno

Tentokrát prozkoumáme jednu část pražského Smíchova, a sice oblast mezi hřbitovem Malvazinky a bývalou usedlostí Santoška. Uvidíme malebnou kolonii řadových domků, několik zajímavých funkcionalistických vil, nájemní domy postavené ve stylu moderny či velice zdobnou a krásně opravenou secesní vilu Helenka. Povídat si budeme o historii této čtvrti a jejích obyvatelích.

Začátek v 11 hodin na zastávce autobusu č.137 "Malvazinky" - autobus jede ze zastávky Na Knížecí (v sobotu odjíždí ve 10,39 nebo 10,46 a do Urbanovy jede 6 minut)

Vycházka bude trvat cca 1,5 hodiny.

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Přihlášky zde: Kontakt