Květen 2020

Komentované vycházky po Praze a okolí

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob. Vstupenky se kupují předem přes portál GoOut.net a jejich prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti - peníze za zakoupené vstupenky se vracejí pouze v případě, že pořadatel vycházku zruší nebo změní její termín. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě je možné koupit vstupenky pouze v případě, že nebude naplněna kapacita vycházky. Pokud je vycházka pořadatelem zrušena, peníze se vracejí zpět.

Důležité informace:

Všechny původně plánované akce,které se měly uskutečnit v průběhu března a dubna byly zrušeny a společnost za ně vrací peníze zpět ve formě voucherů platných 2 roky. Tyto vouchery lze uplatnit na jakékoliv akce prodávané na portále GoOut. Nejde tedy o dárkové vouchery na vycházky Pražských toulek. Vouchery uplatníte tak, že při koupi jakýchkoliv vstupenek (včetně těch na vycházky) zadáte číslo voucheru a příslušná částka se Vám pak odečte od ceny, kterou budete platit.Pokud jste voucher neobdrželi, obraťte se, prosím, na společnot GoOut: info@gooout.cz

28.5. čtvrtek: Na hradčanských baštách

Projdeme se místy, kde se kdysi nacházely tereziánské bastiony. Po jejich zbourání zde začaly vznikat vily a také malá kolonie řadových domů a dvojdomů inspirovaná anglickým hnutí zahradních měst. Mezi autory zdejších staveb nalezneme známá jména: Josef Gočár, Emil Králiček či Rudolf Stockar. Svůj domov zde na čas nalezla i manželka prvního československého prezidenta. Vycházku zakončíme u Hanavského pavilonu odkud se otevírá nádherný pohled na Prahu.

Začátek: v 17 hodin na tramvajové zastávce "Královský letohrádek" ve směru z centra (tram 22,23)

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti, senioři 65+

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/na-hradcanskych-bastach/npfqf/+jnkkq/


29.5. pátek: Karlův most

Komentovaná vycházka po Karlově mostě a jeho okolí Využijeme toho, že se momentálně v Praze nenacházejí zahraniční turisté a vydáme se do míst, kterým se jinak spíš snažíme vyhnout.

Řekneme si něco o historii mostu, ukážeme nejzajímavější sochy a budeme se kochat krásnými výhledy na město.

Začátek: v 10 hodin na Maltézském náměstí 11  před restaurací U malířů

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři, studenti. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY JSOU VYPRODÁNY.

30.5. sobota: Tajemný Jánský vršek

Projdeme se jednou z nejmalebnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem.

Nejprve nás čeká sestup panoramatickou cestou Strahovskou zahradou a pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu , dům ve kterém bydlel hrdina oblíbeného seriálu a ukážeme místa kde dochází k tajemným jevům.

Začátek: v 10 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do baziliky Nanebevzetí P.Marie (vedle knihovny)

Délky vycházky je cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři a studenti. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY JSOU VYPRODÁNY

31.5. neděle: Domovní znamení Starého Města

Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města a soustředíme se přitom na nejrůznější domovní znamení. Objasníme si jejich historii a význam. Dozvíte se, kde se v Praze tančilo tango, kam chodili čeští vlastenci, k jaké zvláštní události došlo v jednom podniku či kde se seznámil Jan Neruda se svou velkou láskou.Také zjistíte, že naši předkové se mnohdy potýkali s podobnými problémy jako my.

Začátek: v 10 hodin na Uhelném trhu u kašny

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři a studenti. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/domovni-znameni-stareho-mesta/cwmg/