Červen 2019
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Jednotné vstupné je 100 Kč na osobu. Pokud je v programu navíc zahrnuta návštěva nějaké památky je tato částka navýšena o vstupné do objektu. Děti do 15 let mají vstup na vycházky zdarma.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně lze zaslat sms na telefon 604 332 810.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem. Vycházky se konají za každého počasí.

27.6. čt: Romantický Nový Svět

Podvečerní vycházka nás zavede do nejkouzelnější části Hradčan - na Nový Svět. Projdeme se křivolakými uličkami a připomeneme si některé zajímavé osobnosti, které zde žily. Dozvíte se, kde pořádali čajové dýchánky spisovatelé Arnošt Lustig a Ota Pavel, s kým chodil Karel Hašler na pivo a uvidíte místo, kde dochází k tajemným jevům. Ukážeme si také nechvalně známou komunistickou mučírnu, zvanou Domeček.

Začátek: v 17,30 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše

Jednotné vstupné: 100 Kč/dospělí se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Přihlásit se na ní můžete zde: Kontakt

30.6.neděle:  Dobřichovické vily

Na četná žádosti si zopakujeme vycházku, mapující jednu z nejstarších villegiatur v okolí Prahy. Je to dobřichovický Brunšov. Zde, na zalesněné stráni v údolí Berounky najdeme jedinečný a velmi dobře zachovaný soubor vil z konce 19. a začátku 20.století. Své letní domovy zde nalezl například vynálezce patentek, předseda advokátní komory, poslanec zemského sněmu, zakladatel kosmetické firmy a mnozí další. Mezi autory vil najdeme i známá jména - namátkou jmenujme spoluautora Obecního domu Osvalda Polívku či Kamila Hilberta, jednoho z tvůrců dostavby svatovítské katedrály.

Do Dobřichovic se pohodlně dostanete vlakem,který vyjíždí z Hlavního nádraží a pokračuje přes nádraží Smíchovské (směr Beroun).

Začátek:v 10,30 hodin na nádraží Dobřichovice - u vjezdu na velké parkoviště (před podchodem na druhé nástupiště) 

Jednotné vstupné: 100 Kč/dospělí se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

Vycházková sezóna končí v červnu. I během prázdnin lze však objednávat privátní prohlídky Prahy a to nejen v češtině - ráda doprovodím Vaše známé z ciziny pokud hovoří anglicky, německy či italsky.

Přeji Vám všem krásné léto a budu se těšit na viděnou s Vámi na některé z dalších vycházek!