Červen 2019
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Jednotné vstupné je 100 Kč na osobu. Pokud je v programu navíc zahrnuta návštěva nějaké památky je tato částka navýšena o vstupné do objektu. Děti do 15 let mají vstup na vycházky zdarma.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně lze zaslat sms na telefon 604 332 810.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem. Vycházky se konají za každého počasí.

1.6.sobota:Bubenečské vily II. - Podnikatelé

Vycházka věnovaná památce paní Marie Bauer, která v jedné z těchto vil prožila krásné chvíle dětství a mládí.

Jde o druhý díl vycházky bubenečskou vilové čtvrtí. Tentokrát si do hledáčku vezmeme obchodníky a podnikatele. Povídat si budeme o rozvětvených rodinách Petschků a Bondyů. Dozvíte se, kde bydlel jeden z nejvýznamnějších prvorepublikových bankéřů či majitel továrny na barvy a laky. Připomeneme si zajímavé a pohnuté osudy několika židovských rodin.

Začátek: v 14,30 hodin u metra Hradčanská - na plácku u závor proti restauraci Dejvická sokolovna (východ z metra směr Dejvice)

Jednotné vstupné 100 Kč osoba se platí na místě

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

2.6.neděle: Vrtbovská zahrada

Projdeme se krásnou a trochu utajenou malostranskou zahradou,  z jejíchž teras se skýtají nádherné výhledy na Prahu. Ještě předtím ale trochu prozkoumáme okolí tohoto barokního skvostu. Dozvíte se, kde se sešli protestanští stavové před pražskou defenestrací, kde bydlela Ema Destinnová, čí byt použili filmaři k natáčení filmu Kolja, proč byl hrabě z Vrtby ověnčen tolika tituly a mnoho dalšího.

Začátek:  v 15 hodin na Malostranském náměstí u platanu, který je vedle tramvajové zastávky

Vstupné: 170 Kč dospělí a 60 Kč děti do 15 let se platí na místě a zahrnuje vstup do zahrady

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

8.6. sobota: Ořechovka

Vycházka známou pražskou čtvrtí. Přiblížíme si její historii, ukážeme nejzajímavější stavby a zavzpomínáme na osobnosti, které zde žily.

Dozvíte se jak Ořechovka přišla ke svému jménu, kde žil majitel známého lahůdkářství, kde vznikala sochařská díla Bohumila Kafky a který umělec měl chovnou stanici boxerů a uvidíte ulici oblíbenou filmaři.

Začátek: ve 14,30 hodin v parčíku u tramvajové zastávky "Ořechovka" (směr z centra - tram 1 a 2)

Jednotné vstupné 100 Kč/osoba se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt


16.3. sobota: Vinohrady - dobrá adresa

Tato vycházka nás zavede na pomezí Vinohrad a Vršovic, do klidné vilové čtvrti. Tu si za své bydliště vybralo několik známých osobností. Nalezneme tu vlastní vily architektů Jana Kotěry a Františka Alberta Libry, žil zde i známý podnikatel Emil Kolben. Autor Husova pomníku,sochař Ladislav Šaloun si tady nechal postavit zajímavě řešený ateliér, jenž svému účelu slouží dodnes. Svůj domov tu našli i Lubomír Lipský a Miroslav Horníček.

Začátek: ve 15 hodin před vchodem do Husova sboru na Vinohradech, Dykova 1, Praha 10 ( nedaleko je tramvajová zastávka Vinohradská vodárna)

Jednotné vstupné 100 Kč/osoba se platí na místě

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt