Květen 2019
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Jednotné vstupné je 100 Kč na osobu. Pokud je v programu navíc zahrnuta návštěva nějaké památky je tato částka navýšena o vstupné do objektu. Děti do 15 let mají vstup na vycházky zdarma.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně lze zaslat sms na telefon 604 332 810.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem. Vycházky se konají za každého počasí.

11.5. sobota: Jánský vršek

16.5. čt: Bubenečské vily II. - ZRUŠENO

23.5. čt: Domovní znamení Starého Města

Podvečerní vycházka Starým Městem. Projdeme se křivolakými uličkami v oblasti mezi Karlovou ulicí a Uhelným trhem a soustředíme se přitom na na nejrůznější domovní znamení. Právě zde, na Starém Městě pražském se totiž poprvé objevily. Objasníme si historii jejich vzniku a ukážeme si ta nejzajímavější z nich. Dozvíte se také, kde se v Praze tančilo tango, kde vznikla první tabáková manufaktura či kdo byl nejvážnějším návštěvníkem prvního pražského kina.

Začátek: v 17,30 hodin na Uhelném trhu u kašny

Jednotné vstupné: 100 Kč/osoba se platí na místě

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

26.5. neděle: Nový židovský hřbitov

Tento den slavíme konec druhé světové války - války, během které přišlo o život téměr 80 000 českých a moravských Židů. Na některé z těchto obětí budeme vzpomínat během naší vycházky novým židovským hřbitovem.
Ukážeme si také hroby nejzajímavějších osobností a povídat si budeme i o židovských pohřebních zvycích.
Nový hřbitov na Olšanech byl založen roku 1890 a svému účelu slouží dodnes. Najdeme tady asi 27 tisíc náhrobků, mezi nimi i díla známých sochařů. Pohřbeni jsou zde spisovatelé Franz Kafka, Ota Pavel či Arnošt Lustig, básník Jiří Orten a také členové podnikatelských rodin Petschků, Waldesů či Bondyů.

Začátek: ve 14,30 hodin před hlavním vstupem na hřbitov, Izraelská 1 - u stanice metra Želivského

Jednotné vstupné 100 Kč/osoba se platí na místě

Vycházka bude trvat asi 1,5 hodiny.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

30.5.čtvrtek:  Pasáže a průchody Nového Města

Vycházka pasážemi a průchody v okolí Václavského náměstí a Příkopů. Pasáže většinou používáme především jako zkratky, když spěcháme a nevěnujeme jim příliš velkou pozornost. To se pokusíme trochu napravit.

Dozvíte se, kde mohli Pražané popíjet pravý čaj a kam se chodilo na pravé italské espresso. Uvidíme dům, ve kterém bydlel známý pražský zvonař. Povíme si co byly tzv. jednotkové obchody a proč se proti nim zvedla vlna nevole. Zjistíte také, že i reklama může být vtipná a umělecky ztvárněná.

Začátek: v 17,30 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

Jednotné vstupné 100 Kč/osoba se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

Přihlásit se na ní můžete zde: Kontakt