Duben 2019
Sem vložte podnadpis

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Jednotné vstupné je 100 Kč na osobu. Pokud je v programu navíc zahrnuta návštěva nějaké památky je tato částka navýšena o vstupné do objektu. Děti do 15 let mají vstup na vycházky zdarma.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně lze zaslat sms na telefon 604 332 810.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem. Vycházky se konají za každého počasí.

3.4.středa: Romantický Nový Svět

Podvečerní vycházka malebnou hradčanskou čtvrtí. 

Dozvíte se , kde pořádali čajové dýchánky spisovatelé Arnošt Lustig a Ota Pavel, kde bydleli loretánští zpěváčci, kam docházel Karel Hašler a také si ukážeme nechvalně proslulou komunistickou mučírnu, tzv.Domeček.

6.4. sobota: Baba

Vycházka funkcionalistickou osadou na Babě. Ta vznikla jako experimentální sídliště v rámci výstavy propagující moderní bydlení. Mezi autory vilek najdeme například Pavla Janáka, Josefa Gočára či Františka Zelenku. O nich a o prvních obyvatelích Baby si budeme povídat během naší procházky.

7.4. neděle: Pražské mosty a ostrovy

Tentokrát opustíme souš a vydáme se na vodu. Nalodíme se na jednu z lodí brázdících Vltavu a z ní budeme zkoumat především pražské mosty a ostrovy. Čeká nás úsek mezi ostrovem Štvanicí a mostem Legií. Připomeneme si historii několika mostů včetně mostu Karlova. Mimo to se také dozvíte ,kde stávaly ledárny a jak vůbec obchod s ledem fungoval, na jakém principu pracovaly nejstarší vodárny či kde se nachází tzv. Rudolfova štola a proč byla vybudována.

10.4. středa: Tajemný Jánský vršek

Podvečerní vycházka jedné z nejpůvabnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem.

Nejprve nás čeká sestup krásnou panoramatickou cestou pod Strahovským klášterem. Pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí Jánského vršku. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu a dozvíte se, kde bydlel hrdina jednoho oblíbeného seriálu.

16.4.úterý: Domovní znamení Starého Město - zrušeno

Tato vycházka se bohužel kvůli onemocnění průvodce ruší.

30.4. úterý: Pasáže a průchody Nového Města

Vycházka pasážemi a průchody v okolí Václavského náměstí a Příkopů. Pasáže většinou používáme především jako zkratky, když spěcháme a nevěnujeme jim příliš velkou pozornost. To se pokusíme trochu napravit.

Dozvíte se, kde mohli Pražané popíjet pravý čaj a kam se chodilo na pravé italské espresso. Uvidíme dům, ve kterém bydlel známý pražský zvonař. Povíme si co byly tzv. jednotkové obchody a proč se proti nim zvedla vlna nevole. Zjistíte také, že i reklama může být vtipná a umělecky ztvárněná.

Začátek: v 17,30 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Jednotná cena 100 Kč/dospělí se platí na místě

Přihlásit se můžete zde: Kontakt