Duben 2018
Sem vložte podnadpis

Vycházky se konají za každého počasí.

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit.

7.4. sobota: Klášter svatého Gabriela

Tentokrát povede naše cesta na Smíchov. Zde, na jižním úpatí Petřína stojí poněkud tajemně působící mohutná stavba - klášter svatého Gabriela. Založily jej roku 1888 benediktinky beuronské kongregace, které zde působily až do roku 1919. Poté byl klášter prodán československému ministerstvu pošt a telekomunikací. V současné době je objekt na prodej. Za novorománskou fasádou kostela Zvěstování Panny Marie se skrývá pozoruhodný interiér vytvořený umělci tzv. beuronské školy. Tento historizující umělecký sloh,založený německými benediktiny se mimo jiné inspiroval uměním starověkého Egypta a uplatnil se především při výzdobě církevních staveb. Kostelem nás provede znalkyně tohoto specifického slohu paní Monica Bubna-Litic, předsedkyně Spolku přátel beuronského umění.

Začátek v 10,30 na náměstí Kinských před vstupem do Kinského zahrady

Vstupné 150 Kč dospělí / 120 Kč senioři,studenti zahrnuje vstup do kostela

Délka vycházky je cca 1,5 - 2 hodiny.

Přihlášky zde: Kontakt

8.4. neděle: Jeruzalémská synagoga - již obsazeno

Prohlédneme si nádhernou, všemi barvami hýřící budovu synagogy, dominující Jeruzalémské ulici. Tato ulice také dala synagoze dnešní jméno. Kdysi se jí ovšem říkalo Jubilejní a během naší vycházky se dozvíte proč. Mimo to se seznámíme s některými židovskými zvyky. Budete mít také možnost prohlédnout si expozici,která přibližuje život pražské židovské obce po roce 1945.

Sraz : v 11 hodin před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7

Vstupné: vstupné 150 Kč dospělí/ 120 Kč senioři,studenti zahrnuje vstup do synagogy

NA TUTO VYCHÁZKU JIŽ NEJSOU VOLNÁ MÍSTA.


14.4. sobota: Pražské dvorky a pasáže II. - již obsazeno

Pokračování oblíbené vycházky skrytými zákoutími naší metropole. Tentokrát se zaměříme na oblast mezi Staroměstským náměstím, svatým Haštalem a náměstím Republiky. Uvidíme několik malebných dvorků, projdeme se moderními pasážemi a postranními uličkami. 

Začátek ve 14 hodin na Ovocném trhu před hlavním vchodem do Univerzity Karlovy (Karolina - Ovocný trh 3-5)

Vstupné 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

NA TUTO VYCHÁZKU JIŽ NEJSOU VOLNÁ MÍSTA

15.4. neděle:  Hrad ve stopách TGM

Tuto procházku věnujeme jedné z největších postav našich dějin - prvnímu československému prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi. K jejímu vytvoření mě inspiroval sešit nazvaný TGM v obrazech, který jsem náhodně našla při úklidu knihovny. Protože je osobnost TGM nerozlučně spjata s Pražským hradem, povedou naše kroky právě tam. Nebudeme ale tentokrát hovořit o Přemyslovcích, Karlu IV. či o katedrále svatého Víta. Zaměříme se na stopy, které na Hradě zanechal náš první prezident a jeho dvorní architekt Josip Plečnik. Uvidíme jedinečná umělecká díla, jimiž tento geniální slovinský architekt obohatil hradní areál. Projdeme se Jelením příkopem, poté některými z hradních nádvoří a skončíme na dechberoucí vyhlídce v Jižních zahradách.

Začátek v 15 hodin před kostelem sv.Jana Nepomuckého v Kanovnické ulici (roh Kanovnické a U kasáren) na Hradčanech

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři a studenti

Vycházka bude trvat asi 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt


22.4. neděle : Výlet Polná a Zelená Hora

Jednodenní výlet na Vysočinu během kterého navštívíme zajímavé židovské a křesťanské památky včetně poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, jež je zařazen na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Uzávěrka přihlášek je 15.4. - stále ještě jsou volná místa

Více informací najdete zde: Vysočina