Červenec 2020
Komentované vycházky po Praze a okolí

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob, v případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU NEVRATNÉ. Na vrácení peněz má zákazník právo pouze pokud pořadatel akci zruší nebo změní její termín. Pokud se zákazník na akci nedostaví, jeho vstupenka pozbývá platnosti.

8.7. středa: Uličky a průchody Starého Města (1.část) - Vyprodáno 

Komentovaná vycházka během které poznáte nejrůznější průchody a skryté uličky na Starém Městě. Prozkoumáme oblast kolem Betlémského náměstí a Michalské ulice. Dozvíte se, kde se setkal Mozart s Casanovou, kde se tiskly první české noviny a jak dopadl jeden z pražských purkmistrů. Uvidíte také jednu ne zcela obvyklou dopravní značku.

Začátek: v 18 hodin v Charvátově ulici u stříbrné hlavy Franze Kafky (zadní vchod obch.centra Quadrio, metro Národní třída)

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti, senioři 65+. Děti do 15 let zdarma

Vycházka je vyprodaná. 

9.7. středa: Tajemství svatého Haštala - zrušeno

12.7. neděle: Jeruzalémská synagoga

Komentovaná prohlídka největší pražské synagogy. Její barevná fasáda přitahuje zraky kolemjdoucích a její interiér je neméně pozoruhodný. Během naší návštěvy si přiblížíme historii této stavby a okolnosti jejího vzniku. Dozvíte se také něco o židovských tradicích a o životě místní komunity. Vyslechnete několik zajímavých příběhů a na závěr si budete moci prohlédnou stálou expozici dokumentující život židovské obce po druhé světové válce.

Začátek: ve 11 hodin před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

Vstupné: 250 Kč dospělí/ 200 Kč senioří / 50 Kč děti 6-15 let

Vstupné již zahrnuje i vstup do synagogy. Muži mohou vstoupit pouze s pokrytou hlavu. Na místě lze zapůjčit tzv.kipy, doporučuji se ale vzít s sebou vlastní pokrývku hlavy.

Délka prohlídky je cca 1 hodina.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/jeruzalemska-synagoga/gkqwe/+nwylq/

Vycházka "Nový židovský hřbitov" je z 12.7. přeložena na 9.8. v 10 hodin

15.7. středa: Tajemný Jánský vršek

Projdeme se jednou z nejmalebnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem.

Nejprve nás čeká sestup panoramatickou cestou Strahovskou zahradou a pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu , dům ve kterém bydlel hrdina oblíbeného seriálu a ukážeme místa kde dochází k tajemným jevům.

Začátek: v 17,30 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do baziliky Nanebevzetí P.Marie (vedle knihovny)

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři a studenti. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/tajemny-jansky-vrsek/esfne/+kinmq/

16.7.čtvrtek: Domovní znamení Starého Města

Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města a soustředíme se přitom na nejrůznější domovní znamení. Objasníme si jejich historii a povídat si také budeme o domech na kterých se nacházejí. Dozvíte se, kde se poprvé v Praze tančilo tango, kde bylo první stálé kino a kde vznikla první tabáková manufaktura v Čechách. Také zjistíte, že se naši předkové potýkali s podobnými problémy jako dnes my.

Začátek: v 18 hodin na Uhelném trhu u kašny, Praha 1

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč senioři 65+ a studenti / děti do 15 let zdarma

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/domovni-znameni-stareho-mesta/xsqkf/+ginmq/

18.7.  sobota : Prohlídka Kutné Hory

Komentovaná vycházka historickým centrem Kutné Hory.
Toto malebné město v údolí řeky Vrchlice se může pochlubit celou řadou pozoruhodných památek. Díky tomu bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
Během naší vycházky se projdeme půvabnými křivolakými uličkami, ukážeme si nejvýznamnější pamětihodnosti a připomeneme si některé slavné rodáky.  Uvidíte rodný dům jednoho tragicky zesnulého básníka, pozoruhodnou středověkou kašnu, bývalou synagogu a nejstarší kutnohorský kostel. Zlatým hřebem programu bude návštěva interiéru nádherného gotického chrámu svaté Barbory.

Vycházka bude trvat asi 2 hodiny.

Sraz: v 10,30 hodin na Palackého náměstí před domem čp.6 (vedle Infocentra)

Vstupné: jednotné vstupné dospělí: 230 Kč / děti 6-15 let : 60 Kč / děti do 6 let zdarma

V ceně NENÍ zahrnuto vstupné do chrámu svaté Barbory. To si bude každý hradit na místě a činí: 120 Kč dospělí/ 90 Kč senioři a studenti a 50 Kč děti.

VSTUPENKY jsou vyprodané

Pokud nechcete jet do Kutné Hory autem,lze použít autobus či vlak. Autobus vyjíždí se stanice Praha-Háje v 8 hodin a na autobusovém nádraží v K.Hoře je v 9,40. Vlak R 961 Vysočina jede v 9,04 z Prahy Hl.nádraží, v Kutné Hoře hlavní nádr. je v 9,56 a zde je nutné přestoupit na vlak Os2421 odjíždějící v 10,03 a za pár minut dojedete na stanici Kutná Hora město, která je nedaleko centra. (15 minut chůze)


21.7. Uličky a průchody Starého Města (2.část)

V průběhu této vycházky budeme zkoumat průchody a zastrčené uličky v oblasti kolem staroměstského náměstí, Ovocného trhu a Dlouhé ulice. Dozvíte se, kde byla první pražská výrobna čokolády, kam chodil Gustav Mahler cvičit na klavír a objevíte jednu utajenou synagogu.

Začátek: v 18 hodin na Ovocném trhu před vchodem do Karolina (Ovocný trh 3)

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti a senioři 65+. Děti do 15 let zdarma.

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/ulicky-a-pruchody-stareho-mesta-2-cast/aomte/+rornq/

22.7. středa: Karlův most

Komentovaná vycházka po Karlově mostě a jeho okolí Využijeme toho, že se momentálně v Praze nenacházejí zahraniční turisté a vydáme se do míst, kterým se jinak spíš snažíme vyhnout.

Řekneme si něco o historii mostu, ukážeme nejzajímavější sochy a budeme se kochat krásnými výhledy na město.

Začátek: v 19 hodin na Maltézském náměstí 11 před restaurací U malířů

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč senioři, studenti. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/karluv-most/cwfrf/+vxsoq/

23.7. čtvrtek: Uličky a průchody Starého Města (1.část)

Komentovaná vycházka během které poznáte nejrůznější průchody a skryté uličky na Starém Městě. Prozkoumáme oblast kolem Betlémského náměstí a Michalské ulice. Dozvíte se, kde se setkal Mozart s Casanovou, kde se tiskly první české noviny a jak dopadl jeden pražský purkmistr. Uvidíte také jednu ne zcela obvyklou dopravní značku.

Začátek: v 18 hodin v Charvátově ulici u stříbrné hlavy Franze Kafky (zadní vchod obch.centra Quadrio, metro Národní třída)

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč studenti, senioři 65+. Děti do 15 let zdarma

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/ulicky-a-pruchody-stareho-mesta-1-cast/wthse/+qornq/

26.7. neděle: Výlet do Terezína

Komentovaná prohlídka Terezína koncipovaná jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy.

Terezín je unikátně dochovaná barokní pevnost z doby Josefa II. nacházející se zhruba hodinu jízdy od Prahy. Za druhé světové války sloužila jedna její část tzv. Malá pevnost jako věznice pražského gestapa. Na druhém břehu Ohře, ve městě samotném pak v roce 1941 vzniklo ghetto, kam bylo následující roky deportováno židovské obyvatelstvo především z protektorátu Čechy a Morava. Odtud se pak vypravovaly transporty dál na východ.

Během naší návštěvy se prohlédneme obě části města a to vše s odborným výkladem. Malou pevnost nám ukáže můj skvělý kolega Phdr.Karel Jirát, který mnoho let působil v Památníku Terezín jako průvodce. Bývalým židovským ghettem Vás provedu já tj.Jana Neubergová. Zajištěnu máte tedy hned dvojnásobnou průvodcovskou péči😉...

CENA: 850 Kč / osoba

CENA ZAHRNUJE: dopravu pohodlným klimatizovaným autobusem, průvodcovský výklad + vstupné do všech objektů (Malá pevnost i expozice Muzea ghetta)

ODJEZD: v 9 hodin z ulice Na Florenci, Praha 1.

Návrat v cca 16 hodin.

Výlet je třeba zaplatit předem převodem na účet.Po přihlášení obdržíte číslo účtu kam je třeba platbu zaslat a také podrobnější informace o akci. 

PŘIHLÁŠKY mailem na:  info@prazsketoulky.cz, lze použít i přihlašovací formulář zde:  Kontakt