Červenec 2020
Komentované vycházky po Praze a okolí

Vycházky se konají při minimální účasti 10 osob. Vstupenky se kupují předem přes portál GoOut.net a jejich prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti - peníze za zakoupené vstupenky se vracejí pouze v případě, že pořadatel vycházku zruší nebo změní její termín. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě je možné koupit vstupenky pouze v případě, že nebude naplněna kapacita vycházky. Pokud je vycházka pořadatelem zrušena, peníze se vracejí zpět. Vycházky se konají za každého počasí.

2.7.čtvrtek: Staroměstské náměstí

Komentovaná procházka po nejkrásnějším pražském náměstí. Využijeme toho, že zde nejsou davy zahraničních turistů a projdeme se místy kudy kráčely české dějiny.

Dozvíte se, proč máme na jedné z budov sochu hasiče, kde byl vyhlášený obchod s látkami a co po něm zbylo, či kam chodil hrát na housle Albert Einstein .

Začátek: v 10 hodin na Malém náměstí u kašny se lvem

Délka vycházky je cca 1,5hodiny.

Vstupné: 150 Kč dospělí / 100 Kč senioři a studenti. Děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/staromestske-namesti-krok-za-krokem/ggaqf/+qeukq/

4.7. sobota: Letní vily Pražanů: Dobřichovice

Vydáme se za hranice hlavního města a projdeme si jedno z prvorepublikových letovisek bohatých Pražanů: vilovou čtvrť Brunšov ležící na pomezí Všenor a Dobřichovic. Jde o unikátně dochovaný soubor vil z konce 19. a začátku 20.století. Své letní domovy zde nalezli například vynálezce patentek, prezident advokátní komory, poslanec zemského sněmu, zakladatel známé kosmetické firmy a množí další. Stavěli zde Osvald Polívka, Kamil Hilbert nebo autor pražského hotelu Palace architekt František Buldra.

Sraz: ve 14,30 hodin na nádraží Dobřichovice u vjezdu na parkovistě po pravé straně nádražní budovy

Do místa se pohodlně dostanete vlakem Pražské integrované dopravy směr Řevnice-Karlštejn-Beroun.

Délka vycházky je cca 1,5 - 2 hodiny

Vstupné: 150 Kč dospělí/ 100 Kč studenti a senioři 65+. Děti do 15 let zdarma.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/jine-akce/letni-vily-prazanu-dobrichovice/wwomf/+usokq/