Červenec 2023

Komentovaná vycházky

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

30.7.ne: Palácové zahrady na Malé Straně

Komentovaná prohlídka zahrad, jenž vznikly jako součást šlechtických paláců na Malé Straně.Její účastníci si nejprve prohlédnou půvabná zákoutí manýristické zahrady, přiléhající k paláci mocného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Dozvědí se, kteří umělci se podíleli na její výzdobě, co se zde odehrávalo a odhalí jedno tajemství. Poté je čeká návštěva unikátního komplexu, rozkládajícího se na jižním svahu pod Pražským hradem a zařazeného od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o zahradu Pálffyovskou, Malou Fürstenberskou, Kolowratskou a Ledeburskou. V těchto terasovitých barokních zahradách se nalézá řada drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 10,30 hodin na prostranství u stanice metra A Malostranská - tam kde je vchod do Valdštejnské jízdárny

VSTUPNÉ: 350 Kč dospělí / studenti a senioři 290 Kč / děti 6-15 let 100 Kč. V ceně této vstupenky je zahrnuto vstupné do zahrad.

Prohlídka bude trvat asi 1,45 hodiny. Vycházka není vhodná pro kočárky ani pro osoby, chodící špatně do schodů - těch je zde opravdu mnoho.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/palacove-zahrady-na-male-strane/szglfdw/

30.7. neděle : Jeruzalémská synagoga

Komentovaná prohlídka největší pražské synagogy.

Mluvit se bude nejen o historii této pozoruhodné stavby, ale také o některých židovských tradicích a osudech židovské komunity ve 20.století. Po skončení prohlídky si budete moci prohlédnout stálou expozici, dokumentující život židovské obce po roce 1945.

Prohlídka trvá 1 hodinu.

SRAZ: ve 14 hodin před vchodem do synagogy, Jeruzalémská 7, Praha 1

VSTUPNÉ: 300 Kč dospělí včetně seniorů/180 Kč děti a studenti 7-26 let.Vstupné již zahrnuje vstupenku do synagogy.

UPOZORNĚNÍ: muži mohou synagogu navštívit pouze s pokrytou hlavu. Doporučuji si vzít vlastní pokrývky hlavy.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/jeruzalemska-synagoga/szmhtbw/