Červenec 2021

Sem vložte podnadpis

V případě nenaplnění vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit. Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ.VÝJIMKOU JSOU JEN PROHLÍDKY ZAHRAD - TY SE ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ NEKONAJÍ.

2.7. pátek : Uličky a průchody Starého Města (1.část)

Komentovaná vycházka, během které poznáte nejrůznější průchody a skryté uličky na Starém Městě.Prozkoumáme oblast mezi Betlémským náměstím, Karlovou ulicí a ulicí Melantrichovou. Dozvíte se, kde se setkal Mozart s Casanovou, kde žil astronom Johannes Kepler a kde se tiskly oblíbené české noviny. Uvidíte ne zcela obvyklou dopravní značku, zakletého zkamenělého chlapce a jeden malebný dvorek.

SRAZ: ve 17 hodin v Charvátově ulici na prostranství za obchodním centrem Quadrio u otáčející se hlavy Franze Kafky (stanice metra Národní třída)

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

VSTUPNÉ: dospělí 200 Kč / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7-15 let. Děti do 6 let zdarma.

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/ulicky-a-pruchody-stareho-mesta-1-cast/szjrwkr/

9.7.pátek :  Karlův most

Komentovaná vycházka po Karlově mostě a jeho bezprostředním okolí.

Využijeme toho, že se momentálně v Praze nenacházejí zahraniční turisté a vydáme se do míst, kterým se jinak spíše snažíme vyhnout.
Řekneme si něco o historii mostu, ukážeme jeho nejzajímavější sochy a budeme se kochat krásnými výhledy na Prahu.

SRAZ: v 17,30 hodin na Maltézském náměstí před restaurací U Malířů (Maltézské náměstí 11, Malá Strana)

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí/ 100 Kč senioři 65+ a studenti / 50 Kč děti 7 - 15 let

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/karluv-most/szcjvkr/

11.7. neděle : Palácové zahrady

Komentovaná prohlídka barokních terasových zahrad pod Pražským hradem.

Navštívíme zahradu Ledebourskou, Malou Pálffyovskou, Kolowratskou a Malou Fürstenberskou. Tento komplex terasových zahrad je od roku 1992 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V zahradách najdeme řadu drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 10,30 hodin v atriu u stanice metra A Malostranská

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 300 Kč dospělí / 250 Kč senioři a studenti / 100 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do zahrad.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/palacove-zahrady/szdjvkr/

11.7. neděle: Praha v době renesance

Komentovaná vycházka Královskou zahradou Pražského hradu a jejím okolím.

V této nejstarší hradní zahradě se nacházejí hned dvě významné pražské renesanční památky - Míčovna a letohrádek Belveder. Ten bývá často považován za nekrásnější stavbu tohoto architektonického slohu severně od Alp. Účastníci vycházky se projdou zahradou, seznámí se s její historií a dozvědí se mnoho zajímavostí z doby jejího založení, tedy z doby renesance. Mluvit se bude nejen o zahradách či architektuře ale také o životním stylu renesančních šlechticů.

SRAZ: ve 14 hodin na tramvajové zastávce "Královský letohrádek" (tram 22)

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/praha-v-dobe-renesance/szejvkr/

14.7. středa: Toulky prvorepublikovou Prahou

Komentovaná vycházka centrem města, během které si přiblížíme život za první republiky.
Řeč bude o politice, finančnictví, ekonomice, ale také o architektuře, designu a módě. Dozvíte se, kam se chodilo na telecí rosol či humrové chlebíčky, kde se servírovalo pravé italské espresso, kde šily dámy z lepší společnosti, kam se chodilo do kina, co psal tehdejší tisk a jakými událostmi žila tehdejší společnost.

SRAZ: ve 10 hodin na Senovážném náměstí 29 u vchodu do pasáže Českého designu (budova ČNB) 

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/toulky-prvorepublikovou-prahou/szhavjr/

16.7. pátek: Hradčany známé neznámé

Komentovaná vycházka čtvrtí, kterou všichni znáte. Znáte ji ale doopravdy?

Stejně jako v kterékoliv jiné části Prahy i zde se za fasádami domů skrývají rozmanité lidské příběhy. Příběhy smutné, veselé, dobrodružné i poklidně starosvětské. Tato vycházka se pokusí odhalit alespoň některé z nich. Mluvit se bude například o jednom milovaném a jednom nechvalně proslulém ministrovi, o velmi nevšední dámě či o herci, který se stal agentem. Uvidíte místa, kde se natáčely známé filmy. Chybět nebudou ani pověsti o loupeživých rytířích, pyšné hraběnce a loretánských zvoncích.

SRAZ: ve 17,30 hodin na tramvajové zastávce Pohořelec (tram 22), Praha 1 - Hradčany

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: dospělí 200 Kč / studenti a senioři 65+ 150 Kč / děti 7-15 let: 50 Kč / děti do 6 let včetně zdarma

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/hradcany-zname-nezname/szwyujr/

17.7. sobota: Strahovská knihovna

Komentovaná prohlídka unikátních interiérů Strahovské knihovny. Budeme mít jedinečnou možnost prohlédnout si beze spěchu oba barokní sály - Filozofický a Teologický a prozkoumat jejich nádhernou freskovou výzdobu.

Nezůstaneme na chodbě a nebudeme do sálů jen nahlížet tak jako většina běžných návštěvníků. Vstoupíme dovnitř a budeme také moci vše zblízka fotografovat. Vstup do interiérů je zajištěn jen pro naši skupinu.

SRAZ: v 9,45 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do knihovny - žlutá budova na pravé straně nádvoří před kostelem. Přijďte, prosím, včas.

VSTUPENKY: děti 6-12 let: 70 Kč / děti 12+ a dospělí : 170 Kč. V této ceně NENÍ zahrnuto vstupné do knihovny, které se bude platit na místě a činí 300 Kč dospělí a děti 12+ a 150 Kč děti 6-12 let. Děti do 6 let zdarma.

Prohlídka trvá cca 1 hodinu.

VSTUPENKY na GoOut: https://goout.net/cs/strahovska-knihovna/sztigkr/

20.7. úterý: Domovní znamení Starého Města

Komentovaná vycházka Starým Městem. Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města a soustředíme se přitom na nejrůznější domovní znamení. Objasníme si jejich historii, připomeneme některá zde provozovaná řemesla a povídat si také budeme o různých zajímavých osobnostech. Dozvíte se, kde se v Praze tančilo tango, kde bylo první stálé kino a kdo byl jeho nejslavnějším návštěvníkem či v kterém domě vznikla první tabáková manufaktura v Čechách. A také zjistíte, že naši předkové se potýkali s podobnými problémy jako my.

SRAZ: ve 17,30 hodin na Uhelném trhu u kašny, Praha 1 - Staré Město

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: dospělí 200 Kč /senioři 65+ studenti 150 Kč / děti 7-15 let 50 Kč / Děti do 6 let zdarma.

VSTUPENKY na GoOUt: https://goout.net/cs/domovni-znameni-stareho-mesta/szkavjr/

21.7.středa:  Palácové zahrady

Komentovaná prohlídka barokních terasových zahrad pod Pražským hradem.

Navštívíme zahradu Ledebourskou, Malou Pálffyovskou, Kolowratskou a Malou Fürstenberskou. Tento komplex terasových zahrad je od roku 1992 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V zahradách najdeme řadu drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 17 hodin v atriu u stanice metra A Malostranská

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 300 Kč dospělí / 250 Kč senioři a studenti / 100 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let zdarma. V ceně je již zahrnuto vstupné do zahrad.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/palacove-zahrady/sztgbjr/