Červenec 2021

Komentované vycházky Prahou a okolím

V případě nenaplnění  alespoň minimální kapacity vycházky si pořadatel vyhrazuje právo ji zrušit.

Vstupenky je možné je koupit online a zaplatit platební kartou či bankovním převodem - není nutné vstupenky tisknout, stačí ukázat v mobilním telefonu. Průvodce má také jmenný seznam účastníků. Za hotové je možné vstupenky zakoupit v kamenném obchodě Freshlabels store, Panská 9, Praha 1. Na místě jsou v prodeji pouze v případě, že vycházka není vyprodána.

Vstupenky jsou nevratné. Na vrácení peněz má dle obchodních podmínek zákazník právo pouze pokud je vycházka zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Pokud se na akci nedostavíte, vstupenky pozbývají platnosti.

VYCHÁZKY SE KONAJÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ.VÝJIMKOU JSOU JEN PROHLÍDKY ZAHRAD - TY SE ZA DEŠTIVÉHO POČASÍ NEKONAJÍ.

31.7. sobota: Operace Anthropoid

Speciální polodenní akce po stopách atentátu na Reinharda Heydricha. Zmapujeme celý průběh této vojenské operace a s ní související události.

Nejprve se vydáme kousek za Prahu , do Panenských Břežan. Zde společně navštívíme Památník národního útlaku a odboje. Ten je umístěn v nově zrekonstruovaném zámečku, který v době nacistické okupace obýval K.H.Frank. Jen o kousek dál se nachází tzv. Dolní zámek. Do něj se na jaře roku 1942 přestěhoval se svou rodinou zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Zde také 27.května téhož roku začíná jeho poslední cesta do Prahy. Poté se vydáme na cestu zpátky do Prahy a zastavíme se v místech kde došlo k atentátu. Popíšeme si jeho průběh a to co následovala bezprostředně po něm. Na závěr pak naše kroky povedou do krypty kostela svatého Cyrila a Metoděje, v níž celý námi sledovaný příběh dramaticky vrcholí.

Celá akce je koncipována jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a bude trvat cca 4 hodiny. Průvodcovský výklad bude doplněn citací z knih, vzpomínek pamětníků a obrazovým materiálem. 

ODJEZD z Prahy: v 9 hodin (z ulice Na Florenci)

KONEC: bude kolem 13 hodiny v Resslově ulici

CENA: 650 Kč / děti 6-15 let 450 Kč / děti do 6 let zdarma

V CENĚ je zahrnuta: přeprava klimatizovaným busem + průvodcovský výklad + vstupné do muzea v Panenských Břežanech

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení obdržíte další informace včetně platebních údajů. Platbu je třeba zaslat předem na účet.