Červenec - srpen 2019

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Vstupné na vycházky se platí v hotovosti na místě. Jednotné vstupné je 100 Kč na osobu. Pokud je v programu navíc zahrnuta návštěva nějaké památky je tato částka navýšena o vstupné do objektu. Děti do 15 let mají vstup na vycházky zdarma.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně lze zaslat sms na telefon 604 332 810.

Uvedený čas je časem začátku vycházky. Prosím proto, abyste přišli s cca 5-10ti minutovým předstihem. Vycházky se konají za každého počasí.

17.7. středa: Z Hradčan na Malou Stranu 

23.7. úterý:  Z Újezdu na Kampu

Prozkoumáme půvabná zákoutí v okolí ostrova Kampa. Dozvíte se, kde tvořili bratři Čapkové, kde byl malostranský špitál a kde žily bílé paní. Uvidíte palác, ve kterém pobývala dcera následníka rakouského trůnu nebo objevíte také zajímavý a trochu utajený pomník.

Začátek: v 18 hodin u fontány na náměstí Kinských

Jednotné vstupné 100 Kč/dospělí se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Přihlásit se na ní můžete zde: Kontakt

1.8. čt: Domovní znamení Starého Města

Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města a soustředíme se přitom na nejrůznější domovní znamení. Objasníme si jejich historii, připomeneme některá zde provozovaná řemesla a povídat si také budeme o různých zajímavých osobnostech. Dozvíte se, kde se v Praze tančilo tango, kde bylo první stálé kino a kdo byl jeho nejslavnějším návštěvníkem či v kterém domě vznikla první tabáková manufaktura v Čechách. A také zjistíte, že naši předkové se potýkali s podobnými problémy jako my.

Začátek: v 18,30 hodin u kašny na Uhelném trhu, Praha 1

Jednotné vstupné: 100 Kč dospělí se platí na místě

Vycházka trvá asi 1,5 hodiny

Přihlásit se můžete zde: Kontakt

4.8. neděle : Plavba na Vltavě

Tentokrát opustíme souš a vydáme se na vodu. Nalodíme se na jednu z lodí brázdících Vltavu a z ní budeme zkoumat především pražské mosty a ostrovy. Čeká nás úsek mezi ostrovem Štvanicí a mostem Legií. Dozvíte se ,kde stávaly ledárny a jak vůbec obchod s ledem fungoval. Řekneme si také jak probíhaly v minulosti zatěžkávací zkoušky mostů a který most se během provozu málem zřítil. Uvidíte budovu, která měla jako první v Praze ústřední topení a dozvíte se zajímavou historku spojenou s Rudolfinem. Plavba trvá hodinu, začíná a končí pod nemocnicí na Františku (nástupiště číslo 10).

Loď Calypso budeme mít pouze sami pro sebe. Využívat budeme moci obě paluby (otevřenou ale zastřešenou horní i klimatizovanou spodní) a také lodní bar. Bude to tedy zkoumání velmi pohodlné.

Vstupné: 250 Kč /dospělá osoba - 150 Kč děti 7-15 let - děti do 6 let zdarma
Vstupné zahrnuje plavbu lodí s průvodcovským výkladem. Platbu je třeba uhradit předem na bankovní účet - bližší informace získáte po přihlášení zde: Kontakt

Sraz: ve 15,45 na náplavce pod nemocnicí na Františku(Dvořákovo nábřeží) - nástupiště číslo 10


Na vycházky vypsané po 5.8. se budou kupovat vstupenky předem přes portál GoOut. Do této doby platí starý způsob přihlašování a placení.