Červen 2024

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

5.6.st:   Baba

Komentovaná vycházka funkcionalistickou osadou Baba.Tato unikátní osada vznikla za první republiky jako projekt propagující moderní bydlení. Mezi autory zdejších vilek najdeme mnohá známá jména - stavěl tu například Josef Gočár, Pavel Janák, František Zelenka či Holanďan Mart Stam.Povídat si budeme nejen o architektuře, ale také o osudech lidí, kteří zde žili.

SRAZ: ve 17,30 hodin na stanici autobusu 131 "U Matěje". Tento autobus odjíždí z Hradčanské (zastávka je na rohu ulice Pod kaštany - z Hradčanské nutno přejít koleje) a cesta trvá 9 minut.

Vycházka trvá cca 2 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/baba/szfxhex/

8.6.so: Letní vily Pražanů:   Dobřichovice

Komentovaná vycházka s průvodcem. Tentokrát se vydáme za hranice hlavního města a prohlédneme si vilovou čtvrť Brunšov, ležící na zalesněné stráni mezi Dobřichovicemi a Všenory.První vily zde začaly vznikat již v 80.letech .století a najdeme mezi nimi i díla známých architektů Osvalda Polívky či Kamila Hilberta. Mezi stavebníky najdeme lékaře, advokáty, poslance, továrníky ale také jednoho vynálezce.

SRAZ: ve 14,30 hodin na nádraží Dobřichovice - u podchodu vedle vjezdu na parkoviště.

Vycházka trvá cca 1,45 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 70 Kč děti 7-15 let

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/letni-vily-prazanu-dobrichovice/szdhtbx/

9.6.ne:   Z Malvazinek na Santošku

Komentovaná vycházka, během které si účastníci prohlédnou okolí bývalých smíchovských usedlostí a navštíví hřbitov na Malvazinkách.

Vycházka začne návštěvou hřbitova, kde si její účastníci připomenou některé, zde pohřbené významné osobnosti. Zastaví se mimo jiné i u hrobu Karla Gotty či Evy Pilarové. Trasa procházky pak pokračuje z kopce dolů k bývalým usedlostem Malvazinka a Santoška. Po cestě uvidí zajímavou prvorepublikovou zástavbu a také bývalou dělnickou kolonii. Vycházka končí u funkcionalistické budovy Husova sboru.

SRAZ: zastávka busu 137 "Urbanova" (směr od Knížecí)

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma

Vycházka trvá cca 1,45 hodiny

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/z-malvazinek-na-santosku/szeyhex/

13.6.čt:    Toulky prvorepublikovou Prahou

Komentovaná vycházka centrem města, během které si přiblížíme dobu první republiky. Řeč bude o politice, finančnictví, ekonomice, ale také o architektuře, designu a módě. Dozvíte se, kam se chodilo na telecí rosol či humrové chlebíčky, kde se servírovalo pravé italské espresso, kde šily dámy z lepší společnosti, kam se chodilo do kina, co psal tehdejší tisk a jakými událostmi žila tehdejší společnost.

SRAZ: ve 17,30 hodin na Senovážném náměstí 29 u vchodu do pasáže Českého designu (budova ČNB)

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma 

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/toulky-prvorepublikovou-prahou/szfyhex/

14.6.pá: Palácové zahrady na Malé Straně

Komentovaná prohlídka zahrad, jenž vznikly jako součást šlechtických paláců na Malé Straně.Její účastníci si nejprve prohlédnou půvabná zákoutí manýristické zahrady, přiléhající k paláci mocného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Dozvědí se, kteří umělci se podíleli na její výzdobě, co se zde odehrávalo a odhalí jedno tajemství. Poté je čeká návštěva unikátního komplexu, rozkládajícího se na jižním svahu pod Pražským hradem a zařazeného od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o zahradu Pálffyovskou, Malou Fürstenberskou, Kolowratskou a Ledeburskou. V těchto terasovitých barokních zahradách se nalézá řada drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: ve 10,15 hodin před vchodem do stanice metra A Malostranská

VSTUPNÉ: 350 Kč jednotné vstupné dospělí / 150 Kč děti a mládež 6-18 let. V ceně je již zahrnuto vstupné do zahrad.

Prohlídka bude trvat asi 1,45 hodiny. Vycházka není vhodná pro kočárky ani pro osoby, chodící špatně do schodů - těch je zde opravdu mnoho.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/palacove-zahrady-na-male-strane/szeccex/

19.6.st: Tajemný  Jánský vršek

Komentovaná vycházka s průvodcem.
Projdeme se jednou z nejpůvabnějších částí Malé Strany - pověstmi opředeným Jánským vrškem.Nejprve nás čeká sestup krásnou panoramatickou cestou pod Strahovským klášterem. Pak už se pustíme do zkoumání romantických zákoutí Jánského vršku. Objasníme si prapodivný název jednoho domu, uvidíme bývalou italskou enklávu a dozvíte se, kde bydlel hrdina jednoho oblíbeného seriálu.

SRAZ: v 18 hodin na nádvoří Strahovského kláštera před vchodem do baziliky Nanebevzetí Panny Marie (vedle strahovské knihovny)Vycházka trvá asi 1,5 hodiny.

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny a končí na Tržišti.

VSTUPNÉ: 200 Kč / děti do 15 let zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/tajemny-jansky-vrsek/szhyhex/