Červen 2022

Komentované vycházky Prahou a okolím

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

1.6.st.: Zahradní čtvrť Ořechovka

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí Ořechovka. Tato klidná a zelená část Střešovic vznikala ve dvacátých letech 20.století a inspirací pro ni byla anglická zahradní města. Účastníci vycházky zde najdou jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správy, ale také řadu zajímavých solitérních vil. Stavělo se zde podle projektů Pavla Janáka, Aloise Dryáka či Ladislava Machoně. Svůj domov zde mělo i několik známých umělců: sochař Bohumil Kafka, malíři Emil Filla či Václav Špála a také známý medailér Otakar Španiel.

SRAZ: v 18 hodin na zastávce tramvaje "Ořechovka" směr z centra

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let včetně zdarma

VSUPENKY se kupují na GoOut.:https://goout.net/cs/zahradni-ctvrt-orechovka/szthpit/

18.6. so: Palácové zahrady na Malé Straně

Komentovaná prohlídka zahrad, jenž vznikly jako součást šlechtických paláců na Malé Straně.

Její účastníci si nejprve prohlédnou půvabná zákoutí manýristické zahrady, přiléhající k paláci mocného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Dozvědí se, kteří umělci se podíleli na její výzdobě, co se zde odehrávalo a odhalí jedno tajemství. Poté je čeká návštěva unikátního komplexu, rozkládajícího se na jižním svahu pod Pražským hradem a zařazeného od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o zahradu Pálffyovskou, Malou Fürstenberskou, Kolowratskou a Ledeburskou. V těchto terasovitých barokních zahradách se nalézá řada drobných stavbiček, průchodů a schodišť a naskýtají se z nich nádherné výhledy na Prahu.

SRAZ: v 10 hodin na prostranství u stanice metra A-Malostranská - tam, kde je vchod do  NG Valdštejnská jízdárna

VSTUPNÉ: 320 Kč dospělí / studenti a senioři 270 Kč / děti 6-15 let 80 Kč. V ceně této vstupenky je zahrnuto vstupné do zahrad.

Prohlídka bude trvat asi 1,45 hodiny. Vycházka není vhodná pro kočárky ani pro osoby, chodící špatně do schodů - těch je zde opravdu mnoho.

VSTUPENKY se kupují na GoOut https://goout.net/cs/palacove-zahrady-na-male-strane/szjfvlt/

23.6.čt:   Ze Střešovic na Kocourka a Malovanku

Vycházka začíná na úpatí střešovického kopce a končí u bývalých břevnovských usedlostí.

Na trase nás čeká velmi rozmanitá architektura: uvidíme řadu zajímavých vil včetně ikonické vily Müllerovy od architekta Adolfa Loose, pozoruhodnou řadovou družstevní výstavbu z doby první republiky, pozůstatky vesnické zástavby, bývalé zemědělské usedlosti a také velmi rázovité domky postavené v pískovcových skalách. Během vycházky se dozvíte, jaké povinnosti měl stavebník za první republiky kam se jezdili rekreovat strahovští premonstráti, jaký osud měli majitelé jedné z nejpozoruhodnějších funkcionalistických vil, kde se vyrábělo voskované plátno a uvidí místo, kde se nacházel tzv. břevnovský mrakodrap.

SRAZ: v 17,30 hodin na zastávce tramvaje "Ořechovka" ve směru z centra

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři 65+ / 50 Kč děti 7 - 15 let / děti do 6 let včetně zdarma

Vycházka trvá cca 1,5 hodiny a končí u usedlosti Malovanka na Břevnově (nedaleko hotelu Pyramida)

VSTUPENKY na GoOut : https://goout.net/cs/ze-stresovic-na-kocourka-a-malovanku/szmmamt/