Červen 2018
Program vycházek

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit.

Vycházky se konají za každého počasí.

9.6. sobota: Z Malvazinky na Santošku - zrušeno

Tentokrát prozkoumáme jednu část pražského Smíchova, a sice oblast mezi hřbitovem Malvazinky a bývalou usedlostí Santoška. Uvidíme malebnou kolonii řadových domků, několik zajímavých funkcionalistických vil, nájemní domy postavené ve stylu moderny či velice zdobnou a krásně opravenou secesní vilu Helenka. Povídat si budeme o historii této čtvrti a jejích obyvatelích.

10.6. neděle:  Jeruzalémská synagoga


Délka prohlídky je cca 1 hodina.

Přihlášky zde: Kontakt


12.6. úterý: Vrtbovská zahrada           

Zahrada, ukrytá za hradbou domů Karmelitské ulice patří k nejpůvabnější pražským zahradám. Z jejich teras se návštěvníkovi skýtá nádherný pohled na střechy malostranských domů a kostel svatého Mikuláše. Během naší vycházky si přiblížíme její historii a projdeme se také v jejím nejbližším okolí.

Začátek v 17,30 hodin na Malostranském náměstí u platanu vedle tramvajové zastávky (jediný strom na náměstí)

Délka trvání cca 1,5 hodiny

Jednotné vstupné 150 Kč zahrnuje i vstup do zahrady.

V PŘÍPADĚ DEŠTIVÉHO POČASÍ SE TATO VYCHÁZKA NEBUDE KONAT

Původně plánované červnové vycházky Nový židovský hřbitov a Černošické vily se uskuteční až na podzim. Nový cyklus pravidelných vycházek začne v září.

I nadále je však možné objednávat soukromé prohlídky Prahy a vycházky na míru.

Přeji všem krásné letní dny !