Výlety 2019

Jednodenní zájezdy po České republice

Nejen Praha, ale celá naše republika oplývá neobyčejným množstvím historických památek.  A proto se vydáme  na toulky po krajích českých, moravských a slezských.

Během našich zájezdů poznáte místa známá, ale také památky, které byly zpřístupněny teprve nedávno a nejsou tolik navštěvované. Dopravovat nás na ně bude pohodlný moderní autobus s klimatizací.

Všeobecné informace

Na výlety se přihlašujte pomocí formuláře,který naleznete pod odkazem na konci programu výletu nebo mailem na:  info@prazsketoulky.

Při potvrzení přihlášky obdržíte podrobnosti o platbě, kterou je třeba uskutečnit převodem na bankovní účet předem. Platbu je třeba zaslat do stanoveného termínu, jinak může být Vaše místo nabídnuto jinému zájemci.

Pokud je kapacita zájezdu obsazena, je možné se přihlásit jako náhradník. Pokud se  Vy sami nebudete moci akce zúčastnit, je možné za sebe poslat někoho jiného.

Pořadatel si vyhrazuje právo výlet s předstihem zrušit v případě malého počtu zájemců. 

Storno podmínky

Pokud bude zájezd stornován více než 30 kalendářních dní před odjezdem,neplatí se žádný storno poplatek.

Pokud bude zájezd stornován 30 až 15 kalendářních dní před jeho konáním, bude účtován stornopoplatek ve výši 25 % z ceny zájezdu. 

V případě stornování zájezdu 14 - 8 kalendářních  dní před odjezdem, je storno poplatek 50% z ceny zájezdu.

V případě stornování zájezdu 7 kalendářních dní a méně je storno poplatek 100%. Stejně tak pokud se účastník nedostaví k odjezdu autobusu. Vždy je ale možnost poslat místo sebe náhradníka.

Za kalendářní den se považuje i den pracovní klidu, tj.sobota či neděle.

Pořadatel si vyhrazuje právo zájezd s předstihem zrušit v případě malého počtu účastníků. V tom případě Vám bude Vaše platba obratem vrácena na Váš účet. 

Cena zájezdu a doprava

V ceně zájezdu je zahrnuta:  doprava a služby průvodce

V ceně zájezdu nejsou zahrnuty:  individuální cestovní pojištění, vstupy (pokud není uvedeno jinak)

Doprava bude zajištěna pohodlným, klimatizovaným busem u spolehlivého místního přepravce,který je pojištěn.

Pořadatelem a zároveň průvodcem zájezdů je Ing. Jana Neubergová, IČO 41439295.

6.4. sobota: Jaroměř, Hradec Králové, Nové Město nad Metují


Cesta za architektonickou modernou

Tento výlet nás zavede do Východních Čech a obdivovat tam budeme zejména architektonické skvosty prvorepublikových architektů. Čekají nás díla Josefa Gočára, Pavla Janáka, Dušana Jurkoviče a Jana Kotěry.

Naše první zastávka bude v Jaroměři. Zde se nachází jedna z prvních realizací Josefa Gočára - Wenkeův obchodní dům. Tento na svou dobu velmi moderní dům, inspirovanými americkými a pařížskými obchody byl postaven roku 1911. Fasáda možná působí stroze, skrývá se za ní ale pozoruhodný interiér ve stylu geometrické moderny, jehož autorem byl sám architekt. Dům byl zařazen na seznam národních kulturních památek. Dnes je v majetku Městského muzea Jaroměř a je v něm expozice s díly Josefa Šímy či Otakara Španiela.

Naše cesta bude pokračovat do Nového Města nad Metují. Toto malebné městečko se může pyšnit nejen krásným historickým náměstím, ale také velmi zajímavým zámkem. A není to zámek ledajaký. Roku 1908 jej zakoupil průmyslník Josef Bartoň z Dobenína a rozhodl se úpravu svého sídla svěřit architektům Pavlu Janákovi a Dušanu Jurkovičovi.Oba architekti pak přetvořili zámek v moderní a pohodlné rodinné sídlo. Některé místnosti také nově vybavili na míru vyrobeným nábytkem. Zahradu ozvláštnil Jurkovičův dřevěný most ve stylu lidové architektury Valašska. To vše si budeme moci prohlédnout. Po prohlídce zámku bude přestávka na oběd.

Poté se přesuneme do Hradce Králové - města označovaného někdy jako salón republiky. Projdeme se městem a zaměříme se přitom na prvorepublikovou architekturu. Uvidíme působivé stavby Josefa Gočára a Jana Kotěry. Následovat bude přestávka na kávu na historickém Velkém náměstí a po ní se vydáme na cestu domů.

Cena zájezdu: 750 Kč

Cena obsahuje: průvodce, dopravu klimatizovaným autobusem a vstupné do Wenkeova domu

V ceně není zahrnuto vstupné do zámku Nové Město nad Metují (130 Kč dospělí/ 90 Kč senioři/80 Kč školní děti a studenti) ani pojištění

Odjezd: v 7,30 z ulice na Florenci, Praha 1

Předpokládaný návrat do Prahy v cca 18,30 hod (v závislosti na dopravní situaci)

Na výlet je omezený počet míst, přihlašujte se, prosím včas. Uzávěrka přihlášek je 22.března 2019.

Přihlásit se můžete zde: Kontakt