Výlety a mimopražské prohlídky

2021

Nejen Praha je krásná. Zajímavých míst je u nás bezpočet. Pojeďte je s námi objevovat!

29.5. sobota: Operace Anthropoid 

Speciální polodenní akce po stopách atentátu na Reinharda Heydricha. Zmapujeme celý průběh této vojenské operace a s ní související události.

Nejprve se vydáme kousek za Prahu , do Panenských Břežan. Zde společně navštívíme Památník národního útlaku a odboje. Ten je umístěn v nově zrekonstruovaném zámečku, který v době nacistické okupace obýval K.H.Frank. Jen o kousek dál se nachází tzv. Dolní zámek. Do něj se na jaře roku 1942 přestěhoval se svou rodinou zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Zde také 27.května téhož roku začíná jeho poslední cesta do Prahy. Poté se vydáme na cestu zpátky do Prahy a zastavíme se v místech kde došlo k atentátu. Popíšeme si jeho průběh a to co následovala bezprostředně po něm. Na závěr pak naše kroky povedou do krypty kostela svatého Cyrila a Metoděje, v níž celý námi sledovaný příběh dramaticky vrcholí.

Celá akce je koncipována jako autobusový zájezd s odjezdem z Prahy a bude trvat cca 4 hodiny. Průvodcovský výklad bude doplněn citací z knih, vzpomínek pamětníků a obrazovým materiálem. Vašimi průvodci budou Ing. Jana Neubergová a PhDr. Karel Jirát Ph.D. Oba dva se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Již mnoho let organizují pro italské střední školy speciální programy, mapující události druhé světové války. Díky tomu se také měli příležitost setkat s mnohými pamětníky této nelehké doby.

ODJEZD z Prahy: v 9 hodin (z ulice Na Florenci)

KONEC: bude kolem 13 hodiny v Resslově ulici

CENA: 680 Kč / děti 6-15 let 480 Kč / děti do 6 let zdarma

V CENĚ je zahrnuta: přeprava moderním klimatizovaným busem + průvodcovský výklad + audio přístroje pro každého účastníka + vstupné do muzea v Panenských Břežanech

Přihlášky mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení obdržíte další informace včetně platebních údajů. Platbu je třeba zaslat předem na účet.

Akce byla původně plánována na 24.4., kvůli epidemiologické situace byla přesunuta na květnový termín.

6.6. neděle: Terezín

Komentovaná prohlídka Terezína koncipovaná jako celodenní autobusový zájezd s odjezdem z Prahy.

Terezín je unikátně dochovaná barokní pevnost z doby císaře Josefa II. Za druhé světové války sloužila jedna její část tzv. Malá pevnost jako věznice pražského gestapa. Na druhém břehu Ohře, ve městě samotném, pak v roce 1941 vzniklo ghetto, kam bylo následující roky deportováno židovské obyvatelstvo především z protektorátu Čechy a Morava. Odtud se pak vypravovaly transporty dál na východ.

Během naší návštěvy se prohlédneme obě části města a to vše s odborným výkladem. Malou pevnost nám ukáže můj skvělý kolega PhDr.Karel Jirát, který mnoho let působil v Památníku Terezín jako průvodce. Bývalým židovským ghettem Vás provedu já, tj. Jana Neubergová a podělím se s Vámi i o jeden rodinný příběh. Zajištěnu máte tedy hned dvojnásobnou průvodcovskou péči.

CENA: 800 Kč

CENA zahrnuje: dopravu pohodlným klimatizovaným autobusem, průvodcovský výklad + audio přístroj pro každého účastníka.
Vstupné do objektů NENÍ zahrnuto v ceně, bude se platit na místě (220 Kč dospělý / 170 Kč senioři, studenti, děti)

ODJEZD: v 9 hodin z ulice Na Florenci, Praha 1

Návrat kolem 17 hodiny.

PŘIHLÁŠKY mailem na : info@prazsketoulky.cz

Po přihlášení obdržíte číslo účtu, kam je třeba zaslat platbu a také podrobnější informace o akci a storno podmínkách.

Zájezd byl na původně plánován na 18.4. , kvůli epidemiologické situaci byl přesunut na červen.