Březen 2023

Komentované vycházky Prahou

Vycházky se konají při minimálním počtu 5 osob. Vstupenky se kupují předem na portále GoOut. Pokud není tento počet vstupenek prodán 24 hodin před konáním vycházky, tato se ruší. Máte-li tedy o vycházku máte zájem, nekupujte si, prosím, vstupenky na poslední chvíli.Prodej se řídí obchodními podmínkami této společnosti. Na místě se prodávají vstupenky pouze v případě, že není vycházka vyprodaná. Pokud pořadatel akci zruší, jsou vstupenky refundovány v plné výši. Stejně tak lze požádat o vrácení vstupného pokud pořadatel akci přesune na jiný termín. Jinak jsou zakoupené vstupenky nevratné.

Vycházky se konají za každého počasí.

Filmování a nahrávání průvodce během výkladu není povoleno. Stejně tak není možné tlumočit výklad průvodce do jiného jazyka, neboť to ruší ostatní účastníky vycházky. Chcete-li výklad v angličtině, italštině či němčině, můžete si u mne objednat soukromou vycházku. Děkuji, že respektujete tato pravidla.

29.3.st: Uličky a průchody Starého Města II.

Komentovaná vycházka Starým Městem během níž budeme zkoumat průchody, zastrčené uličky a skrytá zákoutí.
Tentokrát se zaměříme na oblast kolem Staroměstského náměstí, Ovocného trhu a Celetné ulice. Dozvíte se, kde byla první pražská výrobna čokolády, kam chodil Gustav Mahler cvičit na klavír či kde byl oblíbený podnik pražské galérky.

SRAZ: ve 17,30 hodin na Ovocném trhu před hlavním vchodem do Univerzity Karlovy (Ovocný trh 3)

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč studenti a senioři / 50 Kč děti 7-15 let

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny.

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/ulicky-a-pruchody-stareho-mesta-2-cast/sztbahv/

31.3.pá:    Romantický Nový Svět

Komentovaná vycházka romantickou hradčanskou čtvrtí.Uvidíte, kde byla nechvalně proslulá komunistická mučírna zvaná Domeček, kde pořádali čajové dýchánky Ota Pavel s Arnoštem Lustigem, kam chodíval na návštěvu Karel Hašler a kde bydleli loretánští zpěváčci. Dostaneme se i do míst, kde dochází k nadpřirozeným jevům.

SRAZ: v 17 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše, která je před Ministerstvem zahraničních věcí

Vycházka trvá cca 1,5 hodin

VSTUPNÉ: 200 Kč dospělí / 150 Kč senioři a studenti / 50 Kč děti 7 -15 let / děti do 6 let včetně zdarma

VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/romanticky-novy-svet/szhbehv/