Březen 2018
Sem vložte podnadpis

Vycházky se konají za každého počasí.

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování den většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit.

3.3. sobota :  Nový Svět

Sobotní vycházka nás zavede do  romantické hradčanské čtvrti. Zavzpomínáme na časy, kdy zde žili nejenom známí umělci ale také celá řada rázovitých a dnes už zapomenutých postaviček. Ukážeme si, kde se scházeli spisovatelé Ota Pavel a Arnošt Lustig na čajové dýchánky. Uvidíme místa, kde občas dochází k nadpřirozeným jevům. Dozvíte, kdo byli loretánští zpěváčci a kde bydleli. A také se dozvíte, kde byla nechvalně známá komunistická mučírna, tzv. Domeček.

Začátek ve 14 hodin na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1 - 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt

4.3. neděle : Karlův most II.

Pokračování naší vycházky po Karlově mostě. Tentokrát začneme na staroměstském břehu a vydáme se směrem na Malou Stranu. Prozkoumáme přitom sochy na pravém straně Karlova mostu. Řeč tedy bude i o vůbec nejoblíbenějším světci baroka - svatém Janu Nepomuckém.

Začátek: v 11 hodin na Křižovnickém náměstí před vchodem do kostela svatého Františka. (kostel s kupolí)

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky: cca 1 - 1,5 h

Přihlášky zde: Kontakt

17.3. sobota: Hradec Králové

Komentovaná prohlídka města, které si díky své velkoryse řešené výstavbě získalo za první republiky přídomek "Salón republiky".

Hradec Králové je bezesporu jedním z nejzajímavějších českých měst. Může se honosit půvabnou polohou na soutoku dvou řek,krásnými historickými památkami, množstvím parků a také jedinečnou architekturou 20.století. Na tuto dobu se během naší společné prohlídky zaměříme v první řadě. Uvidíme stavby, které zde vytvořili význační architekti své doby - Jan Kotěra, Josef Gočár, Otakar Novotný a další.

Naši vycházku zahájíme u  výpravné budovy Hlavního nádraží. Poté nahlédneme do unikátního interiéru funcionalistického kostela Božského srdce Páně. Uvidíme velkoryse řešené Ulrichovo náměstí, jedinečný soubor školních budov a zajímavě koncipovaný Husův sbor, při jehož stavbě se architekt Gočár musel vypořádat s nevýhodně umístěnou parcelou a také jeho unikátní schodiště. První část vycházky zakončíme na historickém Velkém náměstí. Poté bude následovat přestávka na oběd. V druhé, odpolední části prohlídky nás potom čeká prohlídka interiérů secesního Evangelického sboru, který zde postavil architekt Oldřich Liska. Vycházku zakončíme u budovy Východočeského muzea, význačného díla Jana Kotěry se sochařskou výzdobou Stanislava Suchardy. 

Do Hradce Králové se velmi pohodlně dostanete vlakem (projíždí jim celá řada rychlíků) nebo autobusem. Na cestu tam lze například využít linku Student Agency -vyjíždí z Prahy v 8,30 a na autobusový terminál, který je v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží, přijíždí v 9,45. 

Začátek v 10,30 hodin před budovou Hlavního vlakového nádraží pod věží s hodinami.

Jednotné vstupné 250 Kč na osobu zahrnuje finanční příspěvek oběma kostelům jež navštívíme.

Komentovaná vycházka bude probíhat ve dvou 1,5 hodinových blocích ,přerušených přestávkou na oběd. Konec vycházky bude mezi 15 - 15,30 hodinou.

Zpět do Prahy jedou například autobusy v 16,35 linka 640202107 P-transport), v 17 hodin (linka 9501515 Arriva Morava) nebo rychlíky v 16,08 , v 17,08 či 18,08 hodin.

Přihlášky na vycházku zde : Kontakt


25.3. neděle: Královské Vinohrady

Procházka noblesní pražskou čtvrtí. Čtvrtí, která od samého počátku patřila mezi tzv. dobré adresy. Povídat si budeme především o historii této městské části a o osobnostech, které se o její vznik a rozvoj zasloužily. Uvidíme výstavné budovy soustředěné kolem dnešního náměstí Míru a projdeme se jeho bezprostředním okolím.

Sraz: ve 14 hodin na Náměstí Míru před vchodem do kostela svaté Ludmily

Vstupné: 100 Kč dospělý / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky  je cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt