Březen 2018
Sem vložte podnadpis

Vycházky se konají za každého počasí.

Minimální počet účastníků je 10. V případě, že se tato kapacita nenaplní si pořadatel vyhrazuje právo vycházku zrušit. O jejím zrušení budou účastníci informování den většinou den předem.

Na vycházky je třeba se přihlásit emailem na info@prazsketoulky.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Vstupné na vycházky se platí na místě a pokud není uvedeno jinak činí 100 Kč dospělí a 70 Kč senioři a studenti, děti mají vstup zdarma. V případě, že během vycházky navštívíme objekt, kde se navíc platí vstupné je cena vycházky ve většině případů o tuto částku již navýšena. Pokud jste vlastníky dárkového voucheru a vycházka zahrnuje i vstupné do objektu, je toto nutné doplatit.

10.3. sobota: Staroměstské paláce

Tentokrát budou v centru našeho zájmu šlechtická sídla na Starém Městě. Dozvíte se, ve kterém paláci se setkal Mozart s Casanovou, kde byla oblíbená šermířská škola nebo jak se tvořily barokní fresky. Hlavním bodem našeho programu bude návštěva interiérů Colloredo Mansfeldského paláce.

Začátek v 15 hodin na Anenském náměstí před divadlem Na Zábradlí

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka trvání: cca 1 - 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt

11.3. neděle:  Baba  - Obsazeno

Tento unikátní soubor funkcionalistických vil byl vystavěn na jihovýchodním ostrohu kopce Baba. Podobné vilové kolonie tehdy vznikaly i jinde v Evropě. Měly propagovat moderní funkcionalistickou architekturu a zajistit bydlení finančně dostupné nejširším lidovým vrstvám. Domy na Babě byly stavěné přímo na míru jednotlivým investorům a jejich autory byli např. Pavel Janák, Josef Gočár nebo Ladislav Žák. Během procházky si budeme povídat nejen o architektuře ale přiblížíme si také osudy zdejších obyvatel. Vycházka nezahrnuje návštěvu interiérů.

Začátek: ve 14 hodin na stanici autobusu " U Matěje" , Šárecká ulice, Praha 6 (nedaleko supermarketu Albert)

 Bus číslo 131 jezdí ze stanice metra Hradčanská-přejděte koleje,zastávka je na rohu ulice Pod Kaštany, v neděli odjíždí bus v 13,30 a další v 13,45, cesta trvá 9 minut

Vstupné : 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka trvání cca 1,5 hodiny

18.3. neděle: Pražské dvorky a pasáže 

Opakování oblíbené vycházky během níž se ponoříme se do labyrintu Starého Města. Nakoukneme do několika dvorků, odhalíme skryté uličky a uvidíme jednu pasáž s velmi originální výzdobou.

Začátek ve 14 hodin na Jungmannově náměstí u sochy Josefa Jungmanna

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky je cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde : Kontakt

25.3. neděle: Královské Vinohrady

Procházka noblesní pražskou čtvrtí. Čtvrtí, která od samého počátku patřila mezi tzv. dobré adresy. Tentokrát se soustředíme na bezprostřední okolí náměstí Míru. Uvidíme zajímavé stavby architektů Gočára či Dryáka. Dozvíte se, kde bylo oblíbené Maceškovo uzenářství, kde stávala vinohradská synagoga nebo kde se bydlela novinářka a Kafkova překladatelka Milena Jesenská.

Sraz: ve 14 hodin na Náměstí Míru před vchodem do kostela svaté Ludmily

Vstupné: 100 Kč dospělý / 70 Kč senioři, studenti

Délka vycházky  je cca 1,5 hodiny

Přihlášky zde: Kontakt

28.3. středa: Nový Svět

Podvečerní vycházka romantickou hradčanskou čtvrtí. Zavzpomínáme na časy, kdy zde žili nejenom známí umělci ale také celá řada rázovitých a dnes už zapomenutých postaviček. Ukážeme si, kde se scházeli spisovatelé Ota Pavel a Arnošt Lustig na čajové dýchánky. Uvidíme místa, kde občas dochází k nadpřirozeným jevům. Dozvíte, kdo byli loretánští zpěváčci a kde bydleli. A také se dozvíte, kde byla nechvalně známá komunistická mučírna, tzv. Domeček. 

Začátek v 17,30 na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše

Délka vycházky je 1 - 1,5 hodiny

Vstupné: 100 Kč dospělí / 70 Kč senioři, studenti

Přihlásit se můžete zde : Kontakt